آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای اربعین

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای اربعین

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای خدمات رسانی به زوار اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزار ی مهر، محمد کریمیان با اشاره به به در پیش بودن اربعین حسینی و تردد زائران از استان ایلام اشاره کرد و گفت: استان ایلام در سالهای اخیر میزبانی شایسته‌ای از خود برای مردم، زائران و مسئولان کشوری به نمایش گذاشته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه این بحث ابراز داشت: با توجه به نزدیک بودن اربعین حسینی لازم است از هم اکنون به دنبال تحقق و اجرایی کردن اهداف و برنامه‌های مدنظر در جهت خدمات دهی مطلوب به زائرین در حوزه سلامت باشیم و با آمادگی کامل به استقبال اربعین برویم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به برداشته شدن ویزا در ایام تردد زائران اربعین حسینی، قطعا جمعیت زائران نسبت به سال‌های اخیر افزایش چشمگیری خواهد داشت و لازم است که دانشگاه علوم پزشکی ایلام متناسب با این افزایش جمعیت از آمادگی لازم به لحاظ امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برخوردار باشد.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

کریمیان همچنین در بخش هایی دیگر از سخنان خود به آمادگی معاونت‌ها و حوزه‌های درگیر در امر خدمات دهی به زائران در ایام تردد زائران اربعین حسینی، توجه و عنایت ویژه مسئولان کشوری و وزارت بهداشت به افزایش اعتبارات مربوط به برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی در استان در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران، لزوم کاهش هزینه‌های اضافی حوزه‌های مختلف دانشگاه باتوجه به کمبود اعتبارات، ساماندهی نیروهای شرکتی و نیازسنجی مناسب تمامی حوزه‌های دانشگاه برای استفاده از این نیروها و همچنین توجه ویژه به وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی دانشجویان اشاره نمود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اهدای اعضای بدن یک جانباز اهل شهرستان کازرون به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید. به گزارش ایرنا قلی دهقان جانباز شیمیایی ساکن روستای مشتان کازرون ظهر عاشورا پس از سکته مغزی به بیمارستان کازرون منتقل شد. با رضایت خانواده این جانباز والامقام، پیکر وی برای اهدای عضو به شیراز منتقل شد. به گفته خانواده وی، برخی اعضای بدن این جانباز ۵۶ ساله قرار است به پنج بیمار نیازمند اهدا شود. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

نظرها

اخبار بیشتر