ساخت سه بندر تفریحی و گردشگری تا ۱۴۰۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
ساخت سه بندر تفریحی و گردشگری تا ۱۴۰۰

ساخت سه بندر تفریحی و گردشگری تا ۱۴۰۰

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و راه اندازی سه بندر تفریحی و گردشگری در کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایسنا، بنادر تفریحی و گردشگری یکی از مهم‌ترین و بهترین بسترها برای جذب گردشگر در دنیاست که یکی از مهم‌ترین نمونه‌های آن در بندر بارسلون در اسپانیا بوده که رونق اقتصادی و رفاه را برای مردم این شهر و حتی کشور اسپانیا فراهم کرده است. چیزی که در ایران نداریم و به گفته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی- در ایران به آن توجهی نشده و با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باید به بنادر تفریحی و گردشگری توجه بیشتری شود تا رونق در صنعت دریایی ایجاد شود.

محمد علی حسن زاده محمدی - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - در این باره به ایسنا گفت که سه نقطه در کشور برای ایجاد بنادر تفریحی گردشگری مشخص شده و هم اکنون در حال انعقاد قرارداد با بخش خصوصی هستیم و به زودی فرآیند ساخت آن‌ها آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به فرآیند ساخت حدود دو ساله بنادر تفریحی و گردشگری کوچک راه اندازی سه بندر مذکور تا سال ۱۴۰۰ به طول خواهد انجامید، افزود: یکی از بنادر ای که موقعیت جغرافیایی آن مشخص شده و در حال مذاکره با بخش خصوصی هستیم عرصه ۱۵ هکتاری در فریدون کنار است که قرارداد آن آماده شده و منتظریم تا بخش خصوصی که داوطلب ساخت و بهره برداری از این بندر شده طرح توجیهی خود را بیاورد که پس از تایید این طرح، قرارداد ساخت و راه اندازی آن امضا خواهد شد.

حسن زاده محمدی ادامه داد: منطقه مارینا در بندر انزلی نیز که بخشی از اسکله و زمین‌های استحصال شده اطراف آن را در نظر گرفتیم به همراه بندر نخل ناخدا در بندرعباس دو نقطه دیگر هستند که برای ساخت و راه اندازی بنادر تفریحی و گردشگری مشخص شده‌ و آن‌ها نیز در مرحله ارائه طرح توجیهی متقاضیان سرمایه‌گذاری و بررسی و تایید نهایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی هستند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

موج‌شکن‌های جنوب پتانسیل گردشگری و تفریحی دارند

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه طرح توجیهی که متقاضیان ارائه می‌دهند باید بتواند هدف گردشگری ساحلی و دریایی را پوشش دهد و معمولا ساخت و سازها چنین پروژه هایی برای بنادر کوچک حدود دو سال طول می‌کشد، گفت: به غیر از سه بندر مشخص شده در ۴۹ نقطه موج شکن مردمی داریم که در طول سواحل جنوبی وجود دارد و بسیاری از آن‌ها پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به بنادر کوچک تفریحی و گردشگری دارند.

حسن زاده محمدی با بیان اینکه پس از تایید طرح‌ها عرصه به سرمایه گذاران برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن‌ها واگذار می‌شود، تاکید کرد: واگذاری به معنای مالکیت عرصه نیست و مالک اصلی در این عرصه‌ها دولت بوده و بخش خصوصی تنها سرمایه گذار و بهره‌بردار از آن است و به هیچ وجه قرار نیست در این طرح، واگذاری به معنای تغییر مالکیت عرصه‌ها صورت گیرد.

شیلات موظف به همکاری برای توسعه بنادر تفریحی و گردشگری است

وی با بیان اینکه با توجه به استفاده صیادی از موج شکن‌های آب‌های جنوبی کشور، آن‌ها را به سازمان شیلات واگذار کردیم، تاکید کرد: اگر کسی درخواست سرمایه‌گذاری برای ایجاد بنادر گردشگری داشت، شیلات موظف به همکاری است. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصدش به حوزه صیادی اختصاص داده شده است و البته اساس کار در آنجا اینگونه خواهد بود که بیش از ۵۰ درصد کاربرد صیادی و شیلاتی خواهد داشت. اما سازمان شیلات ضمن حفاظت و حمایت از اشتغال‌زایی در این مناطق باید بستر را برای راه‌اندازی و ساخت بنادر تفریحی و گردشگری ایجاد کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز13 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
کاوه سماک باشی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان که پیشتر در سریال میکائیل در کنار کامبیز دیرباز و کامران تفتی به ایفای نقش پرداخته بود با ورزشهای سنگین توانست چهل کیلوگرم از وزن خود را کم کند و در خصوص کاهش وزنش توضیحاتی ارائه داد. کاوه سماک باشی با انتشار تصویری از خودش بعد از کاهش وزن نوشت: قابل توجه خیلی از شما رفقا که به من انتقاد میکنید که چرا چهل کیلوگرم وزن کم کردم. فارغ از تمام نظراتی که دارید که به عقیده هر شخص صحیح‌ترین نظر رو خود اون شخص داره. من این چهل کیلوگرم کاهش وزن رو با ورزشهای سخت و طاقت فرسا به دست آوردم و با ساعتها ورزش Sport ورزش ورزش …برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر