چهار مجوز ایجاد طرح گردشگری در کردستان صادر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
چهار مجوز ایجاد طرح گردشگری در کردستان صادر شد

چهار مجوز ایجاد طرح گردشگری در کردستان صادر شد

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی کردستان گفت: امسال چهار مجوز ایجاد طرح گردشگری و ۳۳ مورد نیز موافقت اصولی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، حمید اسکندری اظهار داشت: برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و توجه ویژه به پتانسیل‌های موجود در سطح استان و ایجاد اشتغال پایدار اقدام به صدور این تعداد مجوز و موافقت اصولی شده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه توسعه صنعت گردشگری کشورمی تواند جایگزین خوبی برای صادرات نفت است، افزود: این اداره کل با جدیت نسبت به معرفی جاذبه‌ها و پتانسیل‎های گردشگری استان اقدام کرده است.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی کردستان ادامه داد: تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد تاسیسات گردشگری برای جذب توریست و در نهایت ایجاد اشتغال و درآمد زایی از جمله برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این زمینه است.

خبری: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

اسکندی یادآور شد: هم اکنون چهار هزار و ۵۰۰ تخت مسافر در اماکن اقامتی استان وجود دارد که فعالان گردشگری کردستان در ۳۱ هتل، ۲۴ مهمان پذیر و دو هتل آپارتمان مشغول خدمت رسانی به مسافران و گردشگران هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
سازمان جهانی گردشگری گزارش داده است: از هر ۱۰ شغل در دنیا، یک شغل به صورت مستقیم به گردشگری مربوط است و هر یک شغل در گردشگری، یک و نیم شغل دیگر را درگیر اقتصاد گردشگری می‌کند. دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و وزیر گردشگری کشور در پیام‌هایی به اهمیت این شعار اشاره کرده و بیشترین تاکیدش بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگری با هدف دستیابی به توسعه پایدار بوده است. اگر به پوستر روز جهانی گردشگری هم دقت کنیم، تاکید تصویر بیشتر بر نقش زنان در فعالیت‌های فرهنگی گردشگری است. نتیجه یکی از تحقیقات سازمان جهانی گردشگری نیز نشان می‌دهد: در بخش گردشگری، ‌ جمعیت زنان و جوانان شاغل به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است. چالش‌های آنها بیشتر است و مسؤولیت‌های خانوادگی آن‌ها گسترده‌تر است و دربعضی موارد، آن‌ها شغل گردشگری را با شغل‌های دیگر ترکیب می‌کنند.

کنایه گوینده سرشناس شبکه خبر به انتصاب جنجالی دختر مهرعلیزاده + دیدگاه کاربران

14+
رکنارکنا12 ساعت قبل
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی افزود: درصورتی‌که گزارش‌های تهیه‌شده در این مجموعه در کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مورد کم‌توجهی قرارگرفته و بررسی نشود، شورای برنامه‌ریزی استان به‌صورت مستقیم ورود کرده تا حداکثر بهره را در جهت بهبود اوضاع توسعه استان در همه ابعاد داشته باشیم. احمدرضا حسینی بروجنی سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان نیز با حضور در این جلسه گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در راستای حفاظت از آثار تاریخی در حوزه منطقه ۷ و بافت فرهنگی و باارزشی مانند نیوساید، مقدمات ثبت در فهرست آثار ملی را مهیا کرده و پرونده آن تشکیل‌شده است. حسینی بروجنی ادامه داد: در بحث حفاظت از آثار محدوده منطقه ۷ می‌توان به بافت منطقه عامری اشاره کرد که جزو محدوده‌های باارزش تاریخی شهر است. در این راستا نیز اقداماتی برای احیا و بهره‌برداری از ظرفیت تاریخی بافت عامری صورت گرفته که ادامه آن مستلزم اعتبارات بیشتر است. سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: همچنین بحث پارک کوهساران و حفظ حریم آن در استان مصوب و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ارسال‌شده تا ابلاغ نهایی صورت گیرد.

۱۸ ترفند حرفه‌ای که در آشپزخانه به کارتان می‌آید + تصاویر

14+
رکنارکنا10 ساعت قبل
زوم‌جیزوم‌جی9 ساعت قبل
فیلم ماجرای نیمروز: رد خون ساخته محمدحسین مهدویان که ادامه‌ای بر «ماجرای نیمروز» است، برای اولین‌بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و برنده سه سیمرغ بلورین شد. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، اولین تیزر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» منتشر شده است. شما در ادامه می‌توانید تریلر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» را تماشا کنید. جواد عزتی، بازیگر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» علاوه‌بر این اثر در فیلم سینمایی «لاتاری» نیز با مهدویان همکاری کرده است. هادی حجازی‌فر دیگر بازیگر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» است.

نظرها

اخبار بیشتر