همه جای دنیا سگ‌های بیمار را با اسلحه می‌کشند ما با تزریق دارو / کارگر خاطی خودش از کشتار سگ‌ها فیلم گرفته و به حامیان فروخته است / انتشار فیلم‌های پر حاشیه تاریخ گذشته برای تخریب مدیریت شهری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
همه جای دنیا سگ‌های بیمار را با اسلحه می‌کشند ما با تزریق دارو / کارگر خاطی خودش از کشتار سگ‌ها فیلم گرفته و به حامیان فروخته است / انتشار فیلم‌های پر حاشیه تاریخ گذشته برای تخریب مدیریت شهری

همه جای دنیا سگ‌های بیمار را با اسلحه می‌کشند ما با تزریق دارو / کارگر خاطی خودش از کشتار سگ‌ها فیلم گرفته و به حامیان فروخته است / انتشار فیلم‌های پر حاشیه تاریخ گذشته برای تخریب مدیریت شهری

برناخبرگزاری برنا |
روابط عمومی شرکت ساماندهی شهرداری در گفتگو با برنا :

 یکی از مسئولان روابط عمومی شرکت ساماندهی در گفتگو با خبرنگار برنا با تاکید بر اینکه از ناراحت شدن روحیه مردم با مشاهده این فیلم به شدت متاثر شدیم  چنین توضیح داد :  طبق قانون، سگ‌ها را عقیم سازی، بیماری زدایی و انگل زدایی کرده و در محیط طبیعی رها سازی می‌شوند اما برخی از این سگ‌ها بیماری خاصی دارند و امکان رها سازیشان وجود ندارد. در تمام دنیا برخی از این سگ‌ها، مرگ با ترحم دارند. در گذشته همه شهرداری‌ها با گلوله و مجوز نیروی انتظامی این سگ‌ها را حذف می‌کردند. در حال حاضر وزیر کشور دستورالعمل صادر کرده است که نباید با گلوله این سگ‌ها را حذف کنید. با تزریق دارو سگ‌ها را می‌کشند که مرگ با ترحم گفته می‌شوند.

وی افزود: سگی که بیمار است و امکان بهبودش نیست و بیماری‌های حیوان و انسان به صورت مشترک دارد باید حتما حذف شود در تمام دنیا این اتفاق رخ می‌دهد. در گذشته این اتفاق با اسلحه بوده و در حال حاضر با دارو و کم درد صورت می‌گیرد.

کارگر خاطی خودش این فیلم را به حامیان حیوانات فروخت

روابط عمومی شرکت ساماندهی  با اشاره به فیلم منتشرشده از سگ کشی شهرداری تهران گفت: این فیلم را کارگر خاطی گرفته و به نوعی خودش با بی دقتی و به شکل نامناسبی سگ‌ها را می‌کشت. سپس خودش این فیلم را به چند حامی حیوانات فروخت.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری  بعد ازاینکه از روش نامناسب کار این کارگر مطلع شد آن را اخراج کرد ادامه داد : این کارگر بعد از اخراج اقدام به فروش فیلم به حامیان حیوانات می‌کند و به حامیان گفته بود فیلم مربوط به امسال است در صورتی تاریخ فیلم به دوسال پیش بر می‌گردد.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار درباره سلامت

احتمال تعمدی بودن انتشار فیلم کشتار دلخراش سگ‌ها

وی در پاسخ به این سوال که چرا این اقدامات در مقابل سایر توله ها و سگ ها صورت می گرفته است، گفت:  کارگر خاطی باید دور از توله‌ها این کار را انجام می‌داد اما به بدترین حالت انجام داده و لاشه سگ را در محوطه‌ای که سایر سگ‌ها هستند رها کرده که این اقدامات سبب اخراجش شده بود. البته شاید این اقدامات تعمدی بوده که این فیلم‌ها تهیه شود.

روابط عمومی شرکت ساماندهی با اعلام اینکه با انتشار این فیلم در فضای مجازی شهرداری اقدام به عزل پیمانکار کرده است گفت : در حال حاضر نظارت صورت می‌گیرد و پیمانکار عزل شده و مسئول را نیز تغییر دادیم و مسئول با تجربه‌تری گذاشتیم اما این اتفاقات حدود یک سال نیفتاده است.

حاشیه سازی برای مدیران شهری ادامه دارد

مدتی است که شاهد انتشار فیلم‌های پر حاشیه در خصوص عملکرد و رفتار مدیران شهری هستیم که بعضا تاریخ فیلم انتشار یافته به گذشته بر می‌گردد و به نظر با برنامه ریزی و طراحی خاصی از سوی افراد خاص؛ این فیلم‌های حاشیه‌ای منتشر و فضاسازی می‌شود. با توجه به دو انتخابات مهم پیش روی کشور به نظر می‌رسد انتشار بیشتری از این فیلم‌های تاریخ گذشته یا فیلم حاشیه‌ای را شاهد باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نظرها

اخبار بیشتر