مسئولان برای نسخه پیچی بافت کهنه، مدتی در آن زندگی کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
مسئولان برای نسخه پیچی بافت کهنه، مدتی در آن زندگی کنند

مسئولان برای نسخه پیچی بافت کهنه، مدتی در آن زندگی کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: مسئولان برای تصمیم گیری و نسخه پیچی بافت کهنه، مدتی در آن زندگی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود مسگری در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به دغدغه‌های جدی که برخی از بافت‌های کهنه در مدیریت شهری ایجاد می‌کند، عنوان کرد: بعضی تصمیمات، مشکلات بافت‌های کهنه را حل نمی‌کند و مسئولان باید واقعیات را ببینند.

رئیس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر قم افزود: ابنیه‌های قدیمی در این شهر با مشکلات ایمنی همراه است، در حالی که موقع بروز حادثه، تردد ماشین‌های سنگین آتش نشانی به این بافت‌ها به سختی انجام می‌شود و خدمت رسانی را با موانع جدی مواجه می‌کند.

مسگری افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی و ذی ربط از جمله شهرداری، اداره کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت ساماندهی بافت‌های کهنه به میدان بیایند.

وی گفت: در حفاظت از ابنیه‌های قدیمی و تاریخی و کهنه تصمیم گیری جدی نمی‌بینیم و این امر مشکلات زیادی در مدیریت شهری ایجاد کرده است، از این رو دستگاه‌هایی که ارتباط مستقیم با ساماندهی و ارتقای ایمنی این بافت‌ها دارند، پیگیر مشکلات باشند.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: برخی با تصمیماتی مانع از تعریض شوارع و تسهیل در خدمات ایمنی در بافت‌های کهنه می‌شوند و این امر خطراتی را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: نباید برای ساماندهی این بافت‌ها مرتکب کوتاهی شد، چرا که ساکنین در محدوده‌های بافت‌های کهنه و قدیمی با مشکلات زیادی مواجه‌اند.

فقدان ایمنی برخی بافت‌ها در قم، حادثه پلاسکو را تکرار می‌کند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: فقدان ایمنی برخی بافت‌ها و ساختمان‌ها و مراکز خرید در قم، حادثه پلاسکو را تکرار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، روح‌الله امراللهی هم در این جلسه گفت: در حال حاضر بازارچه قم و مراکز خرید و بازار کهنه و نو و کاروانسرای داخل و بازار بازارچه حسین‌آباد وضعیت مناسبی از نظر ایمنی ندارند.

وی اظهار کرد: مسئولیت ساماندهی برخی از این بافت‌ها با میراث فرهنگی است در حالی که در آن کسبه به نگهداری چوپ و الوار می‌پردازند و خطرات جدی، جان مردم را تهدید می‌کند.

امراللهی تاکید کرد: باید شهرداری و شورای شهر به این محدوده‌ها ورود کنند و از مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مورد ایمنی این مراکز توضیح بخواهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی در این مجموعه‌ها، وضعیت ایمنی برق است که خطر آتش سوزی به همراه دارد و کسی برای حل این مشکل هم قدمی برنمی‌دارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در سطح قم نیز پاساژها و مراکز خرید ناایمن وجود دارد که در آن استانداردهای لازم رعایت نشده است.

وی تاکید کرد: فراموش نکنیم جان مردم مهم‌تر از هر موضوع دیگری است و با این‌که در مدت دو سال گذشته هشدارهای لازم را داده‌ایم هنوز کاری جدی برای ایمنی این مراکز انجام نشده است.

محسن محرری عضو شورای اسلامی شهر قم نیز با اشاره به وضعیت ناایمن پارکینگ زائر اظهار کرد: باید در جهت ارتقای ایمنی پارکینگ زائر، ردیف بودجه‌ای مشخص شود تا از شرایط بحرانی این مجموعه به راحتی عبور کنیم و پارکینگی ایمن در اختیار زائران قرار دهیم.

خبری: اخبار حوادث فوری

ایجاد حادثه در واحدهای صنعتی قم بیش از حد طبیعی است

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در قم بالاتر از حد طبیعی شاهد حوادث و اتفاقات در واحدهای صنعتی و صنوف هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن بختیاری هم گفت: پرداختن به ایمنی، مهم‌ترین اصل در جلوگیری از حوادث است و این روزها صنعت و صنوف قم از نظر ایمنی، گرفتار حادثه‌های بدی است.

وی تصریح کرد: در این اواخر خبرهای بدی از وضعیت برخی از صنوف و صنعت قم به خصوص در شهرک صنعتی شکوهیه شنیده‌ایم که گرفتار حوادثی چون آتش سوزی شده‌اند.

بختیاری بیان کرد: این حوادث خسارات ده‌ها میلیارد تومانی به بار می‌آورد در حالی که باید برای ارتقای ایمنی این واحدها تدبیری به خرج داد.

وی گفت: با این‌که از نظر تجهیزات آتش نشانی در وضعیت خوبی هستیم اما در شهرک‌های صنعتی قم خدمات ایمنی و آتش نشانی ضعیف است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: باید تجهیزات آتش نشانی در مناطق صنعتی به روز رسانی شود تا در صورت بروز حوادث بتوان از خسارات وارده جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: هم‌چنین در برخی از صنوف از جمله بازار نو و بازار کهنه و برخی از مراکز خرید، مشکلات ایمنی زیادی وجود دارد و نکات ایمنی رعایت نمی‌شود.

بختیاری خاطرنشان کرد: واحد اچ اس ئی در جهت ارتقای خدمات ایمنی فعال است، اما باید فعال‌تر شود و شرایط فعلی قابل قبول نیست؛ با توجه به وضعیتی که اعلام شد در قم بالاتر از حد طبیعی شاهد حوادث و اتفاقات در واحدهای صنعتی و صنوف هستیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم در خصوص برگشت نامه از فرمانداری و مخالفت با طرحی در خصوص تسهیل سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم (ص) تصریح کرد: مصوبه انطباق مسیر جذب سرمایه‌گذاری را که به نفع مردم است بسته و در این بلوار با چالش زیادی در سرمایه‌گذاری مواجهیم.

وی در مورد لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۹۷ سازمان آرمستان‌های شهرداری قم متذکر شد: این سازمان هنوز گزارش حسابرسی را تکمیل نکرده اما تفریغ بودجه مراحل نهایی را گذرانده است که از نظر قانونی دارای مغایرت است و باید بررسی شود.

بختیاری گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد از بودجه ۱۸ میلیارد تومانی در سازمان آرمستان‌های شهرداری قم در حوزه سرمایه‌ای و بودجه‌ای برآورد هزینه شده است.

وی در خصوص اخذ عوارض ارزش افزوده از ساختمان‌های جنوبی ساز بیش از شمالی ساز اظهار کرد: باید ابتدا بنیان قانونی برای این ارزش افزوده در مقایسه با ساختمان‌ها با یکدیگر تعریف شود، سپس ارزش افزوده را تائید کرد، به همین دلیل این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری سارقان مسلح طلافروشی در اسلامشهر + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران19 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دو سارقی که ۱۲ شهریور قصد سرقت از یک طلافروشی در شهرک مهدیه اسلامشهر را داشتند، پس از ۱۴ روز تلاش و تحقیق ماموران پلیس، نهایتا ۲۶ شهریور به همراه ۳ همدست، دستگیر شدند. انتهای پیام/

مرگ دو سرنشین تریلی پس از واژگونی در نزدیکی فیروزکوه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه تریلی که از تهران عازم فیروزکوه بود، در محدوده «هرانده» واژگون شد. این خودرو دو سرنشین داشت که طبق گزارش‌ها، هر دو تن در دم جان باختند. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -مرد جوان در یک درگیری خیابانی جوان نانوا را با ضربه چاقو به قتل رساند. ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۲۵ شهریور بود که ماموران کلانتری ۱۲۴ قلهک تهران از درگیری خونین دو جوان در میدان هدایت اطلاع یافتند و به سرعت تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. ماموران در گام نخست پی بردند که جوان ۲۴ ساله‌ای از ناحیه قلب هدف ضربه چاقو قرار گرفته و در مقابل یک سوپرمارکت روی زمین افتاده است. وی افزود: برادرم وقتی وارد مغازه شد به هواخواهی من با قاتل درگیر شد که پسر جوان با چاقو به برادرم حمله کرد و او را به قتل رساند که در همان محل درگیری به کمک مردم مانع فرار قاتل شدیم. بنا بر این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار دارد.

انفجار وحشتناک کامیون حین سوخت گیری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کامیون در جایگاه سوخت در شهر چلیابینسک (روسیه) مشغول سوخت گیری بود که مخزن آن به دلیل نقص فنی، منفجر شد و آتش سوزی وحشتناکی شکل گرفت. این حادثه تلفات جانی شدیدی در پی نداشت و فقط به مجروحیت یک تن منجر شد. انتهای پیام/

آخرین تصاویر ثبت شده از کودک ناپدید شده در ورامین

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران11 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا حسینی شیرازی که یک سال و ۸ ماه سن دارد، غروب دوشنبه (۲۵ شهریور) به همراه خواهر ۸ ساله خود برای بازی از خانه شان واقع در منطقه قلعه نو ورامین خارج می‌شوند، اما هنگام بازگشت، او وارد خانه نشده و مجدد به کوچه ‏برگشته است و در عرض چند ثانیه ناپدید می‌شود. تصاویری از یک دوربین مداربسته‌ منتشر شده است که فقط ۲۰ ثانیه از حضور وی در کوچه را نشان می‌‎دهد. بیشتر بخوانید: جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله/ این دختر بچه را ندیده‌اید؟ + تصاویرانتهای پیام/تصاویر دوربین مداربسته از زهرا حسینی گمشده
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
وجود جسدی خون آلود در پذیرایی منزل، در حالی درستی اظهارات زوج مذکور را اثبات می‌کرد که متهم ۳۴ ساله سعی داشت انگیزه قتل دوستش را پنهان کند. او که دیگر همه راه‌های داستان سرایی را بسته می‌دید، این بار حقیقت قتل هولناک دوستش را فاش کرد و راز این جنایت را به یک ارتباط کثیف گره زد! حتی یک بار در خانه‌ام شنود گذاشتم چرا که احساس یک ارتباط کثیف! در همین هنگام بود که افکارم به هم ریخت، تردید داشتم، ولی بالاخره موضوع «ارتباط کثیف» را بر زبان جاری ساختم. زن ۳۳ ساله متهم به قتل نیز در بازجویی‌ها گفت: محمد (مقتول) به خانه ما رفت و آمد داشت و من هم با او رفتاری دوستانه داشتم!

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1