فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. چرخان
  4. تکنولوژی

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد

چرخانخبرگزاری چرخان |

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 1

سوپر اسپرت جذاب و قدرتمند فورد موستانگ ۲۰۲۰ نسخه GT۵۰۰ یک خودروی معمولی و روزمره نیست. این هیولای آمریکایی که می‌تواند با قلب تپنده ۵٫۳ لیتری سوپرشارژ V۸ خود، بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت تولید کرده و از حالت سکون تا سرعت صد کیلومتر بر ساعت را نیز در زمان تنها ۳٫۵ ثانیه، بپیماید، برای رانندگان حرفه‌ای طراحی‌شده که تجربه راندن چنین هیولاهای قدرتمندی رادارند.

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 5

اگرچه هنوز، فورد به‌صورت رسمی، قیمت جدیدترین موستانگ خود را اعلام نکرده است اما یک نکته دیگری نیز که دراین‌بین نامشخص مانده است، وزن این خودروی اسپرت محبوب است.

البته در فوروم هایی که طرفداران و علاقه‌مندان به موستانگ آن‌ها را اداره می‌کنند، گفته‌شده است که موستانگ ۲۰۲۰، چیزی حدود ۱۹۱۶٫۴ کیلوگرم وزن خواهد داشت. این یعنی موستانگ، یک خودروی سبک‌وزن نبوده و در کنار رقیب‌های هم‌وطن خود مانند دوج چلنجر SRT هلکت (Hellcat) با وزن ۲۰۱۸٫۴کیلوگرم و شورلت کامارو ZL۱ با وزن ۱۷۶۴٫۴کیلوگرم، می‌توانند جزء سوپراسپرت‌های سنگین‌وزن محسوب شوند.

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 9

فورد در طراحی GT500 جدید خود، از طراحی بدنه جت‌های جنگنده الهام گرفته است. به‌طوری‌که می‌توان وجود دریچه‌های هوایی روی کاپوت این موستانگ، دیده شدن یک باله جدید در قسمت عقب خودرو بعلاوه طراحی قسمت جلویی خودرو که ازلحاظ اندازه، می‌توان آن را تقریبا دو برابر آنچه که در نسخه GT۳۵۰ مشاهده می‌شود، در نظر گرفت.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

همچنین فورد برای داخل کابین آن نیز از صندلی‌های مسابقه‌ای موسوم به ریکارو (Recaro)، سیستم صوتی ۱۲ اسپیکر بانام B&O و یک صفحه‌نمایش لمسی ۸ اینچی استفاده کرده است.این رو هم بخون:

نگاهی به محصولات فورد در دیوار تیر ۱۰, ۱۳۹۸

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 15

همچنین در این نسخه خاص از موستانگ، در کنار تمامی مؤلفه‌های جذابی که در طراحی آن له کاررفته و GT۵۰۰ را تبدیل به یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین خودروی سوپر اسپرت جهان با چهره تهاجمی کرده است، می‌توانیم تغییراتی را در بحث مکانیکی و الکترونیکی خودرو نیز شاهد باشیم.

به‌طوری‌که وجود یک واحد الکترونیکی جدید قدرت رسانی برای فرمان خودرو، هندسه تغییریافته و بازبینی‌شده سیستم تعلیق و قرار گرفتن دیسک‌های ترمز با نام Brembo در لاستیک‌های این موستانگ که از رینگ‌های جذاب ۲۰ اینچی بهره می‌برد، همه و همگی از خاص و منحصربه‌فرد بودن این نسخه از موستانگ خبر می‌دهند.

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 19

اگرچه قیمت GT۵۰۰ هنوز اعلام‌نشده است اما می‌توان تاحدودی و بر اساس نسخه‌های قبلی، قیمت آن را پیش‌بینی کرد. از آنجایی که موستانگ شلبی GT۳۵۰ باقیمت پایه ۶۰,۰۰۰ دلار به فروش رفته بود، نمی‌توان توقع برچسب قیمتی پایین‌تر از ۷۰,۰۰۰ دلار را برای موستانگ شلبی GT۵۰۰ جدید داشت.

در زیر می‌توانید تصاویر مربوط به موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰را مشاهده نمایید:

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 22

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 24

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 26

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 28

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 30

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 32

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 34

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 36

فورد موستانگ GT۵۰۰ ۲۰۲۰؛ قوی، زیبا و منحصر به فرد - 38

منبع Carbuzz اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها