شما نظر دادید؛ بخشش محمدعلی نجفی تصمیمی صحیح یا اقدامی مشکوک؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
شما نظر دادید؛ بخشش محمدعلی نجفی تصمیمی صحیح یا اقدامی مشکوک؟

شما نظر دادید؛ بخشش محمدعلی نجفی تصمیمی صحیح یا اقدامی مشکوک؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
بعد از بخشیده شدن محمدعلی نجفی توسط خانواده میترا استاد، طی یک نظرسنجی کاربران خبرآنلاین نظر خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدعلی نجفی بخشیده شد. این شهردار و وزیر سابق که پس از به قتل رساندن همسر خود به قصاص محکوم شده بود، رضایت خانواده میترا استاد را جلب کرد. برادر میترا استاد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «به واسطه پادرمیانی بزرگان و کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، آقای محمد علی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم و امیدواریم آقای محمد علی نجفی در این چند صباح باقیمانده به دور از سیاست به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیر خواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.»

در این رابطه، در نظرسنجی که توسط خبرآنلاین برگزار شد، کاربران نظرات متفاوتی داشتند.

عده‌ای از کاربران این اقدام را صحیح و به‌جا دانستند. آنها نوشتند: «با شناختی که از خانواده استاد هست، بخشش قابل انتظار بود. اگر هم قصاص می‌کردند، حق داشتند ولی خیلی بزرگواری کردند که بخشیدند.»، «خدا را شکر خوشحال شدم که یک فرد نخبه و مفید بخشیده شد یک وزیر با اینهمه تلاش که در زندگی کرده و به این جایگاه رسیده بود.»، «در عفو لذتی ست که در انتقام نیست. آفرین بر خانواده استاد»، «البته قضاوت بسیار کار بزرگ و سختی است و بخشش نیز کار هر کسی نیست اما چون این فرد یک فرد عادی نبوده و در داخل و خارج از کشور دیده و شنیده می‌شود به نظرم اگرچه اولیای دم قاتل را بخشیده‌اند اما مدعی العموم باید برخورد مناسبی داشته باشد زیرا در چنین موقعیت شغلی و مقام این چنین شخصیتی شانس سوء استفاده وجود داشته است و باید عبرتی شود برای دیگر مسئولین محترم.»

اما عده دیگری موضوع را مشکوک می‌دانستند. این کاربران گفتند: «بلایی که قرار بود سر آقای نجفی بیاد اومد. بخشش ارزش سکوت رو نداشت. ای کاش برای ثبت در تاریخ در دادگاه صحبت میکردید آقای نجفی.»، «ماجرای نجفی یک راز و رمز عجیبی دارد که شاید هیچوقت این اسرار فاش نشود. ما در ایران زندگی می‌کنیم. این ماجرا هر چه ما درباره قتل و قصاص و بخشش می‌دانستیم را به هم ریخت. ماجرا به همان سرعت که شروع شده بود تمام شد. چرا؟ فقط در یک صورت اتفاقی تا این حد سنگین ممکن است با این سرعت تمام بشود. به این دلیل که همه چیز بر اساس یک طرح قبلی انجام شده باشد.»، «کلا هیچ جاشو باور نکردم از اول قصه تا حالا.»، «ازاولش هم معلوم بود قصاص نمیشه. همه‌اش یک بازی سیاسی بود وگرنه پرونده‌اش مثل قتلهای دیگه چندسال طول می‌کشید.»

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث فوری

از نظر افرادی هم نجفی مرتکب قتل شده و این عمل غیرقابل بخشش است و نحوه رسیدگی به پرونده او را تبعیض آمیز دانستند. آنها نوشتند: «اینکه پرونده آقای نجفی در عرض دو ماه بسته میشه نشان میده در ایران حتی بین یک وزیر قاتل با یک فرد قاتل که مثلا کارمند یا کاسب باشه فرسنگ‌ها تبعیض وجود دارد.»، «طوری گفتید بخشیده شد انگار با همکلاسیش دعوا کرده بود. ایشان آدم کشته و آدم کشتن بالاترین جنایت است.»، «درست مثل عهد جاهلیت پیش از اسلام. مرد مالک زن است و اختیار زندگی و مرگ او را دارد. منتها در عصر جدید از تهمت‌های کثیف اما محکمه پسند مثل مهدورالدم بودن و مسلمان نبودن و خیال ارتباط با نامحرمان گرفتان و … نیز استفاده می‌شود …»

برخی هم نظر متفاوتی داشتند. مثلا کاربری نوشت: «همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود بدلیل فشار سنگین روانی اطرافیان و هواداران محکوم علیه، اولیای دم به ناچار قبل از اینکه حکم قطعی پس از چند سالی تحمل حبس از لحاظ جنبه عمومی جرم آماده اجرا گردد و محکوم علیه پای چوبه دار برود و آن موقع رضایت و بخشش خود را اعلام نموده تا شاید محکوم علیه به دلیل تحمل فشار حداکثری متنبه گردد و ذره‌ای ترس و پشیمانی در رخسار وی مشاهده گردد خیلی زود وارد مصالحه با محکوم علیه شدند تا به نحوی وی را شرمنده بخشش و مصالحه زودهنگام خود نمایند و محکوم علیه هر آنچه از لحاظ مادی و سفارشی و معنوی از دستش بر آید تا پایان عمر نسبت به اولیای دم دریغ نورزد! پیام اجتماعی این قتل عمد و مصالحه زودهنگام آن این بود که هر دختر یا خانم غیرهمطرازی شایسته این نیست که خود را در معرض کاندیداتوری ازدواج با افراد سیاسی و سلبریتی‌های خاص قرار دهد چون که ممکن است به اختلاف خورده و در نهایت به سرنوشت مقتول این حادثه دچار شود و به علت فشار روانی سنگین اطرافیان و هواداران محکوم علیه اولیای دم وی ناچار به مصالحه با خون ریخته شده وی گردند! از قدیم گفته‌اند «کبوتر با کبوتر باز با باز».»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل خونین در پارک تنیس کرج / ۲ دختر چه بلایی سر کامران و امید آوردند + فیلم گفتگو و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
امید روی زمین افتاد و کامران با دیدن این صحنه پا به فرار گذاشت و دوستان پسر جوان دست به چاقو شدند تا مانع فرار جوان چاقوکش شوند اما کامران توانست از محل فرار کند. اختلاف داشتی؟ بله، یک ماه قبل داخل پارک فاتح نشسته بودم که ۲ دختر که مرا می‌شناختند از جلوی من رد شدند و سلام کردند. آنها هم چاقو داشتند؟ وقتی داشتم فرار می‌کردم دست به چاقو شدند. همیشه چاقو همراهت است؟ ۴ سال بود که دست به چاقو نشده بودم ولی هربار که پیش نامزدم می‌رفتم چاقو همراهم بود. چاقو باعث شجاعت تو می‌شود؟ نه، اگر همراهم نباشد هم دعوا می‌کنم ولی اگر روز درگیری چاقو همراهم نبود من امروز اینجا نبودم.

فرد آزاد دهنده حیوان در بهشهر شناسایی شد

الفالف1 روز قبل
مدیرکل محیط زیست مازندران درباره کلیپ منتشر شده از وی در فضای مجازی که اقدام به قطع گوش یک الاغ کرده بود، گفت: فرد متخلف شناسایی شد و قرار است تحویل دادستانی بهشهر ساری شود. بی‌تردید این اقدام غیرانسانی از نظر هر مذموم است اینکه فرد تا این حد بتواند حیوان را بیازارد. مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اظهار تاسف از این ماجرا، اظهار کرد: از همان لحظه‌ای که باخبر شدیم ماجرا را با دادستان بهشهر در جریان گذاشتیم که عامل این کار غیرانسانی دستگیر شود. حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی با اشاره به اینکه فرد متخلف شناسایی شد، افزود: قرار است تحویل دادستانی شود تا برخورد جدی در این زمینه صورت گیرد. مدیرکل محیط زیست مازندران با محکوم کردن این کار زشت ضداخلاقی، تصریح کرد: این کار غیراخلاقی احساسات عمومی را جریحه‌دار کرد و به همین دلیل مطمئن هستیم مجازاتی با این عمل ددمنشانه برای این فرد درنظر گرفته خواهد شد.

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
میله آهنی که روی زمین افتاده بود را برداشتم و با آن محکم به سرش زدم. پس از جنایت، جسد دوستش را در موتورخانه دفن کرد و تصور نمی‌کرد راز قتل خیلی زود فاش شود. با اعتراف متهم، جسد مقتول نیز کشف شد. او در تهران تنها زندگی میکرد و مشغول خرید و فروش طلا، بدلیجات و نقره بود. میله آهنی که روی زمین افتاده بود را برداشتم و با آن محکم به سرش زدم که زخمی شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
ساعت۲۴ - پسر جوان در چند قدمی محل قرار با نامزدش داخل پارک تنیس کرج دست به جنایت زد. پسر جوان در چند قدمی محل قرار با نامزدش داخل پارک تنیس کرج دست به جنایت زد. اختلاف داشتی؟ بله، یک ماه قبل داخل پارک فاتح نشسته بودم دو دختر که مرا می‌شناختند از جلوی من رد شدند و سلام کردند. همیشه چاقو همراهت است؟ چهار سال بود که دست به چاقو نشده بودم ولی هربار که پیش نامزدم می‌رفتم چاقو همراهم بود. چاقو باعث شجاعت تو می‌شود؟ نه، اگر همراهم نباشد هم دعوا می‌کنم ولی اگر روز درگیری چاقو همراهم نبود من امروز این جا نبودم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1