انجام ۳ هزار کار درمانی جهادی رایگان در خوی/جهادگران شهید کاظمی کاری کارستان کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
انجام ۳ هزار کار درمانی جهادی رایگان در خوی/جهادگران شهید کاظمی کاری کارستان کردند

انجام ۳ هزار کار درمانی جهادی رایگان در خوی/جهادگران شهید کاظمی کاری کارستان کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
این روزها گروه جهادی شهید احمد کاظمی با حضور در شمال غربی ترین استان کشور به سه‌هزار نفر از مردم شهرستان خوی خدمات دندان‌پزشکی رایگان ارائه می‌دهند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، در زمانی که همه چیز رنگ و بوی سیاه به خود گرفته و زندگی ماشینی همه چیز را خشک و بی‌روح کرده و حساب‌وکتاب ریاضی معادله زندگی شده و در نهایت فضای مجازی، فضای حاکم بر واقعیت جامعه شده است، جوانانی از جنس انقلاب و جهاد این معادله را برهم می‌زنند که آستین‌های خود را بالا زده، کمر همت برای کمک بسته‌اند

هر جا سخن از جهاد و انقلاب است مفهوم تغییر و اصلاح در ذهن‌ها خطور می‌کند و از همین رو برهم‌زدن فضای سنگین فشار و تنگنا بر اقشار ضعیف جامعه و دادن روحیه امید همواره تخصص جوانان انقلابی و جهادی بوده که سال‌هاست که تنها گوش شنوا برای شنیدن دردهای محرومان این دیار هستند.

گروه جهادی شهید احمد کاظمی از سپاه محمد رسول‌الله این بار شهرستان خوی را برای انجام امور فعالیت جهادی خود انتخاب کرده‌اند، تمام آن‌ها دندان‌پزشک و دانشجوی این رشته‌اند و همگی قید استراحت در این بازه زمانی را زده و خود را به یکی از محروم‌ترین شهرهای منطقه یعنی خوی رسانده‌اند.

امید را می‌توان در دل چشمان تک‌تک مردم محروم این شهرستان که شدیدا از مشکل عدم توسعه رنج می‌برد را دید، مردمی که حالا یک‌بار دیگر طعم شیرین جهاد را می‌چشند.

محل انتخاب انجام کار درمانی، مدرسه نمونه دولتی شاهد دختران است و احتمالا با این کار به دانش‌آموزانی که هدف بسیاری از آن‌ها قبولی در پزشکی است ضرب‌المثل قدیمی ترکی را یاد بدهند که «درخت سیب هرچقدر پربارتر بشود، باز خمیده‌تر و سربه‌زیرتر می‌شود» و از همین رو اگر زمانی آنان هم افراد موفقی شدند، محرومان جامعه را از یاد نبرند.

حتی خانواده‌‌های ثروتمند هم در پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی مشکل دارند

در ابتدای این گزارش به سراغ مدیر کمیته امدام امام خمینی (ره) می‌رویم تا کلیات این اردو را بازگو کند.

قادر ولی‌نژاد در این باره گفت: گروه جهادی شهید احمدکاظمی وابسته به سپاه محمد رسول‌الله (ص) به مدت ۱۰ روز در شهرستان‌های خوی و چالدران حاضر و اقدام به معاینه رایگان بیماران تحت پوشش این کمیته می‌کنند.

وی افزود: موسسه عترت بوتراب و کمیته امداد اقدام به کمک در تهیه مواد اولیه دندان‌پزشکی کردند تا مقدمات بیش از سه هزار کاردرمانی در شهرستان خوی فراهم شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان خوی با اشاره به هزینه‌های گزاف دندان‌پزشکی تصریح کرد: امروز حتی برای خانواده ثروتمند هم تأمین هزینه‌های دندان‌پزشکی مشکل است و در چنین شرایطی افرادی با شور و شوق جهادی از سرتاسر کشور در راستای کمک به نیازمندان در خوی جمع شده و اقدام به انجام کاردرمانی افراد تحت پوشش کمیته امداد و محرومان می‌کنند که اغلب به‌دلیل هزینه بالای دندان‌پزشکی، در این زمینه مشکل دارند.

وی افزود: قطعا انجام کارهای جهادی این‌چنینی بر روی روحیه مردم تأثیر مثبتی داشته و اقشار مختلف جامعه را ترغیب به کمک می‌کنند و هرکس در وسع و توان خود به یاری مستضعفان می‌شتابد.

انجام سه هزار کار درمانی

بعد از وی به سراغ سرپرست تیم می‌رویم تا چند‌وچون این کار درمانی را از وی جویا شویم.

امیر جوادیان با تأکید بر روحیه جهادی اعضاء تیم اظهار داشت: گروه جهادی شهید احمد کاظمی چندین سال است که در بخش محرومیت‌زدایی مشغول به فعالیت بوده و هم‌اکنون هم در قسمت دندان‌پزشکی بیماران را معاینه رایگان انجام می‌دهند.

وی با یادآوری اهداف این طرح در ارتقاء سطح سلامت قشر محروم جامعه تصریح کرد: تمام افرادی که توسط تیم دندان‌پزشکی معاینه می‌شوند از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مؤسسات خیریه هستند.

سرپرست تیم دندان‌پزشکی شهید احمد کاظمی افزود: این اردوی جهادی توسط تیمی بالغ‌بر ۸۰ نفر دندان‌پزشک و دانشجو برگزار می‌شود که در دو بازه زمانی از ۲۷ام مردادماه تا ششم شهریور در شهرستان خوی مشغول خدمت‌رسانی و درمان هستند.

وی با تبیین جزئیات این اردوی جهادی تشریح کرد: این اردوی جهادی در پنج بخش ترمیم، اطفال، جراحی، معالجه و درمان ریشه انجام می‌شود.

جوادیان اظهار داشت: دانشجویان شرکت‌کننده در این اردو از شهرهای استان خراسان، بجنورد، اصفهان، مشهد، بندرانزلی، کاشان، یزد و ارومیه هستند که به معالجه سه هزار نفر می‌پردازند.

طعم شیرین کمک به مردم محروم سبب حضورم در این اردو شد

فاطمه نیکدل یکی از جهادگران شرکت‌کننده در این اردو است که در ارتباط به تسنیم گفت: امسال سال دوم حضورم در اردوهای جهادی است که با هدف کمک به مناطق محروم سراسر ایران انجام می‌شود.

وی افزود: این چهارمین استانی است که این اردو در آن انجام می‌شود و قبل از آن در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و خراسان شمالی اقدام به برگزاری اردوهای جهادی کرده‌ایم.

این جهادگر در پاسخ به سؤال تسنیم درباره علت انتخاب حضور در اردو بجای استراحت را گفت: قطعا استراحت کردن در ایام تعطیلات کار راحتی است اما طعم شیرین کمک به مردم محروم سبب شده که در این اردوی جهادی حضور داشته باشم.

سعید حمیدی‌فر، بچه محله امام رضا و از دانشگاه بجنورد هم تصریح کرد: حس‌و‌حال دانشگاه با حس‌وحال اردوهای جهادی خیلی فرق می‌کند به‌خصوص این‌که اقشار کم‌بضاعت و ضعیف، جامعه هدف کمک‌رسانی باشند.

مردم محروم توان پرداخت هزینه بالای دندان پزشگی را ندارند

امیر زندی از دانشگاه اصفهان هم در این باره اظهار داشت: همان‌طور که از اسم این اردو مشخص است، هدف یک کار جهادی است و هرکسی باید در حد توان خود به هم‌نوع خود کمک کند.

وی افزود: باید به مردم محروم و کم‌درآمد که توان انجام خدمات پرهزینه دندان‌پزشکی را ندارند کمک کرد و شاید بهترین راه همین اردوهای جهادی باشد.

این جهادگر تصریح کرد: وقتی کسی لبخند رضایت بر لبان هم نوع خود می‌نشاند به‌خصوص اگر وی توانایی انجام آن کار را نداشته باشد، لبخندی هم در دل همان فرد زده می‌شود و این لبخند رضایت درونی یکی از بهترین حس‌ها است و همین حس است که این جهادگران را از شهرهای مختلف به این مکان کشانده است.

با حضور این جهادگران حداقل فرزندم دندان‌هایی زیبا و سالم خواهد داشت

احمد از اهالی قطور خوی هم در این باره تشریح کرد: هزینه‌های دندان‌پزشکی بسیار بالاست و توان پرداخت آن را نداشتیم و از همین رو دندان‌های اعضای خانواده افرادی مثل ما به‌مرور زمان خراب و شکسته می‌شود اما با حضور این جهادگران حداقل فرزندم دندان‌هایی زیبا و سالم خواهد داشت.

وی افزود: وقتی فرزندم دندانش خراب بود نمی‌توانست زیاد پیش دوستان خود باشد و با آن‌ها حرف بزند چون از دهانش بوی بدی داشت و بچه‌ها وی را مسخره می‌کردند.

وقتی دندانم خراب و پوسیده‌ بود دوستانم منو مسخره می‌کردند

مریم دختر خردسالی که برای کشیدن دندانش مراجعه کرده بود گفت: در ابتدا خیلی از کشیدن دندانم می‌ترسیدم و برای همین هم گفتم که باید پدرم در کنار من بنشیند تا من درد زیادی حس نکنم اما وقتی دندانم را کشیدند اصلا دردی احساس نکردم.

این دختر خردسال تصریح کرد: وقتی دندانم خراب و پوسیده‌ بود دوستانم منو مسخره می‌کردند و به خاطر دندانم به من می‌خندیدند به‌علاوه اینکه درد هم می‌کرد و هربار هم که به بابام می‌گفتم دندانم را درمان کند می‌گفت پول ندارم تا اینکه دیروز بابام گفت که یک عده آمده‌اند و به‌خاطر خدا برای دندان‌پزشکی پولی نمی‌گیرند که من از این موضوع خیلی خوشحالم.

گزارش از مرتضی محمد صادقی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پشیمانی شاهزاده سعودی از کری‌خوانی برای ایران!

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
«عبدالله بن سلطان بن ناصر آل سعود» که چندی پیش مدعی شده بود عربستان سعودی می‌تواند طی هشت ساعت ایران را نابود کند، این توییت خود را پاک کرده است.

ویدئو / تمرین رژه هوایی مشترک ارتش و سپاه

ایسناایسنا5 ساعت قبل
دومین مرحله تمرین مشترک رژه هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی ۳۱‌ شهریور، صبح امروز در بندرعباس برگزار شد. جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه از جمله اف ۴، میراژ و سوخو ۲۲، صبح جمعه (۲۹ شهریور) دومین مرحله تمرینی خود را انجام دادند. این تمرین به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی آغاز هفته دفاع مقدس انجام شده است. تصویربردار: محمدمهدی قدیمی / تدوینگر: امیرحسین طالبی

مرد تهرانی با ۷ شناسنامه ۷ زن داشت! / همسرانش نمی‌دانستند! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
محمد دلاوری مجری برنامه «مدیر مسئول» شبکه پنج سیما، در جدیدترین قسمت این برنامه همراه با سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مراکز پلیس‌های تخصصی رفت. در این بازدید، مامور بخش آزمایشگاه فیزیک تشخیص هویت نیروی انتظامی، روایتی جالب از فردی که برای ۷ بار ازدواج کردن، ۷ شناسنامه جعل کرده بود را بیان کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تحقیر سعودی‌ها توسط کارشناس شبکه الجزیره/ عربستان یک ببر کاغذی است + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران15 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، احمد المؤید تحلیلگر و کارشناس یمنی، با حضور در برنامه «اتجاه المعاکس» شبکه الجزیره، درباره ضربه سنگین یمن به عربستان، صحبت کرد. این کارشناس با اشاره به مطلبی از پژوهشکده امنیت اسرائیل، گفت: طبق روایت سعودی‌ها تا الان باید یمنی‌ها تبخیر شده بودند. ولی آن‌ها فعلا توانسته‌اند سه فرودگاه عربستان را از کار بیندازند. بیشتر بخوانید: پاسخ محکم مجری سرشناس الجزیره به کارشناس سعودی/ عربستان بزرگترین دشمن اتحاد یمن است + فیلمانتهای پیام/اختلاف اماراتی سعودی در یمن، به ضرر منافع تل آویو است + فیلم

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد

انفجار وحشتناک کامیون حین سوخت گیری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کامیون در جایگاه سوخت در شهر چلیابینسک (روسیه) مشغول سوخت گیری بود که مخزن آن به دلیل نقص فنی، منفجر شد و آتش سوزی وحشتناکی شکل گرفت. این حادثه تلفات جانی شدیدی در پی نداشت و فقط به مجروحیت یک تن منجر شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1