چنین روزی همیشه می‌ماند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ
چنین روزی همیشه می‌ماند!

چنین روزی همیشه می‌ماند!

همشهریخبرگزاری همشهری |
جواد قاسمی: در میان روزها و لحظه‌های بی‌شمارِ تاریخ جهان، بعضی از روزها و لحظه‌ها انگار بیش‌تر از یک روز و یک لحظه‌اند؛ انگار نامشان را بر روی صخره‌های ماندگار تاریخ حک می‌کنند تا برای همیشه در یادها بمانند و قرن‌ها خود را به رخ بشر بکشند.

چنین روزها و لحظه‌هایی فکر و خیال افراد زیادی را به خود مشغول می‌کنند و باعث می‌شوند بسیاری از آدمیان طور دیگری بیندیشند، خیال‌پردازی کنند و زندگی خود را به‌گونه‌ای دیگر رقم بزنند.

برخی از این روزها و لحظه‌های ویژه، دل و جان آدمیان را هیچ‌گاه رها نمی‌کنند. گویی‌ هرکاری بکنی نمی‌شود به این روزها و لحظه‌ها فکر نکرد. گویی نمی‌توان به این نکته فکر نکرد که اگر این روزها و لحظه‌ها، جور دیگری شکل می‌گرفتند، تاریخ زندگی ما ممکن بود چه مسیر متفاوتی را در پیش بگیرد؟

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

روز غدیر و لحظه‌ای که پیامبر خداص دست امیرمؤمنان علی‌ (ع) را بالا برد و آن جمله‌های معروف را بر زبان آورد، از آن روزها و از آن لحظه‌هاست؛ آن لحظه‌های همیشه زنده، آن روزهای ماندگار.

به‌خاطر همین است که قرن‌ها از آن روز گذشته، اما این روز هم‌چنان در میان ما زنده است و حضور دارد و گویی صدای پیامبر (ص) را هنوز می‌شنویم که ولایت علی‌ (ع) را هم‌سنگ ولایت خود می‌خواند … کد خبر ۴۵۱۶۲۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
رکنارکنا1 روز قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.

حمایت از برترین‌های نهمین مسابقه ملی نانو

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۱۰۰ نفر برتر این دوره از مسابقات به طرح حمایت از کسب و کار‌های نوپا در نانو راه پیدا می‌کنند تا بتوانند ایده‌ها و محصولات اولیه خود را با حمایت ستاد نانو به مرحله تجاری سازی برسانند.

نظرها

اخبار بیشتر