آیا خواب کافی دارید؟ / یک اینفوگرافیک بین المللی برای تعیین وضعیت سلامت خواب شما در مقایسه با سایر نقاط جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

آیا خواب کافی دارید؟ / یک اینفوگرافیک بین المللی برای تعیین وضعیت سلامت خواب شما در مقایسه با سایر نقاط جهان

انتخابخبرگزاری انتخاب |
کیفیت خواب ، الگو و مدت زمان خواب ممکن است بین کشورهای مختلف متفاوت باشد ، اما یک چیز واضح است؛ مردم هنوز خواب کافی ندارند. در حالی که برخی از افراد می توانند چند ساعت کار کنند ، برخی دیگر برای رسیدن به رکوردهای بالاتر کاری و کاهش خواب خود صبح ها قهوه می نوشند.
آیا خواب کافی دارید؟ / یک اینفوگرافیک بین المللی برای تعیین وضعیت سلامت خواب شما در مقایسه با سایر نقاط جهان - 0

کیفیت خواب، الگو و مدت زمان خواب ممکن است بین کشورهای مختلف متفاوت باشد، اما یک چیز واضح است؛ مردم هنوز خواب کافی ندارند. در حالی که برخی از افراد می‌توانند چند ساعت کار کنند، برخی دیگر برای رسیدن به رکوردهای بالاتر کاری و کاهش خواب خود صبح‌ها قهوه می‌نوشند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب به نقل از ورلد اکونومیک فروم، می‌توان روند خواب افراد را با کمک اینفوگرافیکی که توسط «Raconteur» تهیه شده است بررسی کرد. این اینفوگرافیک با حضور بیش از ۱۱۰۰۰ بزرگسال از ۱۲ کشور پاسخ داده شده است. بیایید دریابیم که چه عواملی روی عادتهای خواب ما اثر می‌گذارند و چه عواملی به افراد کمک می‌کند بهتر و طولانی‌تر بخوابند.

تقریبا ۶۲٪ از بزرگسالان در سراسر جهان احساس می‌کنند که هنگام خواب خوب نمی‌خوابند. از دست دادن فقط یک یا دو ساعت خواب در هر شب می‌تواند تأثیر یکسانی بر عملکردهای حرکتی و شناختی داشته باشد مانند رفتن به تختخواب بدون خواب برای یک یا دو روز کامل. کارشناسان از مدتها قبل تأکید کرده‌اند که ایجاد عادت‌های خوب خواب می‌تواند به حفظ بهزیستی جسمی، روانی و عاطفی ما کمک کند. کمبود خواب مداوم نیز می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی مثل این موارد شود:

- بیماری قلبی و نارسایی قلبی

- سیستم ایمنی ضعیف

- فشار خون بالا

- بیماری کلیوی

- افسردگی

- دیابت

- چاقی

خواب آلودگی یک عامل مهم در تقریبا یکصد هزار مورد از تصادف رانندگی در هر سال بوده است که باعث می‌شود حدود یک هزار و پانصد نفر کشته شوند. کمبود خواب حتی با تعدادی از بلایای دیگر نظیر حوادث هواپیما و قایق و حتی ذوب رآکتورهای هسته‌ای مرتبط بوده است.

بدن انسان ریتم شبانه روزی را مرور می‌کند که ۲۴ ساعته تکرار می‌شود و به عنوان یک ساعت داخلی عمل می‌کند. این ساعت توسط دو چیز کنترل می‌شود: نشانه‌های بیرونی مانند نور و تاریکی و ترکیبات داخلی که باعث تحریک و حفظ خواب ما می‌شوند. این مواد شیمیایی با هم کار می‌کنند تا چرخه خواب / بیداری ما را هماهنگ نگه دارند:

آدنوزین: به آرامی میل به خواب را در طول روز ایجاد می‌کند

ملاتونین: احساس خواب آلودگی ایجاد می‌کند که بدن شما اکنون برای خواب آماده است

کورتیزول: به طور طبیعی بدن شما را از خواب بیدار می‌کند

در حالی که مدت زمان خواب می‌تواند تا حد زیادی در سراسر جهان متفاوت باشد، اما اکثر بزرگسالان هنوز به اندازه کافی خواب نمی‌بینند. یک فرد متوسط ​​هفته‌ای ۶٫۸ ساعت می‌خوابد که به طور قابل توجهی پایین‌تر از ۸ ساعت توصیه شده پزشکان است. یک شرکت در انگلستان حتی نقشه‌ای در زمان واقعی پست‌های شبکه‌های اجتماعی را از افرادی تهیه کرده است که می‌گویند نمی‌توانند بخوابند.

خبری: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

به دلایل بسیاری مردم از کمبود خواب رنج می‌برند. البته شش مقصر اصلی شامل موارد زیر است:

نگرانی و استرس

شغل، خانواده، بهداشت، مسائل مالی، و بسیاری از نگرانی‌های دیگر مردم را رنج می‌دهند. بزرگسالانی که در کانادا و سنگاپور زندگی می‌کنند بیشترین نگرانی را در این حوزه‌ها دارند.

محیط زیست

فضای فیزیکی که در آن می‌خوابید نقش زیادی در کیفیت و مدت زمان خواب شما دارد. تقریبا ۳۵٪ از بزرگسالان در مکانی غیر از رختخواب خود می‌خوابند. جالب اینجاست که بزرگسالان چینی هنگام خواب کمترین راحتی را دارند، در حالی که بزرگسالان ژاپنی راحت‌ترین آنها هستند.

برنامه‌های کار و مدرسه

مشاغل و بارهای سنگین مدرسه تأثیر مستقیم و ماندگاری در عادتهای خواب دارند. بسیاری از افراد بخاطر انجام مسئولیتهای کاری، اجتماعی و خانگی، خواب را از دست می‌دهند.

سرگرمی

در عصر فناوری، ریتم‌های طبیعی درک روز و شب کم رنگ شده است، به خصوص از تأثیرات نور آبی که از صفحه‌های دستگاه‌های هوشند ما ساطع می‌شود.

مختل کننده‌های مصنوعی و خوراکی

خوردن غذا، یا نوشیدن الکل یا کافئین در چند ساعت آخر قبل از خواب می‌تواند مانع از استراحت مغز ما شود که در بزرگسالان کشورهای توسعه یافته بیشتر رخ می‌دهد.

شرایط بهداشتی

بیش از سه چهارم بزرگسالان حداقل یک وضعیت سلامتی را تجربه می‌کنند که خوابشان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این موارد شامل بی خوابی، آپنه آ در خواب است که تقریبا ۲۲ میلیون نفر در ایالات متحده به آن مبتلا می‌شوند، سندرم پای بی قرار (RLS)، استفاده از مواد مخدر و دردهای مزمن نیز از دیگر مشکلات مشابه است.

آیا خواب کافی دارید؟ / یک اینفوگرافیک بین المللی برای تعیین وضعیت سلامت خواب شما در مقایسه با سایر نقاط جهان - 32

اما برای حل این مشکلات چه کنیم؟

ریتم خود را عوض کنید

هر روز سر ساعتی مناسب‌تر از گذشته بیدار شوید و سر ساعت معین نیز رختخواب بروید، یک بار در هفته (مثلا آخر هفته) به بدن خد استراحت دهید و اجازه دهید هر زمان دلتان خواست بیدار شود.

ورزش

ساعتی از روز را انتخاب کنید که متناسب با برنامه و سطح انرژی شما باشد و ورزش کنید. ورزش به تعادل سطح ملاتونین و کورتیزول در طول روز کمک می‌کند.

سبک زندگی

غالبا در طول روز به خارج از منزل بروید و مدت زمان صرف شده در بیرون را در طول شب کاهش دهید. حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب خانه باشید.

غذا و نوشیدنی

از خوردن وعده‌های غذایی بزرگ یا نوشیدن الکل یا کافئین در چند ساعت آخر قبل از خوابیدن خودداری کنید. اثرات کافئین می‌تواند تا ۸ ساعت باقی بماند، که باعث کاهش ریتم خواب طبیعی می‌شود.

مراقبه

مطالعات اخیر نشان داده است که درمان ذهن و بدن برای بی خوابی مانند یوگا، تای چی و مراقبه تأثیرات مثبتی در بهبود کیفیت خواب داشته است.

آسایش

تختخواب را برای موفقیت خوابتان تنظیم کنید. دمای اتاق خود را خنک و نور را کم و تاریک نگه دارید، یک تشک با کیفیت بالا و ملافه تخت راحت بخرید.*رویا پاک سرشت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
بر اساس پژوهش‌های جدید پژوهشگران آمریکایی دانشگاه ماساچوست، افرادی که وعده‌های غذایی خانگی می‌خورند مقادیر کمتری از مواد شیمیایی مضر را در خون خود دارند. پرفلوروکسیل و پلی فلوئوروکسیل، یک گروه از مواد شیمیایی است که به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند و در برابر حرارت مقاوم هستند و به راحتی تخریب نمی‌شوند. مطالعات مربوط به بزرگسالان و کودکان آمریکایی این مواد شیمیایی مصنوعی را در رگ‌های خون ۹۷ تا ۱۰۰ درصد از جمعیت پیدا کرده است. دکتر لورل شیدر در موسسه سایلنت اسپرینت در ماساچوست به بررسی تأثیر عادتهای غذایی در سطح PFAS در خون پرداخته است. مشخص نیست که اثرات طولانی مدت قرار گرفتن در معرض PFAS چیست اما برخی از این مواد شیمیایی می‌توانند سالها در بدن بمانند.
ایسناایسنا1 روز قبل
همراه اول اعلام کرد با ارائه یک پیام جدید، اقدام به رفع نگرانی زائران اربعین کرده است. به گزارش ایسنا، اپراتور اول تلفن همراه اعلام کرد با طراحی و ارائه یک پیام (Announce) جدید در شبکه خود، گامی در راستای حمایت از مشترکان برداشته است. بر این اساس مشترکان همراه اولی که جهت راهپیمایی اربعین در کشور عراق به سر می‌برند، ممکن است به دلیل اتمام شارژ یا قطع بدهی، این پیام جدید روی خطوط شان در مواجهه با تماس‌ها فعال شود. لازم به ذکر است، مخاطبان این قبیل شماره‌ها (تماس گیرندگان با این سیم کارت‌های قطع بدهی یا اتمام شارژ)، می‌توانند با شماره گیری کد «ستاره یک مربع» (#۱*) نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ سیم کارت‌های مذکور اقدام کنند. انتهای پیام
انتخابانتخاب1 روز قبل
گروهی از باستان شناسان یک نقاشی برجسته را در شهر باستانی رم؛ پمپئی یافته‌اند که دو گلادیاتور را نشان می‌دهد. این دو گلادیاتور دارای سلاح و به نوعی در حال نبرد هستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این دو گلادیاتور دارای سلاح هستند. این نقاشی که ۱٫۵ متر عرض دارد، نشان می‌دهد که این مکان توسط گلادیاتورها بازدید می‌شده یا گلادیاتورها به این مکان رفت و آمد داشته‌اند. افزون بر این که پایان این نقاشی باز است چرا که ما از سرنوشت گلادیاتور خبر نداریم که بخشیده یا کشته می‌شود. "
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه زیرساخت‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در حوزه فعالیت‌ها در قالب وزارتخانه به هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم و امیدواریم این میزان بودجه تامین شود. معاون سرمایه گذاری امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، افزود: در بسته‌های سرمایه گذاری در بخش تامین زیرساخت‌های گردشگری طرح‌هایی برای ایجاد جاذبه‌های جدید گردشگری ارائه شده است. اربابی گفت: جاذبه‌های موجود مطلوب است، اما کافی نیست بنابراین جاذبه‌های جدیدی را برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی معرفی کردیم. معاون سرمایه گذاری امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: گردشگری کشاورزی در استان گلستان و رایحه گردی در استان فارس از نمونه‌های جاذبه‌های جدید گردشگری است. وی درباره روند اجرای طرح‌های گردشگری روستایی افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵ هزار طرح گردشگری با اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان وام کم بهره اجرا شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

محمود عباس وارد عربستان سعودی شد

آفتاب‌نیوز1 ساعت قبل

ویدیو؛ حرکت توهین آمیز در بحرین، سوت هواداران بحرینی هنگام پخش سرود تیم ملی ایران

طرفداری1 ساعت قبل

تصمیم بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا برای کاهش واردات پس از افزایش نرخ کرایه حمل

فارس5 ساعت قبل

ریزش حدود ۴۰۰ هزار نفری دنبال‌کنندگان کانال معاند آمدنیوز پس از دستگیری روح‌الله زم / مضامین برجسته توئیت‌های کاربران با هشتگ زم + نمودار

خبر فوری7 ساعت قبل

افزایش ۳۳ درصدی گزارش‌های کودک آزاری در اصفهان

اصفهان امروز9 ساعت قبل

روح الله زم کیست و چه کرد؟

خبر فوری1 روز قبل

هوندا دلیل شکست سنگین مقابل ایران را گفت

مشرق‌نیوز1 روز قبل

تسلط عربستان بر «عدن» برای پایان دادن به بحران متحد خود در یمن

ایلنا1 روز قبل

دره‌بیگ همدان، قطعه‌ای از بهشت/ دره‌بیگ را در سفر به همدان از دست ندهید

برنا1 روز قبل

احتمال توقف آسفالت ریزی جاده هشترود - مراغه به دستور دادستان

ایسنا1 روز قبل