گلایه موسوی گرمارودی از رسانه‌ها: چرا در زمان زندگی سیدحسن اجتهادی به سراغ او نرفتید؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
گلایه موسوی گرمارودی از رسانه‌ها: چرا در زمان زندگی سیدحسن اجتهادی به سراغ او نرفتید؟

گلایه موسوی گرمارودی از رسانه‌ها: چرا در زمان زندگی سیدحسن اجتهادی به سراغ او نرفتید؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
در مراسم بزرگداشت و رونمایی از دو کتاب زنده‌یاد سیدحسن اجتهادی، چند چهره ادبی از ویژگی‌های شعر او گفتند. در این میان، موسوی گرمارودی از رسانه‌ها انتقاد کرد که چرا در زمان حیات این ادیب به سراغش نرفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم بزرگداشت و رونمایی از دو کتاب زنده‌یاد سیدحسن اجتهادی، روز دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸، با حضور صاحب‌نظران و علاقه‌مندان برگزار شد؛ «بر آب‌ها و آبی‌ها» توسط انتشارات قو و «با آنچه در زمینه و صحنه است» توسط انتشارات حس هفتم به چاپ رسیده‌اند.

در آغاز این مراسم که با حضور علی موسوی گرمارودی، محمد صادق رحمانیان، حمید رضا شکارسری، عمادالدین شیخ الحکمایی، مهدی تقی‌نژاد، محمد عارف، فرشاد فرشته‌حکمت، قاسم صرافان و حسین رضوی‌فرد برگزار شد، رضا حکیم و مهدی رضایی، چند شعر از حسن اجتهادی را همراه با موسیقی خواندند.

علی موسوی گرمارودی در مورد زنده‌یاد سیدحسن اجتهادی، گلایه‌ای از رسانه‌ها کرد که چرا در زمان حیات ایشان به سراغشان نرفتند و باعث شدند بعد از فوتش تازه با او و آثارش آشنا شویم.

مهدی تقی‌نژاد هم عنوان کرد: «سیدحسن اجتهادی مربوط به نسل دوم دوره معاصر شاعران فارس است و تاثیرات بسزایی بر شاعران هم نسل خود در کازرون و شیراز داشته است و اگر ایشان در تهران زندگی می‌کردند، می‌توانستند تاثیر بر کل شاعران ایران بگذارد.»

فرشاد فرشته حکمت گفت: «دوره حسن اجتهادی دوره ظهور غول‌ها در شعر بود و حسن اجتهادی یکی از ستارگان درخشان ادبیات ایران است که می‌بایست برای درک بهتر ایشان و آثارشان، شرایط تاریخی، سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی محل زندگی ایشان بررسی شود. زنده‌یاد سید حسن اجتهادی در سرزمین پارس که مملو از آثار باستانی و طبیعت شگفت‌انگیز است زندگی می‌کرد و جهان شعریش پر از استعاره از طبیعت است و نگاه رمانتیکی به زندگی، طبیعت و عشق داشتند.»

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

در ادامه، محمد عارف، پیرامون شخصیت زنده‌یاد حسن اجتهادی گفت: «حسن اجتهادی همه زندگیش را قربانی شعر کرد، به‌خاطر همین در اقیانوسی غرق شد و از کلامی استفاده می‌کرد که همه جانبه بود و یک سویه نبود و به موضوعات مختلفی در شعر پرداخت. همچنین حسن اجتهادی چوپان خوب کلام بود و در عین حال واژه‌سازی می‌کردند و با تسلطی که بر درام، سینما و تئاتر داشتند، توانست معماری جذاب دراماتیک از کلمات بیافریند. با وجود اینکه به نظر می‌رسد ادبیات فولکلور در آثار اجتهادی وجود ندارد، ولی اتفاقا من فکر می‌کنم غرق در فضای فولکلور است اما با یک تن پوش کلاسیک به شعرهای مدرنش خصوصا شعرهای نیمایی‌اش پرداخته و همین باعث می‌شود که ما احساس کنیم حسن اجتهادی، هم شاعر نو پرداز، هم کلاسیک کهن‌گرا است و از ادبیات روز ایران در شعرهایش بهره می‌برد.»

حسین رضوی‌فرد هم در پایان این مراسم، یکی از ویژگی‌های برجسته اشعار اجتهادی را، چند لحنی و چند زبانی بودنش دانست و عنوان کرد این از توانایی استاد اجتهادی در تغییر ذاعقه مخاطب است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا2 روز قبل

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر