رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مورخان همیشه چیزهای جالب و تازه‌ای درباره گذشته‌ها کشف می‌کنند. برخی از معروف‌ترین شخصیت‌های تاریخی ماجراهای جالبی داشته اند که شنیدنشان خالی از لطف نیست.

مورخان همیشه چیزهای جالب و تازه‌ای درباره گذشته‌ها کشف می‌کنند. برخی از معروف‌ترین شخصیت‌های تاریخی ماجراهای جالبی داشته‌اند که شنیدنشان خالی از لطف نیست. مثلا افراد زیادی نام مارتین لوتر کینگ جونیور را شنیده‌اند، اما نمی‌دانند که نام او هنگام تولد مایکل بوده است. ما عاشق تاریخ هستیم، بنابراین در این مطلب حقایق تاریخی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که شما را شگفت‌زده می‌کنند.

مقامات اطلاعاتی آمریکا همه تغییرچهره‌های احتمالی هیتلر را در نظر گرفتند

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 3

در جنگ جهانی دوم، مقامات آمریکایی می‌ترسیدند که آدولف هیتلر از آلمان فرار کند. دفتر خدمات استراتژیک، یک هنرمند نیویورکی به نام «ادی سنز» را استخدام کرد تا پرتره‌های هیتلر با تغییر چهره‌های مختلف را تولید کند. اگرچه ثابت شد این پرتره‌ها بیهوده هستند، اما در نهایت توسط مجله آلمانی «Der Spiegel» در دهه ۱۹۹۰ منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفتند. آرشیو ملی ایالات متحده در واشنگتن دی‌سی هم بعدها نسخه‌های باکیفیت این پرتره‌ها را منتشر کرد.

المپیک به رشته‌های هنری هم جایزه می‌داد

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 6

از سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۴۸ در المپیک مسابقاتی هم در زمینه هنرهای زیبا برگزار می‌کردند: ادبیات، معماری، مجسمه‌سازی، نقاشی و موسیقی. البته همه چیز با تم المپیک بود، مثل طراحی بالا از بازی راگبی. این ایده نشان از احترامی بود که یونانیان باستان برای هنر قائل بودند.

ناپلئون بناپارت مورد حمله خرگوش‌ها قرار گرفت

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 9

ناپلئون دشمنان زیادی در زندگی خود داشته است، اما می‌دانستید که این دشمنان شامل خرگوش‌ها هم شود؟ مشاور ناپلئون برای اینکه همه چیز براساس مثل او پیش برود، تصمیم گرفت ۳۰۰۰ خرگوش را وارد شکارگاه کند تا ناپلئون و شکارچیانش به راحتی بتواند شکار کنند. اما اتفاق عجیبی افتاد. به محض فرمان شکلیک، خرگوش‌ها به سمت ناپلئون و شکارچیان حمله کردند.

درمورد زیبایی کلئوپاترا اغراق می‌شود

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 12

اغلب از کلئوپاترا به عنوان یکی از زیباترین افراد تاریخ یاد می‌شود، اما برخی مورخان معتقدند که این تعاریف از تبلیغات رومی نشات می‌گیرد که او را به عنوان یک زن اغواگر یا حتی جادوگر به تصویر می‌کشد. تصویر کلئوپاترا روی سکه‌ها نشان می‌دهد که او بینی عقابی داشته و نویسندگان باستانی ادعا می‌کنند زیبایی او خاص نبوده و صدا و هوش او باعث جذابیتش بوده است.

رئیس جمهور، جرالد فورد در جوانی مدل بوده است

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 15

حتی بزرگترین مردان و زنان تاریخ هم از یک نقطه شروع کرده‌اند و برخی آن‌ها رزومه واقعا جالبی داشته‌اند. مثل مدلی که رئیس جمهور آمریکا شد. جرالد فورد در دهه سوم زندگی خود به عنوان مدل فعالیت می‌کره و حتی در لیگ فوتبال ملی هم بازی کرده است.

ژنرال مکزیکی «سانتا آنا» برای پایش مراسم خاکسپاری برگزار کرد

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 18

فرمانروای نظامی و سیاسی مکزیک پایش را در جنگ با نیروهای فرانسوی از دست داد. بعد از اینکه او در سال ۱۸۴۲ به ریاست جمهوری رسید، مراسم خاکسپاری باشکوهی برای پایش برگزار کرد. پای قطع شده را با کالسکه حمل کردند و با توپ و شعر از آن تجلیل کردند.

رئیس جمهور لینکلن قهرمان کشتی بود

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 21

آبراهام لینکلن مرد بزرگی بود، او ۱۹۳ سانتیمتر قد داشت، بنابراین طبیعی است که در مبارزه خوب عمل کند. او در حدود ۳۰۰ مسابقه کشتی شرکت کرد و فقط یک باخت داشت که در نهایت قهرمان کشتی آمریکا شد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

چنگیزخان یکی از اولین سیستم‌های پستی بین المللی را اختراع کرد

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 25

یکی از اولین اقدامات چنگیزخان بعد از به قدرت رسیدن، ایجاد خدمات پیک اسبی به نام «یام» بود؛ که در آن سوارکاران می‌توانستند مسافت ۳۲۰ کیلومتر در روز را طی کنند. این سیستم بعدها توسط مقامات و بازرگانان خارجی و همچنین شخصیت‌هایی مثل مارکو پولو و جان پلانو کارپینی استفاده شد.

آلبرت انیشتین پیشنهاد ریاست جمهوری را رد کرد

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 28

اگرچه انیشتین شهروند رژیم اشغالگر قدس نبود، اما در سال ۱۹۵۲ به او پیشنهاد ریاست جمهوری داده شد. اما انیشتین این پیشنهاد را رد کرد، چون احساس می‌کرد تجربه کافی برای این شغل را ندارد.

حداقل سه پاپ در اوایل ۲۰سالگی انتخاب شدند

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 31

قبلا مردان جوان به عنوا رئیس کلیسای کاتولیک انتخاب می‌شدند. پاپ بندیکت چهارم و پاپ جان ششم، هر دو حدود ۲۰ سالگی پاپ شدند، پاپ گرگوری پنجم حدود ۲۴ سالگی انتخاب شد. البته باتوجه به نبودن تاریخ تولد بسیاری از پاپ‌ها، غیرممکن است که حدس بزنیم جوان‌ترین پاپ در چند سالگی انتخاب شده است.

هالیوود اصلی نیوجرسی بود

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 34

وقتی مردم به فیلم‌های آمریکایی فکر می‌کنند، به هالیوود، کالیفرنیا فکر می‌کنند. اما صنعت فیلم‌سازی آمریکایی در نیوجرسی آغاز شد. کینتوسکوپ (دستگاه اولیه نمایش تصویر متحرک) در این ایالت اختراع شد. بسیاری از فیلم‌های صامت در این ایالت فیلمبرداری شدند. با این حال، در جنگ جهانی اول، کالیفرنیا جای نیوجرسی را به عنوان پایگاه فیلم آمریکایی گرفت.

هیتلر و موسولینی هر دو نامزد جایزه صلح نوبل بودند

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 37

اگر فکر می‌کنید که باید در زندگی خود یک عنوان کسب کنید، یادتان باشد هرکسی که در زندگی افتخار کسب کند، در سمت راست تاریخ قرار نمی‌گیرد. یکی از اعضای پارلمان سوئد در سال ۱۹۳۹ آدولف هیتلر را نامزد جایزه صلح نوبل کرد. همچنین بنیتو موسولینی هم توسط اساتید آلمان و فرانسه در سال ۱۹۳۵ نامزد جایزه صلح نوبل شد. اگرچه دلایل آن مشخص نیست.

جورج واشنگتن می‌توانست با انگشتانش گردو بشکند

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 40

اولین رئیس جمهور ایالت متحده آنقدر قوی بود که می‌توانست با انگشت شست و اشاره‌اش گردو بشکند.

حداقل ۶ بانوی اول از نوادگان پوکاهانتس بودند

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 43

یکی از مشهورترین بومیان آمریکا در تاریخ، پوکاهانتس بوده که میراث بزرگی در سیاست آمریکا به جا گذاشت. حداقل ۶ بانوی اول آمریکااز نسل او بودند: ادیت ویلسون، ادیت روزولت، نانسی ریگان، بس تورمن، فرانسیس کلیولند و جین پیرس.

کریستوفر کلمب ادعا کرد که پری دریایی دیده است

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 46

در سال ۱۴۹۳، کریستوفر کلمب در نوشته‌هایش ادعا کرد که در سفرهای دریایی خود پری‌ دریایی دیده است. همچنین اعتراف کرد که آن‌ها به آن زیبایی که مردم می‌گویند نیستند و چهره‌ مردانه دارند. تا به امروز، مورخان معتقدند که او گاو دریایی دیده است.

چارلی چاپلین در مسابقه بدل خودش باخت!

رازهای جالب در دل تاریخ که از آن‌ها بی اطلاعید! / عکس - 49

چارلی چاپلین به صورت ناشناس در مسابقه بیشترین شباهت با خودش شرکت کرد و با اینکه خودش چارلی چاپلین واقعی بود، مقام بیستم را به دست آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت22 ساعت قبل
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما با خانه هنرمندان و صنوف مختلف گفتگو و تعامل داشتیم، جلسات مشترکی با نمایندگان این صنوف در کمیته فرهنگ و هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کردیم، مسلما بدون مشورت صاحب نظران و ذینفعان اقدامی صورت نخواهد گرفت. همکاری دولت با طرح نظام صنفی هنرمندانمازنی در ادامه گفت: این طرح با همکاری و هفکری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و این اقدام باید زودتر صورت می‌گرفت؛ ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت گله مندیم؛ متاسفانه این بند از بخش مربوط به فرهنگ و بسیاری از وظایفی که در قانون برنامه برای آنها تعیین کردیم، انجام نشده است، خوشبختانه با شروع این کار دولت از این برنامه استقبال کرده و با همفکری و همراهی دولت این کار را انجام می‌دهیم. مدیریت نظام صنفی هنرمندان مانع شکل گیری هنر لاکچریوی در مورد فعالیت نهاد صنفی هنرمندان تاکید کرد: نظام صنفی زیرمجموعه نهادی نیست یک قانون است که صنف را «ذیل» خود صنف تعریف می‌کند؛ برای اینکه بتوانند کار خود و مسائل دیگر صنف را مدیریت کنند باید قانون حاکم بر امور هنرمندان باشد، برای مثال در حال حاضر نرخی برای حق الزحمه بازیگران و عوامل سینمایی مشخص نیست و گاهی مواقع مبلغ هنگفتی بابت حقوق هنرمندان پرداخت می‌شود و شائبه پولشویی مطرح می‌شود این موارد اگر از طریق نظام صنفی پیگیری شود دیگر حرف و حدیثی در آن نیست خود صنف هنرمندان آن را مدیریت می‌کند و مسائلی از قبیل تئاتر یا هنر لاکچری دیگر وجود نخواهد داشت. صنف هنرمندان می‌تواند پیگیر موانع هنر باشدنماینده مردم در مجلس دهم گفت: گاهی اوقات در اجرای هنری مثلا تئاتر یا کنسرت موانعی ایجاد می‌شود صنف با رایزنی و تعامل با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ذینفعان، مجلس و دولت می‌توانند پیگیری کنند؛ در حال حاضر نظام صنفی این چنینی وجود ندارد و این نظام صنفی ذیل نهادهای دیگر تعریف نمی‌شود و نظام صنفی هنرمندان مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بیشتر بخوانید: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گامی در راستای اعتلای هنر و هنرمند/انتهای پیام
ایسناایسنا5 ساعت قبل
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با عدم مذاکره ایران و آمریکا در هیچ سطحی خاطرنشان کرد: مواضع ایشان در واقع جمع‌بندی مواضع مقامات سیاسی کشور است که تاکید بر آن است که سیاست ایران عدم مذاکره با آمریکاست مگر این‌که آمریکایی‌ها به برجام بازگردند و در همین چارچوب اقدامات گذشته خود علیه ایران را جبران کنند. صدرالحسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان روز سه‌شنبه خود این امیدواری را دادند که به خاطر افزایش تولید و آگاهی مسئولان از چگونگی خروج فشارهای مضاعف وارد شده از سوی آمریکا به ایران وضعیت اقتصادی بهتر می‌شود. در صورتی که تحولات اخیر ثابت کرد که اختلافات آمریکا و اروپا حداقلی است و در مورد ایران و برجام اختلافی بین آنها وجود ندارد. این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اشاره رهبری در سخنانشان بر این موضوع بود که اروپایی‌ها از تمام توان خود هم از تجاری، مالی و سیاسی و حیله‌گری بهره می‌گیرند تا بتوانند ایران را به گفت‌وگو با آمریکا مجاب کنند. صدرالحسینی با بیان این‌که مواضع روز سه‌شنبه مقام معظم رهبری جمع‌بندی مواضع سیاسی دیگر مقامات کشور بود مبنی بر این‌که سیاست ایران عدم مذاکره است، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که ایران هیچ مذاکره مستقیم و غیرمستقیم، دوجانبه و چندجانبه با آمریکا ندارد و اگر آمریکایی‌ها در چارچوب برجام اقدامات گذشته خود را جبران کنند به برجام برگردد و تحریم‌ها را بردارد امکان گفت‌وگوی جمعی درقالب ۱+۵ با آنها وجود دارد و ایران در کنار شنیدن صحبت‌های دیگران اظهارات آمریکایی‌ها را می‌شنود.

واکنش توییتری به احتمال شکست نتانیاهو در انتخابات کنست +تصاویر

13+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

:: هلالی نمایشگاه بازسازی سوریه

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمانمایشگاه بازسازی سوریه و رقابت کشور‌های مختلف برای گرفتن سهم بیشتری از بازار این کشوراز دمشق درباره، اظهارات:۱: محمد سیف الدین معاون وزیر مسکن سوریه۲: حسن برکات بازرگان لبنانی۳: جواد رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه۴: فراس ندیم بازرگان سوری۵: احمد فخاریان، شرکت انرژی گستر ایران۶: محمد بقولی زاده، تولید کننده شیرآلات۷: مهندس محمدرضا نبی، تولید کننده تجهیزات پزشکی

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1