ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-۸ حمایت می‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-۸ حمایت می‌کنم

ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-۸ حمایت می‌کنم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رئیس‌جمهور آمریکا حمایت خود را از بازگشت روسیه به جمع کشورهای موسوم به گروه-۸ اعلام کرد.

به گزارش مشرق به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه صراحتا از بازگشت روسیه به جمع اقتصادهای پیشرفته موسوم به گروه-۸ که پس از جدایی روسیه از آن به گروه-۷ تغییر نام داده بود، حمایت کرد.

ترامپ که در جریان مراسم آغازین نشست خود با همتای رومانایی خود «کلاوس یوهانیس» به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم بسیار خوب خواهد بود که ما بار دیگر روسیه را در گروه متشکل از پیشرفته‌ترین اقتصادهای دنیا داشته باشیم. اگر دیگر اعضای گروه-۷ پیشنهاد بازگشت روسیه را ارائه دهند، من از این پیشنهاد حمایت خواهم کرد»

پس از تشدید تنش‌ها بین روسیه و کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین در سال ۲۰۱۴، عضویت روسیه در گروه-۸ به حالت تعلیق در آمد. از آن زمان تاکنون برخی از اعضای گروه-۷ خواستار بازگشت روسیه و تشکیل مجدد گروه-۸ شده‌اند، اما سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا بازگشت روسیه به این گروه را به حل‌و‌فصل کامل بحران اوکراین منوط کرده‌اند.

ترامپ پیش از این نیز از بازگشت روسیه به گروه-۸ شده بود و اکنون با توجه به حمایت مجدد وی از پیوستن مجدد روسیه به این گروه باید دید که آیا آمریکا از مواضع خود در قبال بحران اوکراین کوتاه آمده یا اینکه ترامپ باز هم سخنانی متفاوت با سیاست‌های واقعی دولت خود مطرح کرده است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از پرتاب موشک‌های بزرگ و قوی روسیه

مهرمهر4 ساعت قبل

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر1 روز قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

ویدیو / خنده روحانی و ظریف از کنایه پوتین به سعودی

انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به احتمال فروش سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ به عربستان آیه‌ای از قرآن را یادآوری کرد. پوتین گفت: قرآن یادآور می‌شود که خشونت قابل قبول نیست مگر اینکه از مردم خود حمایت کنید. او افزود: ایران با تصمیم هوشمندانه اس ۳۰۰ خرید؛ حاضریم اس ۴۰۰، پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی را به عربستان بدهیم.

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
روسیه در مسابقات لیگ ملت‌ها با ۴ باخت قهرمان شد. سرمربی تیم والیبال نوجوانان یادآور شد: ما هم بد نباختیم و این تلنگری برای ما است تا چین و هند را ببریم. سرمربی تیم والیبال نوجوانان درباره پنجم شدن این تیم علی رغم اینکه در سال ۲۰۱۷ قهرمانی را به دست آورده بود، تاکید کرد: چون اعضای تیم نوجوانان جدید هستند، جابجایی مقام‌ها طبیعی است. ممکن است در ۲۰۲۱ تیم نوجوانان خیلی خوبی داشته باشیم. ۲۰۱۵ ما سوم شدیم، لهستان قهرمان شد و ۲۰۱۷ که ما قهرمان دنیا شدیم لهستان هفدهم شد و این نشان دهنده این است که صعود و سقوط در مسابقات نوجوانان زیاد است.

نظرها

اخبار بیشتر