تراژدی در پوشش کمدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
تراژدی در پوشش کمدی

تراژدی در پوشش کمدی

ایمناخبرگزاری ایمنا |
چگونگی گذراندن دروه کودکی در خلق داستان برای کودکان بسیار حائز اهمیت است علاوه بر آن نباید از تجربه های تلخ در طول زندگی فرار کرد و باید از آنان برای خلق داستان هایی که کودکان را با واقعیت مواجه میکند، کمک گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، لوته سوئنسن، در سال ۱۹۶۸ میلادی در کوپنهاگن دانمارک به دنیا آمد. در سال ۱۹۹۵ از مدرسه ملی فیلم دانمارک به عنوان کارگردان فارغ‌التحصیل شد. وی، که با ساخت سریال‌های تلویزیونی و فیلم بلند شهرت خود را بدست آورد، در حال حاضر مشاور فیلم کودکان و نوجوانان در موسسه فیلم دانمارک است و در کارگاه «چه نوع سینمایی را دوست دارند» که در نخستین روز سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: برای ورود به مدرسه فیلم دانمارک، ابتدا از داوطلبان سوالاتی پرسیده می‌شود و پاسخ این پرسش‌ها هر سال به ما اطلاعاتی می‌دهد که برای ارتقا کیفیت سوالات در سال‌های بعدی یاری دهنده هستند؛ یکی از اصلی‌ترین سوالات در این مصاحبه پیرامون نقش آنها در خانواده هایشان است؛ دواطلبان باید فکر کنند که نقششان میان اعضای خانواده شان چیست و چگونه است؟

او ادامه داد: برای آنکه بتوانیم درباره بچه‌ها داستان تعریف کنیم، قبل از هر چیزی باید بچه‌ها را جدی بگیریم و برای این کار باید کودک درونمان را بشناسیم. هر چقدر هم که بزرگ شده باشیم، باز هم آن کودک زنده است.

این فیلمساز دانمارکی تصریح کرد: برای آنکه بتوانیم داستان خوبی را تعریف کنیم، باید تراژدی را جدی بگیریم. پشت هر چیز خنده داری، یک تراژدی وجود دارد. همه ما موقعیت متوعی در زندگی خود داشته‌ایم که موجب به جود آمدن احساسات مختلف و تجربه‌های تلخ بوده‌اند؛ این موقعیت‌ها و تجربیات اگرچه برای ما ناخوشایند بوده اما میتوانند درونمایه‌ای برای یک داستان کمدی باشد.

سوئنسن با اشاره به خلق شخصیت در داستان‌های کودک گفت: باید کاراکترهایی خلق شوند که کودکان آن را بشناسند و نیاز‌های خود را در آن‌ها ببینند. در سنت فیلمسازی اسکاندیناوی، شخصیت فیلم‌های کودک معمولا ضد قهرمان هستند. کاراکتر هایی نیستند که تغییر ایجاد کنند، کاراکتر هایی هستند که ما در زندگی عادی سعی میکنیم مخفی شان کنیم.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او ادامه داد: برای تشویق آنکه کارگردانان بزرگ را جذب سینمای کودک کنیم، یکی از راهکار‌ها، نشان دادن تاریخچه سینمای کودک به آن هاست. باید سرگرمی سازان بزرگ کشور را به کارگردانان معرفی کنیم و از طریق برگزاری جشنواره‌ها، همکاری با خبرگزاری‌ها و اهدای جوایز، باید اهمیت و بزرگی سینمای کودک را نشان داد. باید دوران کودکی جدی گرفته شود. در برخی از کشورها تلاش می‌شود تا هرچه سریع‌تر از دوران آن عبور کرد اما در کشور اسکاندیناوی باور بر این است که حقیقت، در کودکی اتفاق می‌افتد.

سوئنسن اضافه کرد: یکی از مفاهیمی که در فیلم‌های کودک می‌توان منتقل کرد این است که به همه آنها بگوییم استعداد خاص خودشان را دارند فقط باید هدایت و راهنماییشان کرد تا بفهمند در چه زمینه‌ای میتوانند موفق باشند. این شعار اصلی سینمای دانمارک است. همه بچه‌ها را باید به نقطه‌ای که در آن استعداد دارند رساند. ایده‌های بسیاری وجود دارد که داستان آنها در فضای فانتزی می‌گذرد اما مهم ایده هایی هستند که راه حلشان در دنیای واقعی پیدا می‌شود.

این فیلمساز دانمارکی افزود: مسئله مهم این است که کارگردان بتواند به بازیگر، کاراکتر را نشان بدهد؛ به آنها بفهماند که شخصیت‌ها چه جایگاهی دارند و در درگیری‌ها میانشان چه خواهد گذشت. همه کودکان تنهایی را احساس می‌کنند و باید توجه کرد که آن‌ها چه تلاش هایی می‌کنند تا از تنهایی فرار کنند و عضوی از یک گروه شوند. کد خبر ۳۸۶۵۲۷

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
برنابرنا1 روز قبل
فرنوش صمدی کارگردان ایرانی داور جشنواره فیلم تیرانا شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ‎فرنوش صمدی که با چند فیلم اخیرش در فستیوال‌های رده یک دنیا نظیر لوکارنو، کن، ونیز و… حضور داشت و سال گذشته نیز به دعوت آکادمی اسکار جزو اعضای این آکادمی قرار گرفت، داور شانزدهمین دوره بخش مسابقه جشنواره تیرانا کشور آلبانی شد. ‎این جشنواره که از ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر در شهر تیرانا آلبانی برگزار می‌شود، جزو جشنواره‌های مهم فیلم کوتاه است که برگزیدگان آنها وارد رقابت اسکار بهترین فیلم کوتاه می‌شوند. ‎همچنین در جشنواره تیرانا مروری بر آثار فرنوش صمدی و علی عسگری به همراه یک ورکشاپ فیلمسازی دو روزه توسط این دو برگزار میشود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
مارک تواین، نویسنده مشهور آمریکایی در وصف زیبایی موریس که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا هست، این چنین می‌گوید: «ابتدا موریس آفریده شد و سپس به تقلید از آن بهشت را آفریدند». با رفتن به معابد، کلیساها و فانوس دریایی منطقه که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید، می‌توانید با تاریخ غنی آن آشنا شوید. در سفر به این کشور که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید، گشت و گذار در خیابان‌ها را از دست ندهید. گوآتمالاگوآتمالا کشوری در آمریکای مرکزی و از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا است. همچنین وجود چندین آتشفشان فعال در گواتمالا، آبشارهای زیبا و دریاچه آبی به نام Petén Itzá همگی گوآتمالا را تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1