سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد

سفیر انگلیس: راه حلی به جز برجام وجود ندارد

مهرخبرگزاری مهر |
سفیر انگلیس در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت این سازمان اعلام کرد که راه حلی بجای برجام وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کارن پیرس»، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل متحد، ضمن آن که برجام را دستاورد بزرگی برای منع گسترش سلاح‌های اتمی دانست بر این مسئله تاکید کرد که هیچ راه حل بهتر و هیچ جایگزین دیگری برای این توافق وجود ندارد.

کارن پیرس در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع صلح و امنیت بین المللی در خاورمیانه برگزار شد، افزود: کشور من احترام زیادی برای مردم ایران قایل است. ما می‌پذیریم که ایران نقش مشروعی در منطقه و همچون همه ما حق دفاع از خود دارد.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که راهی که آن برای پیگیری منافع ملی خود در پیش گرفته است، عاملی برای چندین مشکل منطقه‌ای شده است که امروز درباره آن صحبت می‌کنیم.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد با اشاره به چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: اولویت انگلیس بر این است که ایران به توانایی‌های اتمی دست نیابد که امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و فراتر از آن را مورد تهدید قرار دهد.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد تصریح کرد ما بر تعهد خود برای راه اندازی سازوکار ویژه مالی (اینستکس) پایبندیم و اطمینان خواهیم یافت که تجارت مشروع با ایران می‌تواند ادامه داشته باشد.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

پیرس اضافه کرد: ما بر همکاری در پروژه‌های مشترک در داخل برجام همچون مدرنیزه کردن راکتور اراک ادامه خواهیم داد. همچنین از تلاش‌های (امانوئل مکرون) رئیس جمهوری فرانسه برای یافتن راهی برای گفت وگو در همکاری نزدیک با سه کشور اروپایی، استقبال می‌کنیم.

سفیر انگلیس همچنین در ادامه اظهارات خود و همسو با آمریکا ایران را به بی ثباتی در منطقه متهم کرد و با بیان اینکه برجام، گواهینامه‌ای برای رانندگی آزاد ایران در خاورمیانه نیست، اظهار کرد: ایران به حمایت از گروه‌های نیابتی خود در سراسر منطقه ادامه می‌دهد، که امنیت را تضعیف و قطعنامه شورای امنیت را نقض می‌کنند.

علاوه بر سفیر انگلیس در این نشست، همچنین سفیر آلمان نیز با دفاع از توافق هسته‌ای برجام، خواستار حفظ آن و تداوم حیات آن شده، اگرچه وزیرخارجه آمریکا نیز به عنوان یکی دیگر از شرکت کنندگان در نشست اخیر شورای امنیت، ادعاها و اتهامات بی اساس خود را علیه ایران مطرح کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شکست فشار حداکثری …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
قرار بود پرونده ایران را برای همیشه ببندد و نامش را هم گذاشته بود فشار حداکثری. دو سال و هشت ماه از روزی که ترامپ با این نقشه وارد عرصه سیاست امریکا شد گذشته است و رسانه‌های امریکایی حالا معتقدند فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است. سایت امریکایی نشنال اینترست با تیتر کردن این مطلب نوشته است: آن‌هایی که معمولا طرفدار اعمال فشار علیه ایران هستند به شکست این امر اعتراف کرده‌اند و کمپین دولت ترامپ برای اعمال فشار به ایران و وادار کردن آن به تسلیم، شکست خورده است. این رسانه امریکایی ادامه داده است: قرار بود فشار حداکثری در داخل ایران باعث افزایش مخالفت با رژیم شود و امید می‌رفت به تغییر رژیم منتهی شود. این رسانه مطالعه آماری ارائه می‌کند که نشان می‌دهد تظاهرات اعتراضی در ایران از زمان شروع کمپین فشار، افزایش نیافته بلکه کاهش یافته است.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

خروج از برجام در دستور کار ایران

مهرمهر1 روز قبل
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

نظرها

اخبار بیشتر