فارس من|حل مشکلات خرید اینترنتی با یک کلیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
فارس من|حل مشکلات خرید اینترنتی با یک کلیک

فارس من|حل مشکلات خرید اینترنتی با یک کلیک

فارسخبرگزاری فارس |
تعدادی از مخاطبان در سامانه «فارس من» به فروش محصولات نامرغوب در سایت های فروش اینترنتی اشاره کردند و خواستار پیگیری این موضوع شدند که این موضوع پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با پیشرفت اینترنت و سرعت گرفتن ضرباهنگ زندگی، مشکلات اقتصادی و کار کردن در چند شیفت، زمان کافی برای گشت و گذار در بازار را از مردم گرفته است. به همین دلیل، در چند سال اخیر، کسب و کارها و سایت‌های فروش اینترنتی رشد زیادی داشتند.

همانطور که خرید و فروش به سبک سنتی، مشکلاتی را برای خریدار و فروشنده به همراه داشت، در خرید و فروش دنیای مجازی هم این مشکلات وجود دارد و در برخی موارد حتی بیشتر و حادتر از خرید و فروش حقیقی است.

تعدادی از مخاطبان در سامانه «فارس من» به فروش محصولات نامرغوب در سایت‌های فروش اینترنتی اشاره کردند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

این مخاطبان اعلام کردند: «از یک سایت اینترنتی یک پاور بانک را خریداری کردیم و بعد از دریافت محصول به استفاده از آن پرداختیم. متاسفانه پس از گذشت دو هفته متوجه تقلبی بودن این محصول شده‌ایم. برای پیگیری این موضوع با واحد خدمات پس از فروش این فروشگاه تماس گرفتیم و چون مهلت چند روزه بازگشت محصول به پایان رسیده بود، محصول را از ما پس نمی‌گرفتند.»

برای پیگیری این موضوع با تعدادی از سایت‌های فروش اینترنتی تماس گرفتیم که متاسفانه برخی از این سایت‌ها که در مقایسه با سایت‌های بزرگتر و معتبرتر در فروش اینترنتی، هم سابقه پائین‌تری داشتند و هم از اعتبار کمتری برخوردار بوده‌اند، حاضر به گفت‌وگو با خبرگزاری فارس نشدند.

خدمات پشتیبانی به طور کامل ارائه می‌شود

مسئول روابط عمومی یکی از سایت‌های فروش اینترنتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: تمام محصولاتی که در این سایت به فروش اینترنتی می‌رسند و دارای ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی هستند و از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده رسیده‌اند؛ اگر نیاز به تست داشته باشند تا چند روز فرصت برای بازگشت محصول در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تاکنون تعداد زیادی از مشتریان که مشکلی را در خرید خود دیده‌اند و مشکل شامل قوانین و خدمات پس از فروش می‌شد، توانستند از حقوق خود بهره مند شوند و با تعویض کالا با یک کالای سالم، نیاز خود را برطرف کنند.

 تمامی محصولاتی که در این سایت به فروش اینترنتی می رسند و دارای ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی هستندو از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده رسیده اند ؛ اگر نیاز به تست داشته باشند تا چند روز فرصت برای بازگشت محصول در نظر گرفته شده است.

مسئول روابط عمومی این سایت فروش اینترنتی در ادامه بیان کرد: سایت ما یکی از سایت‌های بزرگ در فروش اینترنتی است و به دنبال این نیستیم که با ارائه محصول نامرغوب، مشتریان خود را که حیات کسب و کارمان به آنها وابسته است، ناراضی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هرکدام از مشتریان سایت می‌توانند مشکلات خود را با خدمات پشتیبانی درمیان بگذارند و ما نیز تمامی این موارد را پیگیری می‌کنیم.

در تماس با مرکز پشتیبانی یکی از سایت‌های اینترنتی، موضوع مطرح شده توسط مخاطبان را با آنها در میان گذاشتیم.

 برخی شایعات در فضای مجازی ایجاد می شود تابه کسب و کارهای اینترنتی صدمه بزند و نام و برند آن کسب و کار را دچار خدشه کند که مردم می‌توانند با پیگیری از نهادهای بالادستی متوجه شوند که این سخنان فقط شایعه است و واقعیت ندارد.

برخی از شکایات مردم مربوط به گارانتی نیست

اپراتور پشتیبان این سایت اینترنتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار کرد: روزانه تماس‌های زیادی با این مرکز گرفته می‌شود و واقعیت این است که برخی از اظهارات تماس گیرندگان، خلاف واقع است و حتی شامل گارانتی نمی‌شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی ادامه داد: به عنوان مثال فردی با مرکز تماس گرفته و محصول الکترونیکی را سالم دریافت کرده ولی در حین نصب آن، محصول از دستش افتاده و دچار مشکل شده است. این موضوع، مشکلی نیست که به خرید محصول از سایت ما مربوط شود بلکه این موضوع، به فرد خریدار و نحوه استفاده وی از محصول ارتباط دارد.

این اپراتور پشتیبانی تصریح کرد: ما هم مانند مغازه دار، محصولات را به مردم عرضه می‌کنیم و تمامی ویژگی‌های محصول را به همراه عکس قرار می‌دهیم. اگر مشکلی در انتخاب محصول وجود داشته باشد، به اصالت محصول مرتبط نیست بلکه خریدار دقت کافی را برای خرید محصول مورد نظرش نداشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین، برخی شایعات در فضای مجازی ایجاد می‌شود تابه کسب و کارهای اینترنتی صدمه بزند و نام و برند آن کسب و کار را دچار خدشه کند که مردم می‌توانند با پیگیری از نهادهای بالادستی متوجه شوند که این سخنان فقط شایعه است و واقعیت ندارد.

الفت نسب:روند انجام شکایت و پیگیری آن کاملا واضح و روشن است و تاکنون شکایات زیادی در این مرجع، پیگیری شده و به نتیجه رسیده است. 

اما برای پیگیری کامل این موضوع با رضا الفت نسب عضو هیئت مدیره و سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی، موسس و عضو هیأت مدیره انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی گفت‌وگو کردیم.

ثبت شکایت با یک کلیک

الفت نسب سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره نظارت و بررسی بر کسب و کارهای اینترنتی گفت: بیش از ۹۰ درصد کسب و کارهای آنلاین در تولید محصول فعال نیستند و تعداد زیادی از این کسب و کارهای اینترنتی، سایت هایی هستند که محصول را خریداری کرده یا وارد کرده‌اند تا به دست خریدار برسانند.

فارس من|حل مشکلات خرید اینترنتی با یک کلیک - 24

وی تصریح کرد: این سایت‌های اینترنتی در تولید محصول نقش ندارند ولی ملزم هستند تا مشخصات محصول را بنویسند تا شخصی که برای خرید محصول مراجعه می‌کند، بتواند تمام ویژگی‌های این محصول را شناسایی کند و بعد اقدام به خرید کند.

 خریداران محصولات اینترنتی می‌توانند مشکلات خود را هم از طریق سایت خرید اینترنتی و هم از طریق اتحادیه کسب و کارهای مجازی پیگیری کنند.

الفت نسب ادامه داد: همچنین، اگر خریدار از محصول راضی نبود، می‌تواند با یک کلیک، مشکلات محصول را گزارش و شکایت کند. این کار هم از طریق وب سایت و هم از طریق سایت اتحادیه کسب و کارهای مجازی قابل انجام است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: روند انجام شکایت و پیگیری آن کاملا واضح و روشن است و تاکنون شکایات زیادی در این مرجع، پیگیری شده و به نتیجه رسیده است.

براساس آنچه گفته شد، خریداران محصولات اینترنتی می‌توانند مشکلات خود را هم از طریق سایت خرید اینترنتی و هم از طریق اتحادیه کسب و کارهای مجازی پیگیری کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
رکنارکنا21 ساعت قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

دیدار علی عسکری با خانواده شهید حججی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.

نظرها

اخبار بیشتر