واکنش رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون به طرح افزایش ظرفیت دانشگاه هاى علوم پزشکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. فرهنگ
واکنش رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون به طرح افزایش ظرفیت دانشگاه هاى علوم پزشکی

واکنش رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون به طرح افزایش ظرفیت دانشگاه هاى علوم پزشکی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح دو فوریتی افزایش دو برابری ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار کرد: با چنین موضوعاتی نباید به صورت صفر و ۱۰۰ برخورد کرد و مطلق آن را پذیرفت یا رد کرد بلکه باید با کار علمی روی موضوع ظرفیت هر منطقه را بررسی و به نسبت نیاز کشور در هر استان به ظرفیت علوم پزشکی افزود.

بیشتر بخوانید:دو برابر شدن ظرفیت علوم پزشکی منجر به مهاجرت پزشکان می‌‎شود

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها تمایل به تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی دارند، ادامه داد: این در حالیست که در دهه‌های قبل این وضعیت وجود نداشت و رشته‌های مهندسی طرفدار بیشتری داشت ولی امروز انگیزه‌های اقتصادی موجب سوق دانشجویان به رشته‌های پزشکی شده است.

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: البته نباید ظرفیت علوم پزشکی فراتر از ظرفیت کشور افزود تا منجر به مهاجرت یا فعالیت در خارج از رشته پزشکان شود.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

دهمرده با تأکید بر اینکه افزایش ظرفیت علوم پزشکی نیاز به کار کارشناسی و تحقیقاتی دارد، اضافه کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌تواند به این موضوع ورود کند و بررسی‌های لازم در این راستا انجام دهد.

وی ادعاهای مطرح شده در این باره که کشور به هیچ عنوان با کمبود پزشک مواجه نیست را رد و تصریح کرد: با وجود نیروهای تعهد خدمتی امروز در برخی از مناطق کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان با کمبود پزشک مواجه هستیم و برنامه ریزی‌ها باید به نحوی باشد که پزشکان به صورت پیوسته و تدریجی به جامعه تزریق شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: بنابراین پس از کار کارشناسی روی این طرح می‌‎توان درباره نیاز کشور به پزشک و میزان افزایش ظرفیت علوم پزشکی تصمیم گیری کرد و نباید به شکل مطلق این طرح رد یا تأیید شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رکنارکنا20 ساعت قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

دیدار علی عسکری با خانواده شهید حججی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.

نظرها

اخبار بیشتر