عقب‌نشینی دلار در برابر ین و یورو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
عقب‌نشینی دلار در برابر ین و یورو

عقب‌نشینی دلار در برابر ین و یورو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
دلار نتوانست به صعود خود در برابر ارزهای مهم جهانی ادامه دهد.

اعتمادآنلاین| دلار در معاملات روز چهارشنبه در محدوده دفاعی قرار گرفت و پس از صعود درخشان روز گذشته نتوانست به روند صعودی خود ادامه دهد و حتی در برابر برخی از ارزها عقب نشست تا جایی که شاخص دلار از بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۹ نیز عقب‌نشینی کرد.

با توجه به در پیش بودن سخنرانی جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا بسیاری از معامله گران ترجیح دادند تا خرید دلار را متوقف کنند و بدین ترتیب با پررنگ‌تر شدن جریان عرضه، شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با کاهش ۰٫۲ درصدی به ۹۸٫۲۱ واحد رسید.

شاخص دلار دیروز به ۹۸٫۴۵ واحد رسید که بالاترین سطح ثبت شده آن در طول سال جاری بود. با این حال هنوز وضعیت اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا که یکی از نشانه‌های آینده‌نگر اقتصاد ان کشور تلقی می‌شود به حد کافی برای به پرواز درآوردن دلار روشن نیست.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

تاکویا کاندا، مدیر کل موسسه «گیتمی» معتقد است آرزوی ترامپ برای کاهش شدید نرخ بهره دست کم در کوتاه مدت فدرال رزرو را به کاهش بیشتر ترغیب خواهد کرد. وی دیروز خواستار کاهش یک درصدی نرخ بهره شده بود.

امروز هر دلار با ۰٫۴ درصد کاهش به ازای ۱۰۶٫۳۳ ین مبادله شد و یورو نیز با وجود سقوط دولت ائتلافی ایتالیا با ۰٫۲ درصد افزایش به ازای ۱٫۱۰۹۴ دلار مبادله شد. کاندا در همین رابطه گفت: استعفای کونته (نخست وزیر ایتالیا) اثر نیرومندی بر چشم انداز بلندمدت یورو ندارد چرا که تنها شاهد یک نزاع درونی سیاسی هستیم.

از سوی دیگر پوند بدون تغییر نسبت به روز قبل و به ازای ۱٫۲۱۶۲ دلار معامله شد. دلار در برابر همتای استرالیایی‌اش صعودی بود تا جایی که هر دلار استرالیا با ۰٫۲ درصد کاهش به ازای ۰٫۶۷۷۵ دلار آمریکا مبادله شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
کرد آنلاینکرد آنلاین17 ساعت قبل
رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت کردستان گفت: اگر هر دستگاه اجرایی در استان برای واحد تولیدی اجرائیه صادر کند، تخلف کرده است. وی افزود: سال رونق تولید است و هم و غم همه مدیران و مسئولان نیز باید ایجاد بسترهای لازم برای رونق تولید و رفع مشکلات واحدهای تولیدی موجود باشد که در این راستا نیاز به تلاش جهادی داریم. دره وزمی ادامه داد: تا پایان سال ۹۹ بخاطر شرایط اقتصادی حاکم بر تولید براساس مصوبات کشوری و طبق تصویب کارگروه رفع موانع تولید و دستور سران سه قوا هیچ کسی حق ندارد تا پایان سال ۹۹ بدون مصوبه و تائید کارگروه رفع موانع تولید استان برای واحد تولیدی اجرائیه صادر کند. رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مصوبات اجرا نشده کارگروه رفع موانع تولید نیز دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: هر تصمیمی برای صدور اجرائیه واحد تولیدی صادر می‌شود باید به تصویب کارگروه برسد در غیر این صورت خلاف است. دره وزمی با بیان اینکه ۳۰ واحد تولیدی غیرفعال و راکد با اشتغالزایی بالغ بر ۲۱۰ نفر در سال ۹۸ به چرخه تولید بازگشته‌اند، اظهار داشت: ۶۰ درصد از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید در استان اجرایی شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
مدیران این شرکت‌ها همچنین می‌گویند روند برقی کردن ماشین‌های تولیدشان را ادامه خواهند داد و در آینده مدل‌های برقی و هیبریدی بیشتری را وارد بازار خواهند کرد. هربرت دایس، مدیر عامل فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «بازار ماشین‌های برقی به طور طبیعی رشد نخواهد کرد. در نیمه اول سال میلادی جاری ماشین‌های برقی و هیبریدی فقط ۲٫۴ درصد کل بازار فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند. ماشین‌های برقی رایگان تولید نمی‌شوند.» تولید یک ماشین برقی به طور کلی نسبت به تولید ماشین مشابه بنزینی حدود ۱۲۰۰۰ دلار خرج بیشتری دارد و حدود ۵ سال طول می‌کشد تا این اختلاف در هزینه تولید جبران شود. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر می‌گوید: «تردیدی نداریم که چند سال آینده باید هزینه‌های تولید ماشین‌های برقی را کاهش دهیم.

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
«فاسمین» در دوره یادشده معادل ۹ هزار و ۶۵۴ تن شمش روی تولید کرده و معادل ۱۷ هزار و ۶۸۲ تن در همین مدت فروش داشته است. نرخ فروش هر تن از این محصول معادل ۲۶۰ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۹۹۳ ریال اعلام شده است. همچنین کالسیمین یک هزار و ۸۹۹ تن سرب در ۵ ماه گذشته تولید کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۱۹ درصد کاهش تولید همراه است. اما مقدار فروش سرب از سوی شرکت کالسیمین معادل ۳ هزار و ۶۴۱ تن به قیمت ۱۱۵ میلیون و ۴۹ هزار و ۷۱۲ ریال به ازای هر تن بوده است که فروش نهایی کالسیمین را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۹/ ۲ درصد رشد نشان می‌دهد. براساس اطلاعات یادشده کالسیمین در حوزه تولید سرب و روی نیازمند تداوم تولید و بهره‌گیری از فضای رو به رشد پیش رو است.

نظرها

اخبار بیشتر