نفس‌های کودکانه شهر در چهارباغ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
نفس‌های کودکانه شهر در چهارباغ

نفس‌های کودکانه شهر در چهارباغ

ایمناخبرگزاری ایمنا |
هر گوشه از چهارباغ را نقشی نو بستند و رنگی تازه به شهر پاشیده اند تا مرکز هنر صفوی را به هنر هفتم پیوند بزنند؛ این پیوند، اصفهان را به شهری که دوست‌دار کودک است نزدیک می کند؛ گذر فرهنگی بیش از پیش غرق در شادی است؛ چهارباغ بر پهنه اصفهان صفوی میزبان جشنواره‌ای از جنس هنر هفتم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فیلم هایی از جنس کودکانه که تازه معنای پروانه شدن را فهمیده‌اند روی پرده می‌رود و چهارباغ را میزبان هنری هفت رنگ می‌کند. کاغذهای رنگی در میان نسیم ملایم تابستان به رقص در می‌آید و ساختمان سینما ساحل بیش از پیش جلوه نمایی می‌کند.

نخستین روز از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان پس از افتتاحیه پرشور هم‌زمان با عید غدیر جنب و جوش را به جان شهر دوستدار کودک تزریق کرده است؛ شور و اشتیاق را می‌توان در چهره کودکان دید، کودکانی که با لباس رنگارنگ خود تمام صندلی‌ها و راهرو سالن‌ را پر کرده‌اند تا حتی جایی برای خبرنگاران نیز نباشد. بچه‌ها را در گوشه گوشه جشنواره می‌توان‌ یافت و در این میان دوست‌داران و فعالان سینما کودک نیز در دو بخش ملی و بین‌المللی جشنواره حاضر هستند.

نفس‌های کودکانه شهر در چهارباغ - 3

کمی که از ظهر روز اول می‌گذرد و آفتاب سوزان اصفهان فروکش می‌کند، آثار جشنواره کم کم رخ نمایان می‌کند؛ در قلب چهارباغ و در گذری که به نام فرهنگ آغشته شده غرفه‌هایی برپا است برای پروانه‌های اصفهان و کودکانی که این چند روز شهر متعلق به آن‌ها است. پدران و مادران نیز در کنار هر غرفه ایستاده‌اند و کودکان را همراهی می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

کودکان در بهشت این روزهای خود به این سو و آن سو می‌دوند، در غرفه‌ها مشغول آموزش می‌شوند، کاردستی درست می‌کنند و در هوای کودکانه شهر نفس می‌کشند؛ امروز بچه‌ها بیش از هر زمان دیگری در مرکز شهر دیده می‌شوند.

نفس‌های کودکانه شهر در چهارباغ - 7

کمی آن سوتر در چهارباغ و در زیر تزئین‌های رنگارنگ پردیس سینمایی، صف بلیت فروشی همه نگاه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند. ‌ این جشنواره نام کودک و نوجوان را به‌ دوش می‌کشد، اما مخاطبان آن را همه قشری تشکیل می‌دهند گویی کودک درون همه این روزها شیطنت می‌کند و روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد.

در انقلاب و سینما ساحل نیز جنب و جوشی در جریان است؛ مخاطبان در مرکز اصلی جشنواره در کنار رسانه‌ها، داوران، مسئولان اجرایی، خبرنگاران و داوران نوجوان حال و هوای جشنواره فیلم کودک را به خوبی می‌توانند حس کنند. بهترین توصیه به مردم اصفهان و کودکان ایران بازدید از قلب اصفهان است، قلبی که در یک هفته برگزاری جشنواره فیلم کودک (۲۸مردادماه الی ۴شهریورماه) تندتر می‌تپد. کد خبر ۳۸۶۵۱۹

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مهرمهر13 ساعت قبل
اتیوپی: اتیوپی با «دویدن در برابر باد» وارد رقابت اسکار شده است. این چهارمین حضور اتیوپی در رقابت اسکار و اولین فیلمی است که از سوی وزارت فرهنگ این کشور به اسکار معرفی می‌شود. پیش از این تهیه کنندگان به صورت مستقل فیلم خود را به اسکار معرفی می‌کردند. لتونی: لتونی با «متحرک» وارد رقابت اسکار شد. لتونی تاکنون از سال ۱۹۹۲ بارها نماینده خود را برای اسکار معرفی کرده اما هرگز نامزدی این بخش را کسب نکرده است.

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی افزود: درصورتی‌که گزارش‌های تهیه‌شده در این مجموعه در کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مورد کم‌توجهی قرارگرفته و بررسی نشود، شورای برنامه‌ریزی استان به‌صورت مستقیم ورود کرده تا حداکثر بهره را در جهت بهبود اوضاع توسعه استان در همه ابعاد داشته باشیم. احمدرضا حسینی بروجنی سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان نیز با حضور در این جلسه گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در راستای حفاظت از آثار تاریخی در حوزه منطقه ۷ و بافت فرهنگی و باارزشی مانند نیوساید، مقدمات ثبت در فهرست آثار ملی را مهیا کرده و پرونده آن تشکیل‌شده است. حسینی بروجنی ادامه داد: در بحث حفاظت از آثار محدوده منطقه ۷ می‌توان به بافت منطقه عامری اشاره کرد که جزو محدوده‌های باارزش تاریخی شهر است. در این راستا نیز اقداماتی برای احیا و بهره‌برداری از ظرفیت تاریخی بافت عامری صورت گرفته که ادامه آن مستلزم اعتبارات بیشتر است. سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: همچنین بحث پارک کوهساران و حفظ حریم آن در استان مصوب و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ارسال‌شده تا ابلاغ نهایی صورت گیرد.

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
ایلناایلنا17 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فیلم «انگاشته» در حال حاضر در جمهوری استونی فیلمبرداری می‌شود و هزینه تولید این فیلم بالغ بر دویست و بیست و پنج میلیون دلار می‌شود. پس از فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» که دویست و سی میلیون دلار خرج برداشت، این پرهزینه‌ترین فیلم نولان است. ستارگان این فیلم رابرت پتیسون، جان دیوید واشینگتن، الیزابت دبیکی، آرون تیلور جانسون و مایکل کین هستند. برای فیلمبرداری «انگاشته» هیته ون هیتما بار دیگر به نولان پیوسته و ساخت موزیک متن آن را هم، به جای هانس زیمر، همکار معمول نولان، لودویگ گورانسون، برنده جایزه اسکار موزیک متن برای فیلم «به لک پنتر» برعهده دارد. فیلم «انگاشته» قرار است ژوئیه ۲۰۲۰ اکران شود.
فراروفرارو7 ساعت قبل
قسمت بیست و نهم سریال «نهنگ آبی» با عنوان تسویه قایق نجات به کارگردانی فریدون جیرانی سه‌شنبه ۲۶ شهریور منتشر شد. برای خرید قانونی و دانلود حلال قسمت بیست و نهم سریال نهنگ آبی اینجادر سریال نهنگ آبی به مرور گویی جای شخصیت‌های اصلی و فرعی در حال جابجایی است. به طور مثال شخصیت‌های مروارید و نادر که از ابتدای سریال به عنوان نقش‌های کلیدی معرفی شده بودند، حال معلوم می‌شود که ماجرا‌ها و کنش‌های کمتری نسبت به شحصیت‌های فرعی، چون مادر آرمین دارند. بیشتر بخوانید: دانلود قسمت سوم مانکندر نهنگ آبی کاراکتر‌ها در نبودشان جلوی دوربین کار‌های بیشتری انجام می‌دهند. همانطور که آناهیتا تا وقتی که بود، سرگردان از جایی به جایی می‌رفت و به محض حذف شدنش هم روابطش با افراد دیگر قصه گسترده‌تر شد و هم تبدیل به موتور محرک بقیه داستان نهنگ آبی شد.

نظرها

اخبار بیشتر