طرح مایه کوبی طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
طرح مایه کوبی طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل اجرا می‌شود

طرح مایه کوبی طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل اجرا می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از اجرای طرح واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل برای کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مجتبی ورمقانی اظهار داشت: در راستای برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل و بر اساس وظایف قانونی سازمان دامپزشکی کشور در مبارزه با بیماری‌های دامی و جلوگیری از سرایت و انتشار آنها، طرح واکسیناسیون طیور روستایی با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت نیوکاسل توسط اداره کل دامپزشکی استان کردستان در هفته‌های آتی اجرا می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح کنترل و پیشگیری از بیماری نیوکاسل در طیور روستایی، جلوگیری از انتشار بیماری به واحدهای صنعتی، کاهش خسارت ناشی از بیماری نیوکاسل و کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی است و واکسیناسیون طیور روستایی با استفاده از توان فنی، تخصصی، نظارتی و پشتیبانی اداره کل دامپزشکی انجام می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی کردستان ادامه داد: بیماری نیوکاسل یکی از مسری‌ترین بیماری‌های ویروسی است که همه گونه‌های پرندگان را در سنین مختلف مبتلا می‌کند و هر سال خسارت قابل توجهی به طیور روستایی و واحدهای صنعتی وارد می‌کند.

ورمقانی یادآور شد: همچنین هزینه زیادی در واحدهای مرغداری صرف کنترل و پیشگیری از این بیماری می‌شود و طیور روستایی از مخازن اصلی ویروس نیوکاسل هستند که با مایه کوبی و ایمنی زایی ناشی از آن، هم از شیوع بیماری و خسارت ناشی از آن جلوگیری می‌شود و هم سویه غیر بیماریزای واکسن جایگزین سویه‌های بیماریزای ویروس در محیط می‌شوند.

وی بیان کرد: اداره کل دامپزشکی استان کردستان به منظور اجرای موثر این طرح عظیم از دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی و روستاییان عزیز درخواست می‌کند به توصیه‌های کارشناسان دامپزشکی قبل و حین واکسیناسیون توجه و با نیروهای دامپزشکی همکاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناگفته هایی از ماجرای حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، توان پهپادی یمنی‌ها، چالشی برای عربستان سعودی ایجاد کرده که ریاض با تسلیحات گرانقیمت هم توان مقابله با آن را ندارد. بیشتر بخوانید: سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلمانتهای پیام/

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

فیلم/ عاقبت بی‌احتیاطی در موتورسواری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

بلای وحشتناکی که بر سر پسر بچه مدرسه‌ای آمد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، یک پسربچه مدرسه‌ای در اوکراین حین عبور از خیابان با یک خودرو تصادف Crash کرد. این پسربچه از بخشی از خیابان عبور می‌کرد که خط عابر پیاده نداشت. او پس از دویدن ناگهانی به وسط خیابان با یک خودرو به شدت تصادف کرد، اما از این حادثه Incident جان سالم به در برد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر