بازگشت حجاج امروز با ۱‌۶ پرواز به پنج فرودگاه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

بازگشت حجاج امروز با ۱‌۶ پرواز به پنج فرودگاه

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مشکل انتقال حجاج به فرودگاه‌های مدینه و جده رفع شد، گفت: امروز هما با انجام 16 پرواز، تعدادی از حجاج را به اهواز، اصفهان، بندرعباس، زاهدان و فرودگاه امام منتقل می‌کند.

خبرگزاری فارس: مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مشکل انتقال حجاج به فرودگاه‌های مدینه و جده رفع شد، گفت: امروز هما با انجام ۱۶ پرواز، تعدادی از حجاج را به اهواز، اصفهان، بندرعباس، زاهدان و فرودگاه امام منتقل می‌کند.

معصومه اصغرزاده، ‌ در تشریح آخرین وضعیت پروازهای برگشت حجاج، اظهار داشت: خوشبختانه موضوع مشکلات انتقال حجاج به فرودگاه‌های مدینه و جده رفع شده‌ و تأخیر پروازهای برگشت حجاج به کمتر از یک‌ ساعت رسیده است و به تدریج این پروازها به روال عادی برمی‌گردد.

وی ادامه داد: امروز ۳۰ مردادماه از فرودگاه‌های جده و مدینه ۱۶ پرواز به کشور انجام می‌شود و حجاج به وطن برمی‌گردند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این پروازها به فرودگاه‌های اهواز (جده- اهواز)، اصفهان (مدینه- اصفهان)، بندرعباس (مدینه- بندرعباس)، زاهدان (مدینه- زاهدان) و فرودگاه امام خمینی (ره) با مبادی جده و مدینه است.

اصغرزاده بیان کرد: پرواز شماره ۱۵۱۱ هما ساعت ۲۱:۰۵، پرواز شماره ۱۵۱۷ هما ساعت ۲۳:۰۵ و پرواز شماره ۱۵۲۵ ساعت ۱۲:۰۵ از جده در فرودگاه اهواز به زمین می‌نشیند.

وی ادامه داد: پرواز شماره ۱۵۰۹ مدینه - اصفهان حدود ساعت ۱۱ وارد فرودگاه اصفهان شد، پرواز شماره ۱۵۳۳ ساعت ۱۱:۵۰ امروز در فرودگاه اصفهان از مبدا مدینه به زمین نشست، همچنین پرواز شماره ۱۵۱۵ هما ساعت ۱۸:۴۰ و پرواز شماره ۱۵۲۳ ساعت ۲۰:۲۰ در اصفهان به زمین می‌نشیند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ‌امروز پرواز شماره ۱۵۰۱ هما ساعت ۹ صبح از مدینه به بندرعباس رسید، همچنین پرواز شماره ۱۵۱۳ ساعت ۱۸ وارد فرودگاه بندرعباس می‌شود.

اصغرزاده اضافه کرد: فردا در فرودگاه زاهدان یک پرواز حج داریم که ساعت ۰۴:۲۰ وارد فرودگاه زاهدان از مبدا مدینه می‌شود.

وی ادامه داد: امروز ۲ پرواز از مبدا مدینه به فرودگاه امام در ساعت ۱۱:۵۵ و ۲۱:۰۵ داریم همچنین پرواز شماره ۱۵۳۵ هما ساعت ۰۴:۴۰ بامداد فردا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: همچنین از جده امروز سه پرواز به فرودگاه امام داریم که در ساعات ۱۴:۵۵ و ۱۶:۵۵ به زمین می‌نشیند، ضمن آنکه پرواز شماره ۱۵۲۱ هما ساعت ۰۱:۵۵ فردا در فرودگاه امام فرود می‌آید.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

به گزارش فارس عملیات حج در سال جاری با انجام ۷۳۸ ‌پرواز رفت و برگشت و اعزام ۸۸ هزار و ۵۵۰ ‌حاجی انجام می‌شود.

پروازهای برگشت حجاج از ۲۵ مرداد آغاز شد و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، ۳۶۱ پرواز برگشت ‌حج داریم که ۱۷۶ پرواز از فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه است.

میزان مجاز بار ایران‌ایر در پروازها ۳۰ کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم (۲ بسته ۲۰ کیلوگرمی) افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

‌پروازهای برگشت حجاج در ۱۹ فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می‌شود.

ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها، ۹۵ پرواز از فرودگاه امام و کمترین تعداد آن، ۲ پرواز از فرودگاه رشت است.

‌امسال ۹ فروند هواپیما پروازهای حج را انجام دادند و میزان زوار نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد رشد داشت.

طبق الزام طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

‌خانواده حجاج‌ برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج به کشور می‌توانند به سایت haj. iranair. com مراجعه‌ کنند.

‌در مدت زمان بازگشت حجاج به کشور شماره تلفن‌های ۴۶۶۲۵۱۵۱ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰ و ۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ پاسخگوی سوالات در خصوص روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک وکیل پایه یک دادگستری درباره جرم بودن تهدید کردن در ملأعام و مجازات آن در قانون توضیح داد. مهدیه مقدوری وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره تهدید کردن بیان کرد: اگر فردی در ملأعام دیگری را تهدید کند تحت تعقیب قانون و مجازات قرار می‌گیرد. تهدید به صورت نوشتار چیست؟ این وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به تهدید به صورت پیام و نوشتاری گفت: اگر تهدید به صورت ارسال پیام باشد فردی که مورد تهدید قرار گرفته باید ادله موجود مانند پرینت پیام‌های خود را به دادگاه صالحه تقدیم کنند. او درباره جرم تهدید کردن اظهار کرد: اگر تهدید در ملأعام و با حضور شاهدان باشد جرم است و قانون برای آن جرم انگاری کرده است. مقدوری ادامه داد: هم جزای نقدی و هم حبس از جمله جرایمی است قانون برای مجرم تهدید کننده در نظر گرفته است.

بیشترین بیکارهای ایران چند ساله هستند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

تسهیل بازگشت زائران اربعین با سامانه تردد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مدیر پشتیبانی موکب اینترنتی انصار اربعین در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: همه زائران اربعین حسینی برای بازگشت به شهر‌های خود باید با ثبت نام در سامانه اینترنتی «ای تردد» و تعیین اتوبوس برگشت، زمان خود را مدیریت کنند. محمدجواد فائض پوروی با بیان اینکه این سامانه با همکاری سازمان حج و زیارت و مشارکت همه دستگاه‌ها از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی برای هماهنگی زمان بازگشت طراحی شده است، گفت: زائران حسینی از هم اکنون می‌توانند در سامانه www. etaradod. ir نام نویسی کنند و بعد از حضور در کربلای معلی و نجف اشرف از طریق مانیتور‌های نصب شده در موکب‌های مختلف، زمان بازگشت خود را انتخاب و در قالب کاروان، اتوبوس برگشت به شهر‌های خود را انتخاب کنند. وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲ هزار اتوبوس برای انتقال زائران حسینی به شهر‌های خود در این سامانه پیش بینی شده است و بعد از نام نویسی زائران و تعیین شهر‌های برگشت، اطلاعات زائران توسط گروه‌های کارشناس موکب انصار اربعین در اختیار سرپرست کاروان قرار می‌گیرد و زمان بازگشت از همه مرز‌های غربی به داخل نیز اطلاع رسانی می‌شود تا از ازدحام زائران و شلوغی مرز‌های ورودی کشور در زمان بازگشت پرهیز شود.

اگر کانادا اموال ما را مصادره کند، مقابله به مثل می‌کنیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه درباره اقدام غیرقانونی دولت کانادا افزود: اقدام دولت کانادا کاملا غیر قانونی و خلاف همه میثاق‌های بین المللی است. آقای رئیسی افزود: در این صورت حتما برای توقیف و مصادره اموال شناسایی شده کانادا از طریق مجامع بین المللی اقدام خواهیم کرد. رئیس قوه قضائیه افزود: یکی از برنامه‌های جدی ما کاهش ورودی پرونده به قوه قضائیه است. آقای رئیسی افزود: امروز به بخشی از ستاد قوه قضائیه و حوزه معاونت‌های قوه سرکشی کردیم و با­همکاران این بخشها­از نزدیک صحبت کردیم. وی گفت: جا دارد از تلاش تک تک همکاران و همه کسانی که در جای جای کشور در بخش‌های مختلف قوه قضائیه خدمت می‌کنند، تشکر کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر