پایان فرصت برای صادرات نفت آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. شانا
  4. اقتصادی
پایان فرصت برای صادرات نفت آمریکا

پایان فرصت برای صادرات نفت آمریکا

شاناخبرگزاری شانا |
با وجود افتتاح خطوط لوله جدید برای انتقال نفت شیل و پایانه‌های صادراتی نفت آمریکا، فرصت برای صادرات نفت این کشور رو به پایان است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، هفته گذشته دو خط لوله پس از انتظار فراوان، انتقال نفت از مناطق تولید نفت شیل در آمریکا را به پایانه‌های صادراتی در حاشیه خلیج مکزیک آغاز کردند، در حالی که ناگهان نفت تولیدی آمریکا دیگر جذابیت پیشین را برای خریداران جهانی ندارد.

خطوط لوله یادشده از منطقه «پرمین» در ایالت تگزاس آمریکا به ساحل خلیج مکزیک می‌روند و بخشی از محدودیت ظرفیت انتقال نفت از این منطقه را جبران می‌کنند. با این همه، به دلیل بعضی از عوامل در بازارهای جهانی، افزایش دسترسی به خلیج مکزیک سبب می‌شود صادرات نفت آمریکا توان رقابتی کمتری داشته باشد.

پس از آن رفع محدودیت صادرات نفت آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، مشتریان جهانی همچنان از شاخص نفت خام آمریکا (دبیلوتی‌آی) برای ارزیابی صرفه اقتصادی خرید نفت آمریکا استفاده می‌کنند، اما اکنون خرید این نفت به صرفه نیست.

مهم‌ترین انگیزه برای خرید نفت آمریکا، تخفیف قیمتی دبلیوتی‌آی در مقایسه با شاخص جهانی برنت است. این تخفیف در ماه مه امسال بیش از ۱۱ دلار بود و سبب سودی می‌شد که خریداران از آن بهره می‌گرفتند تا نفت تولیدی در آمریکا را در اروپا و آسیا بفروشند.

با این همه، آن اختلاف قیمت اکنون به کمتر از چهار دلار رسیده و این خطوط لوله، یکی از دلایل این کاهش اختلاف هستند. به دلیل ارسال نفت از منطقه «پرمین» به حاشیه خلیج مکزیک، کاهش عرضه در بازار داخلی آمریکا سبب شده است قیمت شاخص دبلیوتی‌آی افزایش یابد. افزون بر آن، پالایشگران با حداکثر ظرفیت خود در حال تولید بوده‌اند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

افزایش عرضه به ساحل خلیج مکزیک، قیمت نفت در آن منطقه را پایین آورد، اما کاهش تفاوت دبلیوتی‌آی با برنت سبب شد این کاهش قیمت خنثی شود.

با استمرار عرضه نفت به پایانه‌های صادراتی نفت آمریکا و کاهش عرضه داخلی، تفاوت قیمت دو شاخص دبلیوتی‌آی و برنت باز هم کمتر می‌شود و این مسئله، به صادرات نفت آمریکا نیز آسیب می‌زند. صادرات نفت آمریکا در آغاز ماه اوت امسال به پایین‌ترین حد خود در ۱۰ ماه اخیر، یعنی یک میلیون و ۸۷۰ هزار بشکه در روز رسید.

پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین و ضعف اقتصاد جهانی نیز می‌تواند بر صادرات نفت آمریکا تأثیر منفی داشته باشد. میانگین صادرات روزانه نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی تا ماه مه این سال، ۱۰۸ هزار بشکه در روز بود، در حالی که در دوره مشابه پارسال این رقم به ۳۵۰ هزار بشکه در روز رسیده بود.

در اروپا نیز عرضه نفت خام سبک از سوی رقیبان آمریکا، همچون نیجریه، افزایش یافته است. کد خبر ۲۹۲۲۷۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
ظاهرا به دلیل همین ابهام است که مسئولان شورای رقابت تصمیم گرفته‌اند خود بابت بازپس‌گیری قیمت‌گذاری خودرو دست به کار شوند. پیش از آنکه به بررسی چرایی تلاش شورا برای بازگشت به بازار خودرو بپردازیم، ابتدا ببینیم که چه شد این شورا از پروسه قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شد. شورای رقابت در بهمن ۹۱ و با دستور مستقیم رئیس‌جمهوری به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری خودرو تعیین شد. روش قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت به شکلی بود که معمولا نه خودروسازان راضی بودند و نه مصرف‌کنندگان. حالا شورای رقابت که ظاهرا از بازگشت به قیمت‌گذاری خودرو از مسیر «طرح ساماندهی خودرو» ناامید شده، می‌خواهد با استناد به قانون موجود (قیمت‌گذاری خودرو به‌عنوان کالایی انحصاری توسط شورای رقابت)، بار دیگر قیمت‌گذاری خودروهای داخلی را به‌دست بگیرد.

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای داود خانی در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره فسخ قرارداد با شرکت «هیدرواطلس» و تاثیر آن بر شرکت «هپکو» افزود: سازمان خصوصی سازی در صدد آن است با کسانی که شرایط کافی و اهلیت لازم را دارند مذاکره کند و جابجایی سهامدار را انجام دهد و این به معنای فسخ قرارداد نیست بلکه جابجایی قرارداد است. وی افزود: در چند روز آینده سعی می‌کنیم این جابجایی را انجام دهیم و امیدواریم با این کار بخشی از مشکلات شرکت هپکو برطرف شود. معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: با ۲ تا ۳ گروهی که توانمندی لازم را داشته باشند و زمینه فعالیت آن‌ها به نوعی با موضوع فعالیت شرکت هپکو مرتبط باشد مذاکره اولیه‌ای آغاز شده است و جلسات جدی‌تر را با شرکت‌های متقاضی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم از بین آن‌ها یکی از شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های دارای بهترین شرایط و منابع مالی را انتخاب کنیم. آقای خانی اضافه کرد: البته چون شرکت سهامی در بورس معامله می‌شود باید هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم را برای این جابجایی از طریق بورس هم به عمل بیاوریم. او افزود: یکی از شروطی که با سهامداران جدید در مذاکراتمان داریم این است که باید حقوق و مطالبات معوق کارکنان شرکت هپکو را تامین کنند و این معوقات پرداخت خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال گفت: با ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن بودیم که در سال ۹۷ به صورت جهشی قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها در بازار مسکن هم متاثر از آن افزایش یافت. اما اگر همین روند امروز ادامه یابد حداقل تا یک و نیم سال آینده شاهد ثبات قیمت مسکن خواهیم بود. وی افزود: به طور قطع تا پایان سال با افزایش جهشی قیمت مسکن مواجه نمی‌شویم و قیمت‌ها رو به کاهش خواهد بود. رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن گفت: اجاره هم متاثر از قیمت مسکن است و با کاهش قیمت مسکن، نرخ اجاره هم کاهش می‌یابد. خسروی با اشاره به تاثیر حذف قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی فروش مسکن، گفت: در این مدت شاهد کاهش التهاب بازار مسکن بودیم و بازار به ثبات نسبی رسید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص همکاری با روسیه گفت: همکاری با روسیه در خودروسازی مربوط به شرکت لادا می‌شود که احتمال آن بعید است. به گزارش تجارت‌نیوز، فربد زاوه، کارشناس حوزه خودرو ابتدا در رابطه با احتمال همکاری با روس‌ها اظهار کرد: موضوع همکاری ایران با روسیه در زمینه ساخت خودرو مربوط به برند لادا می‌شود. به طور کلی احتمال ورود خودروهای جدید و فعالیت با روسیه بسیار بالا نیست و حتی خودروسازان چینی نیز از همکاری با ایران ترس دارند. وی درباره آینده شرکت‌های چینی در بازار ایران گفت: از میان شرکت‌های چینی که در بازار ایران ماندند می‌توان به چری، جک و هایما اشاره کرد. سایر شرکت‌های چینی از فعالیت در ایران ترس دارند و مشخص نیست که برندهای ذکر شده نیز تا چه زمانی در ایران به فعالیت بپردازند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آقای محمد اسلامی با بیان این خبر افزود: در کشور‌های منطقه شاهد طرح یک کمربند، یک راه هستیم که دولت چین مطرح کرده و سرمایه‌گذاری هنگفتی را هم برای آن تعریف کرده است. وی در بازدید از طرح قطار سریع السیر اصفهان-قم-تهران به همراه برخی از مسئولان وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان مجلس و مسئولان استان اصفهان گفت: طرح قطار سریع السیر اصفهان-قم-تهران یکی از طرح‌های راهبردی در حوزه زیربنایی حمل و نقل است که از سال‌ها پیش شروع شده و متاسفانه از حدود ۲ سال پیش مقداری با رکود مواجه شد؛ خدا را شکر در این چند ماه گذشته موانع این پروژه برطرف شده و امروز بعد از ماه‌ها توقف فعال شده است. آقای اسلامی ادامه داد: راه ابریشم به لحاظ تاریخی، عقلی و اقتصادی از ایران عبور می‌کرد، امروز باید بتوانیم راه ابریشم جدید را با تکنولوژی پیشرفته که حرکت سریع و حرکت اقتصادی را به ارمغان می‌آورد پیش ببریم. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حتما باید در این مسیر سرمایه‌گذاری کنیم تا باقی بمانیم، گفت: نمی‌توانیم بدون سرمایه‌گذاری در سرعت بالا و ایمن در حمل و نقل انتظار داشته باشیم که راه ابریشم را در اختیار داشته باشیم؛ بنابراین این موضوع جزو باید‌های ما در جمهوری اسلامی است و باید به آن بپردازیم. وی با بیان اینکه امروز در این طرح در حال فعالیت و تجهیز هستند، افزود: اولویت در مشخصات فنی و کار حداکثری که تا امروز انجام شده بین قم تا اصفهان است؛ به جز ۳۰ کیلومتر در منطقه اصفهان، زیرسازی ۲۱۵ کیلومتر از این طرح نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت داشته است، این موضوع ایجاب می‌کند فعالیت روی این ناحیه را بیش‌تر کنیم تا بتوانیم به روسازی رسیده و پروژه به انتها نزدیک‌تر شود. آقای اسلامی ادامه داد: تلاش کردیم وزنه‌هایی که به پای این طرح هست را برداریم و در حال برداشتن آن هستیم و امیدواریم بتوانیم از نخستین الگوی حمل و نقل پیشرفته ریلی در ایران بهره‌برداری کنیم و از آنجا به شمال، جنوب، شرق و غرب ادامه دهیم تا زنجیره تکمیل شود. وزیر راه و شهرسازی در پایان درخصوص زمان راه‌اندازی این طرح گفت: در حال حاضر به دلیل متغیر‌های زیاد نمی‌توان پیش‌بینی زمانی دقیق داد، مطالبات مردمی، خرید اراضی و … متغیر‌هایی است که نمی‌توان پیش‌بینی کرد؛ از مردم که در مسیر قرار دارند خواهش دارم که حتما برای این موضوع همکاری کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ رکورد سرعت بالای باد، بارندگی بیش از حد و آتش‌سوزی‌های افسارگسیخته، مواردی هستند که ایالات متحده همواره درگیر آن بوده است. گفتنی است که بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵، آمریکا به طور متوسط، ۵ مورد از بلایای طبیعی در هر سال را تجربه کرده که حدود یک میلیارد دلار خسارت برای این کشور به بار آورده است. همچنین، قابل ذکر است که تعداد این حوادث در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸، به طور میانگین ۱۵ واقعه گزارش شده که بیانگر افزایش آن است. این تغییرات اقلیمی، سبب نگرانی بیش از حد شرکت‌های بیمه در ایالات متحده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1