بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سیاسی
بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی

بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت روز صنعت دفاعی تاکید کرد: راهبرد ظرفیت افزایی دفاعی همچنان اولویت پیش روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بوده و هست.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در این بیانیه که امروز منتشر شد، آمده است: ‌ صنعت دفاعی ایران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و خروج از حقارت وابستگی به قدرت‌های استکباری و رهایی از حصار مستشاران آمریکایی، با بهره گیری از عزم، اراده و ظرفیت‌های بومی و انگیزه جوانان اندیشمند و متخصص حوزه دفاعی و نظامی و تجارب ناشی از هشت سال دفاع مقدس و رویارویی با دشمنان جهانی در جنگ تحمیلی؛ در فاصله‌ای اندک با تحول و تحرک معجزه گون به نقطه بالندگی نیروهای مسلح و یکی از ظرفیت‌های راهبردی در حوزه بازدارندگی تبدیل گردید.

وزارت دفاع تصریح کرد: عرصه صنعت دفاعی ایران اسلامی به فضل الهی و پرچمداری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم اینک رکن رکین تولید قدرت دفاعی مقتدر و نماد پرشکوه و معنادار خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی و صحنه هراس و وحشت دشمنان ملت ایران به ویژه رژیم تروریستی و جنگ افروز آمریکا و دولت جعلی، جلاد و کودک کش صهیونیستی به شمار می‌رود.

در این بیانیه‌ آمده است: دستاوردهای شگفت‌انگیز و اقتدار دفاعی امروز در عرصه تجهیزات و سامانه‌های مدرن و اطمینان بخش نظامی محصول مجاهدت در شرایط تحریم و تهدید جبهه دشمن و ایمان، باور و انگیزه‌های الهی و روح خواستن و توانستن ایرانی جاری در سازمان‌های تحقیقاتی و مراکز تولید صنعتی نیروهای مسلح کشور است.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع آمده است: تولید قدرت تعیین کننده امنیتی در منطقه که امروز وحشت حداکثری در اردوگاه دشمنان را رقم زده است و تبلور بخشی از آن با بکارگیری موشک‌های متنوع، نقطه زن و با فناوری‌های ناشناخته توسط نیروهای مسلح، عظمت و کارایی خود را به رخ جهانیان کشیده، منجر به جلوگیری از هر گونه اقدام خیره سرانه و ماجراجویانه قدرت‌های استکباری شده است.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: الگوی قدرت سازی موثر دفاعی و معنوی ایران اسلامی به مدد تلاش و همت متخصصین این حوزه در نیروهای مسلح کشور، هم اکنون در کشورهای موسوم به جبهه مقاومت اسلامی قدرت منحصر به فردی علیه ائتلاف‌های شیطانی در جنگ‌های نیابتی و تروریستی ضد ملت‌های مسلمان منطقه تجلی معناداری یافته و شکست تدریجی و آغاز تلاش آنان برای فرار از باتلاق‌های خود ساخته در یمن و دیگر بلاد اسلامی را رقم زده است.

وزارت دفاع با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان همیشه جاوید حوزه بالندگی و اقتدار صنایع دفاعی میهن اسلامی به ویژه سه وزیر شهید دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شهیدان دکتر مصطفی چمران، امیر سرلشکر نامجو و امیر سرلشکر فکوری و ۱۰۰۰ شهید گرانقدر این وزارت و تبریک روز صنعت دفاعی به آحاد ملت ایران به ویژه خانواده بزرگ نیروهای مسلح، با تاکید بر نصب العین قرار دادن تدابیر و منویات حکیمانه و دوراندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در تعمیق بایسته‌ها و الزامات امنیت پایدار ملی و بازدارندگی راهبردی و خدشه ناپذیر دفاعی، اعلام می‌دارد: بی‌تردید راهبرد ظرفیت افزایی دفاعی با تمرکز بر دستیابی به سامانه‌ها و تجهیزات متنوع، مدرن، هوشمند، کارآمد و متناسب با نیازهای رویارویی موفق و تعیین کننده در نبردهای آینده با دشمنان میهن اسلامی در عرصه‌های زمینی، دریایی، هوا و فضا، به ویژه موشکی، همچنان اولویت پیش روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بوده و به فضل الهی بالنده‌تر و پویاتر از گذشته، موجبات سربلندی و افتخارات جدید ایران و ایرانی در عرصه پاسخ به زورگویی و زیاده‌خواهی قدرت‌های شیطانی و استکباری را فراهم و تضمین خواهد کرد. کد خبر ۴۵۲۳۳۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خروج از برجام در دستور کار ایران

مهرمهر1 روز قبل
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری7 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
رجب طیب اردوغان که تا به امروز کشور را به شکل قابل توجهی در قبضه خود نگه داشته است با سه چالش بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. اعتمادآنلاین|سید عماد حسینی- رجب طیب اردوغان که تا به امروز کشور را به شکل قابل توجهی در قبضه خود نگه داشته است با سه چالش بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه «صباح» ترکیه در تحلیلی در این زمینه نوشت: رجب طیب اردوغان در حال حاضر با سه چالش بزرگ مواجه است که می‌تواند آینده سیاسی او را هم تحت تاثیر قرار دهد. برهان‌الدین توران، نویسنده این تحلیل، معتقد است: گرچه این سه چالش با یکدیگر متفاوت می‌نمایند اما با تدقیق در آنها می‌توان به رگه‌هایی از ارتباط بین‌شان پی برد. امروز مطالبه هسته‌ای اردوغان به چالشی برای او تبدیل شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در این میان آمریکا گام دیگری را نیز برداشت و آن هم عقیم کردن چهره‌های سیاسی جهادی افغانستان بود. گام بعدی متلاشی کردن جبهه جهادی‌های افغانستان در روند سیاسی بود. گام بعدی ورود مهره دیگر آمریکا به صف جهادی‌ها ‌ ایجاد اختلاف در میان آنها در روند سیاسی برای انتخابات آتی بود. به نظر می‌رسد چهره‌های جهادی افغانستان در این مرحله پی به این مهم برده و با خروج از تیم اتمر فعالیت انتخاباتی او را تعلیق کردند. به همین دو علت، اکنون جریان جهادی افغانستان تصمیم به تحریم و تعلیق اتتخابات و جدی شدن روند صلح آن هم به رهبری خود افغان‌ها گرفته‌اند.

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر