پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد خلاقیت در بین نوجوانان تلاش می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد خلاقیت در بین نوجوانان تلاش می‌کنند

پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد خلاقیت در بین نوجوانان تلاش می‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد روحیه خلاقیت و آموزش مهارت در بین نوجوانان و دانش‌آموزان تلاش می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سید غلامحسن خلیلی‌موسوی عصر امروز در آیین اختتامیه پایگاه تابستانی کانون شهید رجایی ناحیه ۲ آموزش و پرورش اردبیل اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی صحیح، اصولی و هدفمند برای هدایت رفتاری و شکوفا کردن استعدادهای خدادادی آنها از مهمترین ارکان فلسفه وجودی نظام تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد خلاقیت در بین نوجوانان تلاش می‌کنند افزود: پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با هدف ایجاد روحیه خلاقیت و آموزش مهارت در بین نوجوانان و دانش‌آموزان تلاش می‌کنند.

خلیلی‌موسوی از استقبال بسیار ویژه و گسترده دانش‌آموزان از پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان خبر داد و تصریح کرد: امسال ما در پایگاه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با استقبال گسترده و ویژه دانش‌آموزان و جوانان و نوجوانان همراه بودیم و برای شکوفایی و ایجاد زمینه‌ای برای رشد و شکوفایی آنان تلاش کردیم.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اهمیت ورزش در امر سلامت جامعه بیان کرد: با توجه به اینکه ورزش در امر سلامت جامعه اهمیت بسزایی دارد افزایش تعداد افراد چاق در جامعه ورزش کردن و تغذیه سالم ورزش را امری ضروری کرده است و باید همگان به امر ورزش و سلامتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اوقات فراغت فرصت مناسبی برای پرورش و استمرار فعالیت‌های دانش آموزان است اظهار کرد: اوقات فراغت فرصتی برای تربیت دینی، اجتماعی و اخلاقی است و باید با ایجاد پایگاه‌های با نشاط و جذاب، تابستان پرباری را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از کودکان اسیر ایرانی در زندان‌های عراق

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی از آرشیو تلویزیون فرانسه از اردوگاه اسرای ایرانی در عراق نشان می‌دهد که تعداد زیادی از این اسیران، کودکان نابالغی هستند که در زمان جنگ به اسیر شده و در خاک دشمن دوران اسارتشان را می‌گذرانند. این فیلم تلخ را مشاهده کنید.

حمیدجان! با هر خائنی روی تشک نرو! +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حمید سوریان پرافتخار ما اما نائب رئیس فدراسیون کشتی ایران است. با هر رذل و خودفروخته‌ای روی تشک نمی‌روند. با خبرنگارانی که هیکل‌شان آغشته به جوهر خیانت است، دست نمی‌دهند و حتی به گفت و گو نمی‌نشینند. رستم پور خبرنگار اینترنشنال سعودی است، مترصد فرصت است تا علیه ورزش این کشور دسیسه کند و پاداشش را از ملک سلمان بگیرد. حمید جان با هرکسی روی تشک نرو.
برنابرنا16 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از واریز حقوق شهریور ماه، پرداخت بخشی از معوقات فرهنگیان آغاز می‌شود که پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد از معوقات سال گذشته است. به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ علی الهیار ترکمن، درباره این موضوع که قرار است در هفته‌های آینده چه میزان از بدهی ۹۰۰ میلیارد تومانی آموزش‌وپروش به فرهنگیان پرداخت شود، اظهار‌کرد: وزیر آموزش و پرورش رایزنی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کشور داشته است و آنها قول داده‌اند ۵۰ درصد معوقات سال گذشته را روزهای آینده به آموزش‌وپرورش پرداخت کنند. وی افزود: هم اکنون خزانه و سازمان برنامه و بودجه، بحث پرداخت حقوق شهریور ماه را دارند و ما هم باید تلاش کنیم حقوق شهریور فرهنگیان به موقع پرداخت شود. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان برنامه و بودجه وخزانه به ما قول داده‌اند بعد از پرداخت حقوق شهریور ماه که بار مالی خزانه کمتر شد بخشی از معوقات را پرداخت کنند و پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد معوقات است و‌به هر حال مجموعه پرداختی‌هایی را به صورت قطعی خواهیم داشت. پیش از این علی الهیار ترکمن از ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی بابت مطالبات حق‌التدریس معلمان و ۲۵۰ میلیارد تومان برای حقوق معلمان خرید خدمات خبر داده بود.

ارتقای کمی و کیفی آموزش ‎و پرورش؛ در اولویت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آقای حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه آموزش، حق عمومی مردم است، گفت: تلاش کردیم که این حق ادا شود. وزیر آموزش و پرورش درباره سند تحول گفت: نیازمند آن هستیم تا محتوای سند را در آموزش و پرورش و جامعه تسری بدهیم. آقای حاجی میرزایی افزود: آموزش و پرورش تلاش کرد در همه کشور خدماتش را گسترش دهد، اما این پهن شدن سفره آموزش و پرورش و نفوذ آن در همه کشور موجب شده است که کیفیت آموزشی آسیب ببیند. وی اضافه کرد: اکنون اولویت ما کیفیت بخشی به مدارس آموزش و پرورش است. آقای حاجی میرزایی گفت: آموزش و پرورش آینده جامعه را می‌سازد و آن را باید جدی گرفت.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» در فرخوانی با عنوان «گام دوم» از آحاد مردم و فعالان فرهنگی جهت پیوستن به این نهضت و ارسال نقدها، مطالبات و پیشنهادات خود درباره عملکرد صدا و سیما دعوت کرده است. به گزارش سینماپرس، «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» با مشارکت تشکل‌های فرهنگی و دانشجویی، در فراخوانی با عنوان «گام دوم» از آحاد مردم و فعالان فرهنگی جهت پیوستن به این نهضت و ارسال نقدها و مطالبات خود درباره عملکرد صدا و سیما دعوت کرده است. دبیرخانه نهضت مردمی تحول در صدا و سیما همچنین از مجموعه‌هایی که امکان برگزاری جلسات نقد و بررسی مردم صدا و سیما در موضوعات مختلف با حضور مسئولان مرتبط در استان‌ها دارند، دعوت می‌کند برای برگزاری سلسله جلسات گام دوم نهضت مردمی تحول در صدا و سیما اعلام آمادگی نمایند.» دبیرخانه این نهضت مردمی که در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی واقع شده است، از مسئولان صدا و سیما دعوت می‌کند در سلسله جلسات نقد و بررسی این سازمان حضور یابند. همچنین دیگر مجموعه‌های فرهنگی جهت پیوستن به «فراخوان «گام دوم»؛ نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» می‌توانند با شماره ۰۹۰۱۶۸۵۵۲۹۰ تماس بگیرند. تاکنون، مجموعه‌های زیر از این فراخوان حمایت کرده‌اند: بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیربسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) جنبش عدالتخواه دانشجوییدفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامیمجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه شیرازبسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهندمجمع دانشجویی آرمان (عدالتخواه) دانشگاه شیرازانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیرازمجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه قوچانمجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه آزاد اسلامی کرجمجمع حزب الله دانشگاه علم و صنعت
کرد آنلاینکرد آنلاین14 ساعت قبل
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان: عصر کرد - سنندج – مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: ۵۱ هزار نوآموز و دانش آموز پایه اولی کردستانی راهی مدرسه شدند. به گزارش خبرنگار مهر، جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها همزمان با سراسر ایران اسلامی در کلیه مدارس شهر و روستای استان کردستان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش در مدرسه بدر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج بصورت نمادین برگزار شد. رشید قربانی با بیان اینکه فلسفه نظام تعلیم و تربیت بر آن است که بتواند فضائل نیک انسانی را پرورش دهد، گفت: امسال ۲۷ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی و ۲۴ هزار نوآموز پیش دبستانی در مدارس شهر و روستای استان امروز را جشن میگیرند. وی هدف از برگزاری جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها را آشنایی دانش آموزان پایه اول و پیش دبستانی و اولیای آنان با فضای مدارس، مسئولان مراکز آموزشی، مقررات و مسائل بهداشتی دانست و گفت: و برقراری ارتباط اولیه اولیا و معلمان از دیگر مزایای برگزاری این مراسم است. قربانی در پایان یادآور شد: کلیه دست اندر کاران مدرسه از جمله معلم، مدیر و مربی پرورشی و … خانواده‌های دانش آموزان باید دست در دست هم بدهند تا بتوانند دانش آموزان و نوآموزان را شایسته و بایسته تربیت کنند و شخصیت مثبتی را با نهادینه کردن فضائل و شایستگی‌های اخلاقی، در آن‌ها ایجاد کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1