المپیاد سوم به ایستگاه پایانی رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
المپیاد سوم به ایستگاه پایانی رسید

المپیاد سوم به ایستگاه پایانی رسید

ایمناخبرگزاری ایمنا |
سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در حالی با معرفی برگزیدگان به پایان رسید که برای نخستین بار در این مراسم از فیلم های ابوالفضل جلیلی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اختتامیه سومین المپیاد فیلمسازی نوجوان شامگاه امروز _۳۰ مرداد ماه_ با حضور ایرج طهماسب، مرضیه برومند، کامبوزیا پرتوی و دیگر اساتید فیلمسازی و علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این مراسم صادق موسوی مدیر انجمن سینمای جوان، اظهار کرد: با توجه به اینکه نسل امروز جلوتر از سن خود حرکت می‌کنند و شرایط بهتری برایشان فراهم است، پیشرفت خواهند کرد و هنر بهترین راهی که می‌توانند برای آینده خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با تمام مشکلاتی که پیش رویمان است برگزیدگان این المپیاد را بورسیه خواهیم کرد و تا زمان فارغ التحصیلی پشتیبان شما خواهیم بود.

همچنین حبیب ایل بیگی مدیر بخش المپیاد جشنواره در این مراسم اظهار کرد: هنگامی که در المپیاد تصمیم گرفته شد بخش ایده هم اضافه شود اطمینان داشتیم که نوجوانان میتوانند ایده‌های خوبی را برای تبدیل به فیلمنامه ارائه دهند که چنین هم شد. مربیان نیز بدون هیچ چشم داشتی کمک کردند تا آنان راه خودرا پیدا کنند و برای ماندگاری در سینما تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه جایزه اصلی این المپیاد در کنار اساتید و کسب تجربه آن‌ها بوده است، ادامه داد: هدف از برگزاری این رویداد امیدوار کردن بچه‌ها به آینده است ما تلاش کردیم تا این مسئله را به نوجوانان اثبات کنیم تا از تلاش خود دست نکشند.

پس از اجرای قطعاتی موسیقی توسط هنرمندان نوجوان، نوبت به علیرضا تابش، دبیر جشنواره رسید که با حضور روی صحنه درباره سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: المپیاد سوم نیز به ایستگاه پایانی رسید و امیدوارم که خسته نباشید. یکی دو روزی که در المپیاد حاضر بودم، از چند نفر ۱۶ ساله سوال کردم از آنجایی که دیگر امکان حضور در المپیاد را ندارید، می‌خواهید چه کار کنید؟ یکی گفت که به دنبال فیلمسازی حرفه‌ای می‌روم و کس دیگری کمی با تردید این پاسخ را به من داد.

تابش افزود: انجمن سینمای جوان و کانون پرورش فکری برای شما جایی است که می‌توانید پیشرفت کنید و برای ادامه راه فیلمسازی از کمک آن‌ها استفاده کنید. در همه کشورهای بزرگ، مسئله نوجوانی بسیار اهمیت دارد. همین جا کارگردانانی هستند که دغدغه مند زندگی خود را وقف نوجوانان کردند. از آن‌ها برای این که در کنار ما بودند و مثل پدر و مادر به شما کمک کردند تشکر می‌کنم. المپیاد مثل سنت استاد شاگردی است که استادی همه تجربیات خود را به شاگردش می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: همه نوجوانان اینجا عطر و بوی ایران را می‌دهند، افکار، نظرات، دغدغه‌ها و عقاید شما برای ما خیلی مهم است و در برنامه‌های اصلی ما قرار دارد. امیدوارم که المپیاد فیلمسازی آرام آرام به یک نهاد مهم تبدیل شود و بتوانیم جدی‌تر به مسائل نوجوانان بپردازیم.

بخش فیلم:

در پایان این مراسم نیز نوبت به اعلام برگزیدگان شد، هیئت انتخاب بخش فیلم متشکل از حبیب ایل بیگی، محمدرضا کریمی، وحید گلستان، حسین شیخ الاسلامی، سهیلا عسگری، داوود ضامنی، وحید گلستان، سعید پور اسماعیلی و فریده روشن (عضو شورای شهر اصفهان) برای اهدای جوایز روی صحنه آمدند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدال برنز این بخش اهدا شد به فیلم کوتاه گذر زمان محمد امین فیروزه از تبریز

مدال برنز دوم به فیلم کوتاه بچوک از عارفه جعفری از میبد اهدا شد

مدال نقره تعلق گرفت به فیلم کوتاه در جست و جوی زندگی ایلیا رمضانی از بوشهر

مدال نقره دوم نیز به فیلم دخت و لور به کارگردانی فاطمه زاهدانی از بندر عباس رسید

مدال طلای این دوره از المپیاد در بخش فیلمسازی اهدا شد به انیمیشن طغیان به کارگردانی ماژان کیمیایی از همدان

بخش ایده:

مدال برنز اهدا شده به گروه عبدالله علیمراد برای ایده فیلم حیات به نویسندگی سید متین احمدی از خمینی شهر

مدال برنز دوم به گروه مرضیه برومند برای ایده فیلم من استیفن هاوکینگ نیستم با ایده‌ای از ثمین ابولحسنی

برنز سوم گروه علی اکبر قاضی نظام برای ایده فیلم آفرینش هستی با ایده‌ای از متینا اکبرزاده

چهارمین مدال برنز به گروه وحید نیکخواه آزاد برای ایده‌ای یک تکه مداد ایده‌ای ازامین یونسی و شیر تو شیر ایده‌ای ازثنا ابولحسنی

مدال برنز پنجم رسید به گروه ابولفضل جلیلی برای فیلم طرح گلیم کیانا صابر و خورشید را دیده‌ایم با ایده‌ای حنانه مرادی

مدال نقره مشترکا رسید به گروه ایرج طهماسب برای ایده فیلم‌های گاو‌های فضایی و شیر کاکائو مریخی

نقره دوم به رسید به گروه پوران درخشنده برای ایده فیلم هایکی پاپ و موجهای شادی روانه بود بر دل‌های خندان

پیش از اهدای مدال طلا این بخش علیرضا تابش پشت تریبون قرار گرفت و گفت: سینما برای من مثل قالی زیبایی است که ابولفضل جلیلی مانند گل وسط این قالی است و هدیه ما برای شما هدیه‌ای داریم و آن رونمایی از مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی است چنان چه پیشتر در بنیاد سینمایی از آن به شما اهدا خواهد شد.

و پس از آن از مجموعه فیلم‌های ابولفضل جلیلی رونمایی شد جلیلی گفت: تابش اولین مدیر سینمایی است که شخصا به خانه من آمد و از حال و احوال من و دنیای فیلمسازی من پرسید. این فیلم‌ها شاید حدود سی سال پیش ساخته شده‌اند وبرخی از آنها هیچگاه نمایش داده نشدند و حال بسیار خوشحالم که بالاخره منتشر شد.

مدال طلای بخش ایده نیز به گروه کامبوزیا پرتوی برای ایده فیلم‌های دوست عجیب من با ایده اولیه دختر سیل اثر رکسانا رسولی از اصفهان رسید.

انجمن سینمای جوان از ایده کیپاپ

کانون پرورش فکری از ایده حیات و

جشنواره رشد ایده من استون هاوکینگ نیستم در راستای تولید حمایت خواهند کرد

کد خبر ۳۸۶۶۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خواب تابستانی کتاب‌ها و دغدغه کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!

حمایت از برترین‌های نهمین مسابقه ملی نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۱۰۰ نفر برتر این دوره از مسابقات به طرح حمایت از کسب و کار‌های نوپا در نانو راه پیدا می‌کنند تا بتوانند ایده‌ها و محصولات اولیه خود را با حمایت ستاد نانو به مرحله تجاری سازی برسانند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
برنامه «مشق احسان» در دکور برنامه خود از تصویر یک زن بی‌حجاب در حال دوچرخه سواری استفاده کرد اما دقایقی پس از شروع برنامه، مجری جای خود را تغییر داد تا تصویر دیده نشود! در ادامه تصویر مربوط به قبل و بعد سانسور را می‌بینید:

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1