روسیه به دنبال ثبت رکورد گران‌ترین الماس دنیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. بین‌المللی
روسیه به دنبال ثبت رکورد گران‌ترین الماس دنیا

روسیه به دنبال ثبت رکورد گران‌ترین الماس دنیا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
روسیه یکی از کشورهایی است که دارای معادن الماس فراوان است و در چند سال اخیر کشف و استخراج الماس ها از معادن این کشور روز به روز رو به افزایش است به طوری که در چند ماه گذشته نیز بزرگرین الماس اروپا از یکی از معان این کشور استخراج شد و الان نیز گران ترین الماس صورتی دنیا از معادن این کشور استخراج شده است.

به گزارش خبرآنلاینبه نقل از راشاتودی، گران‌ترین الماس صورتی رنگ روسیه با وزن ۱۴٫۸۳ قیراط و قیمت حداقل ۶۰ میلیون دلار در روسیه کشف شد.

این سنگ صورتی بلافاصله پس از استخراج تیتر یک رسانه‌ها شد. مراحل آماده‌سازی این الماس نزدیک به یک سال به طول انجامید چراکه مراقبت و برش آن نیازمند مهارت بالا بوده است.

موسسه سنگ‌شناسی آمریکا (GIA) این سنگ را جزء برترین الماس‌های استخراج شده در دنیا با کیفیت عالی طبقه‌بندی کرده است به طوری که گفته می‌شود این الماس از نظر تقارن و رنگ که صورتی-بنفش است در دنیا بی‌نظیر است.

روسیه به دنبال ثبت رکورد گران‌ترین الماس دنیا - 4

کارشناسان این موسسه می‌گویند می‌توان گفت این سنگ کاملا از هر لحاظ بی عیب و نقص است و در عین حال بزرگترین الماس صورتی-بنفشی است که تا کنون استخراج شده است.

الماس هایی با این رنگ و این کیفیت هر چند دهه یکبار استخراج می‌شوند و در همین راستا الماس‌های رنگی به خاطر نیازمندی به تغییرات شیمیایی خاص جزء نادرترین الماس‌ها هستند و به تبع جزء گران‌ترین آن‌ها نیز می‌باشند.

این الماس جزء گران‌ترین الماس هایی است که تا کنون از روسیه استخراج شده است و کمپانی استخراج کننده آن هنوز به طور دقیقه تاریخ مزایده آن را تعیین نکرده است ولی این مزایده در ماه نوامبر برگزار می‌شود.

قبل از کشف این الماس نوع دیگر صورتی رنگ آن لقب گران‌ترین الماس را با قیمت ۷۱ میلیون دلار در دست داشته است و یک سال قبل‌تر از آن نوع دیگر آبی رنگ آن با قیمت ۵۸ میلیون دلار به فروش رسید. احتمال می‌رود که قیمت فروش این الماس بیشتر از آنچه تخمین زده شده است باشد و بتواند رکورد گران‌ترین الماس دنیا را بشکند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناگفته هایی از ماجرای حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، توان پهپادی یمنی‌ها، چالشی برای عربستان سعودی ایجاد کرده که ریاض با تسلیحات گرانقیمت هم توان مقابله با آن را ندارد. بیشتر بخوانید: سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلمانتهای پیام/

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو در عربستان، ناتوانی سامانه‌های متنوع پدافند هوایی آمریکایی همچون پاتریوت و هاوک که در عربستان مستقر هستند، به خوبی آشکار شد. برنامه «سلام صبح بخیر» به موضوع حمله پهپادی کمیته‌های مردمی و نیروهای مقاومت یمن به تاسیسات نفتی آرامکو پرداخته است. بیشتر بخوانید: درخواست توقف فروش سلاح‌های فرانسوی به عربستان و امارات + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ بازتاب انتقام مقاومت یمن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

نظرها

اخبار بیشتر