تولید روزانه ۹۰۰ تن نخاله ساختمانی در یزد/فاجعه در راه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تولید روزانه ۹۰۰ تن نخاله ساختمانی در یزد/فاجعه در راه است

تولید روزانه ۹۰۰ تن نخاله ساختمانی در یزد/فاجعه در راه است

مهرخبرگزاری مهر |
یزد ـ سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: شهری که روزانه ۹۰۰ تن زباله ساختمانی تولید می کند، محکوم به فناست و اگر شرایط به همین شکل پیش برود، یزد دیگر جایی برای زندگی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن عباسی هرفته عصر امروز در نشستی خبری با اشاره به گذشت دو سال از عمر شورای پنجم شهر یزد اظهار داشت: شورای پنجم فعالیت خود را با شعار شهر زیست‌پذیر و گردشگرپذیر آغاز کرد زیرا معتقدیم راه توسعه پایدار و همه جانبه استان از گردشگری می‌گذرد.

وی با اشاره به اینکه در بودجه‌ها و برنامه ریزی‌ها نیز این مهم در دستور کار قرار گرفت، عنوان کرد: تلاش ما طراحی هدفمند بودجه شهر بود و سعی کردیم از روزمرگی و ریزدانه‌گی در تدوین بودجه خودداری شود.

درآمدهای شهرداری یزد امسال ۱۰۰ درصد محقق شد

عباسی هرفته با اشاره به اینکه امسال اتفاق خوبی در تامین بودجه شهرداری یزد افتاد بیان کرد: در پایان چهار ماهه اول امسال، درآمدهای تعریف شده برای شهرداری یزد به طور ۱۰۰ درصد محقق شد.

سخنگوی شورای شهر یزد با بیان اینکه شفافیت بودجه و حسابرسی نیز بسیار برای شورای پنجم حائز اهمیت است، افزود: از سال ۹۴ تا ۹۶ حسابرسی بودجه شهرداری یزد انجام نشده بود که این مهم در دستور کار شورای پنجم قرار گرفت.

اغلب پروژه‌های عمرانی یزد در حوزه تامین زیرساختهای فرهنگی تعریف شد

عباسی هرفته در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تربیت شهروندی، نشاط اجتماعی و …. از اولویت‌های ما در تعیین بودجه شهرداری بود، خاطرنشان کرد: اغلب پروژه‌های عمرانی در حوزه تامین زیرساختهای فرهنگی تعریف شد و بخش عمده‌ای از بودجه شهرداری یزد با رویکرد فرهنگی بسته شده اما در حوزه فرهنگ عیار مشخصی نیست تا بتوانیم بگوییم با این اقدامات، تا چه میزان در زمینه فرهنگی پیشرفت داشته‌ایم.

وی، پیاده مداری و انسان محوری را نیز از دیگر رویکردهای برنامه‌های شورای شهر و شهرداری یزد برشمرد و بیان کرد: انسان محوری کلیدواژه مدیریت شهری است و یکی از کلیدی‌ترین محورها، حمل و نقل عمومی است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

در انتظار دریافت وام راه ندازی BRT هستیم

عباسی هرفته با اشاره به نقایصی که استان یزد در این زمینه دارد، افزود: از مدتها پیش بحث راه اندازی اتوبوس BRT در یزد مطرح شد اما از آنجا که هزینه‌های بسیار بالاست، در انتظار وام دولت هستیم و اگر این وام پرداخت و پروژه اجرا شود، تحول جدی در حمل و نقل عمومی شهر یزد را شاهد خواهیم بود.

راه اندازی آپ هوشمند اتوبوس‌ها از مهرماه

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد همچنین از راه اندازی آپ هوشمندسازی اتوبوس‌ها از اول مهرماه خبر داد و گفت: با راه اندازی آن، مسیر و نقشه حرکت اتوبوس‌ها، زمان رسیدن آنها به ایستگاه مورد نظر و … در گوشی‌های تلفن همراه قابل مشاهده خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در یزد روزانه ۹۰۰ تن نخاله ساختمانی تولید می‌شود، اظهار داشت: شهری که در آن روزانه ۹۰۰ تن نخاله ساختمانی تولید می‌شود، محکوم به فناست و فاجعه در این شهر رخ خواهد داد زیرا دیگر جایی برای زندگی آیندگان نخواهد داشت.

ورود آسفالت به گود نخاله‌های ساختمانی ممنوع

عباسی هرفته بیان کرد: اقدامی که می‌شد توسط شهرداری در این زمینه انجام شود، جلوگیری از تراشیدن آسفالت خیابان‌ها و اکتفا کردن به لکه گیری و درزگیری و مرمت آسفالت‌ها همچنین بازیافت آسفالت بود که به این اقدام طی مدت اخیر، ذره‌ای آسفالت وارد گود نخاله‌های ساختمانی نشده است.

به گزارش مهر، ارائه گزارشی از وضعیت اقدامات انجام شده در بافت تاریخی، ترویج دوچرخه سواری، تولید زباله، جمع آوری تابلوهای غیرمتعارف در سطح شهر و استمداد از پزشکان و وکلا به عنوان قشر فرهیخته برای جمع آوری تابلوها و … از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست خبری بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

(ویدیو) حرکت مترو با درهای باز!

فراروفرارو21 ساعت قبل
یکی از قطار‌های مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود، ولی برای معاون شهردار نه؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست. به گزارش فارس، کلیپی طی ۲۴ ساعت گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که نشان می‌دهد قطار مترو در یکی از خطوط با در باز در حال حرکت است. بنابر این بیش از ۱۲۰۰ در وجود دارد که ممکن است یکی از آن‌ها در طول سال خراب شود. گفتنی است این مشکل برای دومین بار در مسیر خط ۴ و ۲ مترو تهران در روز‌های اخیر به وقوع پیوسته است.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

آخرین روز‌های سفر‌های تابستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در آخرین هفته تابستان، تردد در جاده‌های کشور به ویژه در محور‌های زیارتی و سیاحتی پرحجم گزارش شده است. رئیس پلیس راهور کشور می‌گوید میزان سفر‌ها در دو ماه نخست تابستان امسال در مقایسه با سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. براساس پیش بینی پلیس، شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در تابستان امسال حدود ۷ دهم درصد افزایش پیدا می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر