ورود پلیس به ماجرای کشتار سگ‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

ورود پلیس به ماجرای کشتار سگ‌ها

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای اقتصاد : به دنبال انتشارفیلمی در فضای مجازی درخصوص آزار و اذیت سگ‌ها و کشتن آنها با اسید در کهریزک تهران و واکنش‌های صورت گرفته به آن، روزگذشته رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان‌آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و در عین حال خبر داد: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه‌دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با «ایسنا» در این باره اظهار کرد: از همان زمان انتشار تصاویر مربوط به این اقدام پلیس بررسی‌های خود را آغاز کرده و مشخص شد که این تصاویر جدید نبوده و مربوط به سال‌های قبل است. وی ادامه داد: در همین راستا فردی که اقدام به انتشار این تصاویر و جریحه‌دار کردن افکار عمومی کرده بود به‌زودی از سوی پلیس دستگیر خواهد شد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه آیا پلیس با موارد آزار و اذیت حیوانات برخورد می‌کند یا خیر؟ به «ایسنا» گفت: حفاظت و مراقبت از حیوانات جزو مواردی است که در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و اگر بنا باشد کسی آزاری به حیوانات برساند حتما با این موارد برخورد خواهیم کرد. وی از شهروندان خواست که هر گونه اطلاع از موارد حیوان‌آزاری را نیز به پلیس اطلاع دهند.

تعلل در ارائه لایحه حمایت از حیوانات

درهمین حال رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و قوه‌قضائیه در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات تعلل کرده‌اند گفت که پیش‌نویس طرح حمایت از حقوق حیوانات و منع حیوان‌آزاری آماده است و ما تنها به دلیل بار مالی طرح منتظر ارائه لایحه از سوی دولت یا قوه‌قضائیه هستیم. محمدرضا تابش در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به انتشار فیلمی از کشتن سگ‌های ولگرد با روشی نامتعارف از سوی یکی از پیمانکاران شهرداری تهران گفت: این اقدام به شدت محکوم است. در مورد فیلم منتشره هم شهرداری گفته که این فیلم مربوط به سال ۹۶ است و پیمانکار آن عزل شده است اما به هر حال این موضوع احساسات و افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است. رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه باید مجازات‌هایی در این قانون لحاظ می‌شد قوه‌قضائیه می‌گفت که ارسال این لایحه باید از طرف این قوه صورت گیرد. البته دستگاه قضایی پیشنهاد‌های فراکسیون و فعالان حقوق حیوانات را پذیرفت و گفت که این لایحه در قالب اصلاح قانون مجازات اسلامی و ذیل ماده ۶۷۹ این قانون مطرح شود که در این باره قدری تاخیر و تعلل صورت گرفت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها