افزایش ۲۰ درصدی عوارض و بهای خدمات شهری قانونی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
افزایش ۲۰ درصدی عوارض و بهای خدمات شهری قانونی است

افزایش ۲۰ درصدی عوارض و بهای خدمات شهری قانونی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر گفت: شورای شهر به شهرداری اجازه افزایش ۲۰ درصدی بهای خدمات را داده که این میزان از متوسط تورم نیز کمتر است.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی در مورد افزایش عوارض شهری با اشاره به اظهارات قبلی خود مبنی بر افزایش عوارض شهری و عذرخواهی از مردم توضیح داد: گران کردن عوارض و بهای خدمات شهرداری تهران دارای اصول و مبانی قانونی است و آنگونه که برخی رسانه‌ها به آن دامنه زده‌اند، نیست.

وی ضمن تصریح بر اینکه گران کردن تنها راه نیست، افزود: نرخ رشد تورم در سال ۹۷ و ۹۸ با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران، بسیار بالا بوده و انکار کردنی نیست.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر تهران طبق تبصره ۲۹ بودجه سال ۹۸ میزان افزایش قانونی هزینه خدمات و عوارض را پیش بینی کرده، گفت: شورا بر این اساس، به شهرداری اجازه افزایش ۲۰ درصدی بهای خدمات را داده که این میزان افزایش از متوسط تورم نیز کمتر بوده و بنابراین شورا هزینه‌ها را افزایش نداده است.

فراهانی اضافه کرد: شورا برای ارائه خدماتی که قیمت گذاری آن توسط دولت انجام می‌شود و دستگاه‌های دولتی مشابه آن خدمات را ارائه می‌کنند به شهرداری اجازه داده که هزینه‌ها را طبق قیمت خدمات دولتی دریافت کند و بیش از آن اجازه افزایش ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از مردم عذرخواهی کرده‌اید با اینکه بر اساس قاعده و قانون عمل شده است؟ گفت: افزایش قیمتها باید با توجه به میزان بهرهمندی شهروندان از خدمات و در تناسب با قدرت خرید آنها صورت گیرد؛ مردم در شرایط کنونی تحت فشار شدیدی بوده و تأثیر مشکلات جدی اقتصاد کشور بر وضعیت مالی شهرداری کاملا مشهود است لذا برای هرگونه افزایش حداقلی نیز باید از مردم عذرخواهی کرد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران بخشی از مشکلات مالی را مربوط به درآمدها و هزینه‌های اداره شهر دانست و گفت: دو سوم کل درآمد شهرداری فقط صرف حقوق و دستمزد می‌شود، بدین شرح که از ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری، فقط ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ صرف حقوق و دستمزد ۶۸ هزار پرسنل شهرداری و قراردادی می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از اقدامات جدی شورا طی دو سال اخیر، کاهش پرسنل شهرداری تهران از ۶۸ هزار نفر به ۶۵ هزار نفر است که هزینه‌ها را تا حدی کاهش داد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

فراهانی با اشاره به درآمدهای شهری گفت: بخشی از درآمدهای شهرداری در برخی سالها با شهرفروشی و باغ فروشی حاصل می‌شد مانند مصوبه برج باغ (مصوب شورای دوم) که بیش از ۳۰۰۰ باغ در شهر تهران را نابود کرد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به رقم کل بدهی‌های احصاء شده در شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران ۵۸ هزار میلیارد تومان به بانکها بدهکار، اشخاص حقیقی و حقوقی و مالیات بیمه و نهادها بدهکار است و حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز از دولت طلب دارد که دولت بخشی از بدهی خود را از طریق تهاتر طی این سالها پرداخت کرده است.

در ادامه این برنامه رادیویی، اقبال شاکری عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم نباید تاوان تورم را پس دهند، با اشاره به کاهش ارزش دارایی‌های مردم به دلیل سیاست‌های غلط به یک سوم تأکید کرد: درست است که هزینه اداره شهر گران تمام می‌شود اما باید فکری هم به حال این هزینه و کاهش آن کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم نباید تاوان کاهش سهم شهرداری از مالیات و ارزش افزوده را پس دهند گفت: آیا مردم باید فشار بدهی ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری را تحمل کنند؟.

شاکری با اشاره به راهکارهای افزایش درآمد شهرداری مطرح کرد: اگر خطوط مترو با ظرفیت جابجایی ۲,۵ میلیون مسافر در روز با ارائه واگن‌ها به مترو و خرید واگن‌های جدید به ۷٫۵ میلیون برسد تحول عظیمی در مدیریت شهر ایجاد خواهد شد و درآمدهای شهرداری به سه برابر افزایش می‌یابد. علاوه براین، شفاف سازی و کاهش نیروها نیز در کاهش هزینه‌ها موثر است.

عضو سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: دولت قبلی با شورا همسو نبود اما از دولت فعلی که با شورا همسو است انتظار داریم بدهی خود را به شهرداری بپردازد. یک دولت با اخم و یک دولت هم با لبخند بدهی خود را نمی‌دهد.

شاکری با بیان اینکه در گذشته شهردار را به هیئت وزیران راه نمی‌دادند گفت: در حال حاضر که شهردار در این هیئت حضور دارد باید از حق مردم دفاع کرده و به وزارت نفت فشار بیاورد. این همسویی دولت و شورا باید به افزایش حمایت از شهروندان بیانجامد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

فیلم لحظه آتش زدن خودروی فوق لاکچری مدیر آبادانی توسط مرد نقابدار+جزییات

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، ساعت ۵ صبح چهارشنبه ۲۷ شهریور امسال ماموران کلانتری ۱۵ احمدآباد در جریان آتش سوزی عمدی یک خودرو در منطقه کارون ۷ قرار گرفتند و خیلی زود تیم‌های امدادی آتش نشانی و پلیس در محل حاضر شدند. ماموران پس از مهار آتش خودروی لوکس به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند و مشخص شد که خودروی برای یک ی از مدیران شهر آبادان است که مرد جوانی با پوشاندن صورتش وارد کوچه شده و پس از شکستن شیشه خودرو اقدام به آتش زن خودرو کرده است. این مدیر شهری به خبرنگار رکنا گفت: با هیچ کسی دشمنی نداشته و ندارم و علت این آتش افروزی از سوی پسر جوان برای خودم یک معما شده است و دوست دارم بدانم عامل این کار با چه انگیزه‌ای دست به آتش زدن خودرویم کرده است. بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیس برای دستگیری عامل این آتش افروزی ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عزاداری حسینی به رنگ احسان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی نیکوکاران در مجالس عزاداری حسینی، با احسان ماندگارشان هدیه لبخند امید و زندگی به همنوعان آبرومند، می‌بخشند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احسان و نیکوکاری به همنوعان زمان و مکان نمی‌شناسد. برخی افراد متدین، مجالس عزاداری حسینی را با کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد پیوند زدند و موجبات رهایی ایشان را فراهم کردند. هم وطنان می‌توانند از طریق شماره‌های حساب اعلامی بانک‌های ملی، تجارت و سامانه پرداخت تلفن همراه، به یاری شان بشتابند.

تا پرواز

همشهریهمشهری1 روز قبل

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش رسانه‌های عربی، سفارت آمریکا در دمشق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا شرکت‌های تجاری و افراد را به مشارکت در نمایشگاه بازسازی سوریه تشویق نمی‌کند. روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشت: سفارت آمریکا در این بیانیه که آن را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است، مدعی شد هر نوع تامین مالی یا معامله، چه به صورت سرمایه گذاری خارجی یا بازسازی سوریه از سوی شبکه‌های وابسته به نظام سوریه صورت خواهد گرفت که در نهایت به نفع نظام سوریه و بقای آن خواهد بود. بر اساس این بیانیه، آمریکا مانند نمایشگاه بین المللی دمشق، مشارکت شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بازسازی سوریه را نیز تحت نظر خواهد داشت. نمایشگاه بازسازی سوریه با مشارکت شرکت هایی از ۳۱ کشور جهان، سه شنبه گذشته آغاز به کار کرد و تا فردا شنبه ادامه می‌یابد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1