شفافیت در دانشگاه آزاد در گرو قرارگرفتن آن زیر نظر یک وزارتخانه است/این یک اشتیاق در کشور ما است که کسی علاقه‌ای به پاسخگویی ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
شفافیت در دانشگاه آزاد در گرو قرارگرفتن آن زیر نظر یک وزارتخانه است/این یک اشتیاق در کشور ما است که کسی علاقه‌ای به پاسخگویی ندارد

شفافیت در دانشگاه آزاد در گرو قرارگرفتن آن زیر نظر یک وزارتخانه است/این یک اشتیاق در کشور ما است که کسی علاقه‌ای به پاسخگویی ندارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به عدم وجود شفافیت در دانشگاه آزاد گفت که شفافیت در این دانشگاه در گرو قرارگرفتن آن زیر نظر یک وزارتخانه است.

بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی رد گفت و گو با خبر فوری، با بیان اینکه شفافیت خاصی در دانشگاه آزاد ندیده‌ام، یا انجام نشده است گفت: من تغییر محسوس و مشخصی در شفافیت موضوعات مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی ندیده‌ام.

وی ادامه داد: در کمیسیون هم در این باره بحث شد، اما متاسفانه در دانشگاه آزاد شفافیت در پاسخگویی هم وجود ندارد، در بحث شفافیت در موضوعات مالی دانشگاه آزاد هم من اطلاع دقیقی ندارم.

پارسایی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که در دانشگاه آزاد شفافیت وجود ندارد این است که آنها زیر نظر یک وزارتخانه‌ مستقیم نیستند. اگر بنا بر شفاف سازی باشد، این می‌طلبد که طبق پیشنهادی که ما قبلا هم به کمیسیون آموزش دادیم این دانشگاه زیرنظر یکی از وزارتخانه‌ها قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: با وضعیت موجود من بعید می‌دانم که شفاف سازی در مسائل مختلف این دانشگاه انجام شود.

پارسایی با اشاره به اینکه در همین اواخر ما شاهد سهل انگاری‌ها و تخلفاتی در پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه آزاد بودیم که دانشجویان معترض بودند، افزود: اعتراضاتی هم در رابطه با شهریه وجود داشت که شهریه‌ها متفاوتی گرفته می‌شود و رویه ثابتی در این رابطه وجود ندارد. طبق گزارشاتی که ما از سازمان سنجش گرفتیم افرادی که رتبه خوبی نداشتند با تغییر رتبه خود در رشته‌های دیگر قبول شدند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تصریح کرد: وجود این مسائل مختلف می‌طلبد که این دانشگاه زیر مجموعه یکی از وزارتخانه‌ها قرار گیرد. اگر قرار بر شفافیت دانشگاه آزاد باشد باید این اتفاق بیفتد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با واکنش احتمالی مسئولان دانشگاه آزاد گفت: طبیعتا مدیریت دانشگاه آزاد دوست دارد مستقل باشد و پاسخگوی جایی نباشد این یک اشتیاق در کشور ما است که کسی علاقه‌ای به پاسخگویی ندارد، من بعید می‌دانم این موضوع با استقبال آنها روبرو شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه هنوز مجلس به قرار گرفتن دانشگاه آزاد زیرنظر یک وزارتخانه به صورت جدی ورود نکرده، هنوز معلوم نیست واکنش مجلس در این باره چه خواهد بود. اما با در نظر داشت جایگاه مجلس و وظیفه‌ای که برعهده نمایندگان است، می‌توان پیش‌بینی کرد که اگر طرحی در این باره به مجلس ارائه شود با استقبال مواجه خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

بیشترین بیکارهای ایران چند ساله هستند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

(ویدیو) حرکت مترو با درهای باز!

فراروفرارو22 ساعت قبل
یکی از قطار‌های مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود، ولی برای معاون شهردار نه؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست. به گزارش فارس، کلیپی طی ۲۴ ساعت گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که نشان می‌دهد قطار مترو در یکی از خطوط با در باز در حال حرکت است. بنابر این بیش از ۱۲۰۰ در وجود دارد که ممکن است یکی از آن‌ها در طول سال خراب شود. گفتنی است این مشکل برای دومین بار در مسیر خط ۴ و ۲ مترو تهران در روز‌های اخیر به وقوع پیوسته است.

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

نظرها

اخبار بیشتر