نخست وزیر جدید سودان سوگند خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. بین‌المللی

نخست وزیر جدید سودان سوگند خورد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
"عبدالله حمدوک" چهارشنبه شب، به عنوان نخست وزیر جدید در دوره انتقالی سودان سوگند خورد.
نخست وزیر جدید سودان سوگند خورد - 0

«عبدالله حمدوک» چهارشنبه شب، به عنوان نخست وزیر جدید در دوره انتقالی سودان سوگند خورد.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره» قطر، وی این سوگند را در کاخ ریاست جمهوری در خارطوم خورده است.

نخست وزیر دوره انتقالی سودان گفت: باید برای ایجاد یک حکومت دمکرات تلاش کنیم و ما به تمامی اختلاف نظرها احترام می‌گذاریم.

حمدوک اضافه کرد: برنامه هایی برای حل مشکل تورم، تأمین کالاها و توجه به بخش‌های تولیدی تدوین خواهیم کرد.

نخست وزیر جدید سودان افزود: برخی مسائل مانند مشکل فقر و رایگان نبودن آموزش و بهداشت، مسائلی است که نمی‌توان با آن کنار آمد.

ساعاتی پیش از آن نیز نخستین جلسه شورای حاکمیتی سودان به ریاست «عبدالفتاح البرهان» پس از ادای سوگند اعضای این شورا در خارطوم پایتخت این کشور برگزار شد.

۹ تن از اعضای شورای حاکمیتی سودان سوگند یاد کردند.

البرهان برای ۲۱ ماه ریاست شورای حاکمیتی سودان را بر عهده خواهد داشت. پس از آن یکی از اعضای غیر نظامی این شورا به مدت ۱۸ ماه ریاست شورای حاکمیتی را بر عهده می‌گیرد.

شورای حاکمیتی سودان متشکل از ۱۱ عضو است که شش عضو غیرنظامی و پنج عضو نظامی دارد و قرار است تا برگزاری انتخابات و بمدت سه سال، اداره سودان را برعهده داشته باشد.

شورای حاکمیتی سودان جایگزین شورای نظامی انتقالی می‌شود که قدرت را پس از سرنگونی عمر البشیر رئیس جمهوری پیشین به عهده گرفته است.

شورای نظامی انتقالی و جریان اپوزیسیون «نیروهای آزادی و تغییر» شنبه گذشته در خارطوم سند قانون اساسی را با حضور سران برخی کشورها و هیأت‌های رسمی از کشورهای عربی و سازمان‌های بین المللی امضا کردند.

پس از اعتراضات مردم سودان که به سرنگونی دولت البشیر در ۲۲ فروردین سال جاری ماه منجر شد، شورای نظامی سودان به ریاست عبدالفتاح البرهان موقتا زمام امور این کشور را به دست گرفت، اما سودانی‌ها خواستار حاکمیت دولتی مدنی بودند و اعتراضات خود را به رهبری نیروهای ائتلاف آزادی و تغییر ادامه دادند.

اکنون پس از اعتراضات مردمی و مذاکرات پی در پی نظامیان و نیروهای حزب آزادی و تغییر، دو طرف با کمک میانجی‌های آفریقایی بر سر نحوه مدیریت دوره سه ساله انتقالی در سودان به توافق رسیدند.منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر7 ساعت قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

ناگفته هایی از ماجرای حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، توان پهپادی یمنی‌ها، چالشی برای عربستان سعودی ایجاد کرده که ریاض با تسلیحات گرانقیمت هم توان مقابله با آن را ندارد. بیشتر بخوانید: سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلمانتهای پیام/

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ماشین عروس متفاوت زوج عراقی+تصاویر

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل

زمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو در عربستان، ناتوانی سامانه‌های متنوع پدافند هوایی آمریکایی همچون پاتریوت و هاوک که در عربستان مستقر هستند، به خوبی آشکار شد. برنامه «سلام صبح بخیر» به موضوع حمله پهپادی کمیته‌های مردمی و نیروهای مقاومت یمن به تاسیسات نفتی آرامکو پرداخته است. بیشتر بخوانید: درخواست توقف فروش سلاح‌های فرانسوی به عربستان و امارات + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر