پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
نیروهای ارتش سوریه با تکمیل پیشروی ها در محورهای شرق و غرب شهر خان شیخون، تروریست ها را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه به طور کامل محاصره کردند.

سرویس جهان مشرق - نیروهای ارتش سوریه اواخر روز دوشنبه (بیست و هشتم مردادماه) با آزادی و پاکسازی ایستگاه نظامی النمر، بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق» را در شمال شهر راهبردی «خان شیخون» قطع کردند.

با مسدود شدن بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق»، ارتباط گروهک‌های تروریستی در شهر مهم و راهبردی خان شیخون با محور شمال قطع شد و تحولات میدانی در جنوب استان ادلب وارد مرحله‌ای جدیدی شد.

نیروهای ارتش سوریه روز سه شنبه (بیست و نهم مرداد ماه) پس از چند ساعت درگیری سنگین عناصر تروریستی را عقب راندند و خود را به ورودی‌های شمال خان شیخون رساندند تا این شهر از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب شود.

با پیروزی‌های میدانی و پیشروی‌های گسترده نیروهای سوری در محور غربی شهر خان شیخون، گروهک‌های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در شبه محاصره قرار گرفتند و وحشت بر اردوگاه آنان حاکم شد.

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس - 5

شماری از گروهک‌های تروریستی که خوب می‌دانستند گزیته جزء محاصره در انتظار آنان نیست از فرصت استفاده کردند و از تنها باریکه موجود در محور شرقی شهر خان شیخون (حد فاصل ارتفاع ترعی و خان شیخون) عبور و به سمت مرکز استان ادلب متواری شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروهی از تروریست‌ها مواضع اشغالی را در شهرک‌های «کفرزیتا، لطمانه، مورک، البویضه، لحایا، لطمین و …» در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب تخلیه کردند اما گروهی دیگر از تروریست‌ها ترجیح دادند در مناطق اشغالی باقی بمانند.

به گزارش مشرق، نیروهای سوری که راهبرد محاصره کامل تروریست‌ها را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در دستور کار قرار داشتند، صبح روز چهارشنبه (سی ام مردادماه)، عملیات را در محور شرقی شهر خان شیخون آغاز کردند.

نیروهای ارتش سوریه در مرحله نخست، عملیات را برای آزادی و پاکسازی ارتفاع «ترعی» از حومه شهرک «سکیک» آغاز کردند و با عقب راندن تروریست‌های ناامید موفق شدند گام اول را در محور شرقی شهر خان شیخون محکم بردارند.

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس - 12

به گفته منابع میدانی، پس از تثبیت مواضع در ارتفاع «ترعی»، نیروهای سوری عملیات را به سمت شهر خان شیخون ادامه دارد و توانستند مزارع ترعی، کارخانه شکر و منطقه السوسه و خزانات را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

با آزادسازی این مناطق مهم و راهبردی (پیشروی ۸ کیلومتری از محور شرقی) نیروهای ارتش سوریه به ورودی‌های شرقی شهر خان شیخون رسیدند و محاصره گروهک‌های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه تکمیل شد.

با رسیدن نیروهای سوری به محله‌های شرقی خان شیخون، نیروهای مستقر در محور شمالی حرکت خود را برای پیشروی آغاز کردند و وارد محله‌های شمالی و غربی این شهر شدند تا شکست گروهک‌های تروریستی کامل شود.

پیروزی بزرگ نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب/ آزادی کامل شهر «خان شیخون» پس از ۵ سال اشغال/ تروریست‌ها در محاصره، آنکارا در شوک + نقشه میدانی و عکس - 16

ساعتی بعد نیروهای ارتش سوریه از محور غرب و شرق خان شیخون به یکدیگر محلق شدند و به صورت مشترک به سمت محله‌های مرکزی و جنوبی پیشروی کردند و در نهایت شهر را به کنترل کامل درآوردند.

در حال حاضر، نیروهای سوری در شهر خان شیخون جست و جو محله به محله را برای کشف انبارهای سلاح و عناصر مخفی تروریست در دستور کار قرار داده‌اند و در تلاش هستند مناطق آلوده را به طور کامل پاکسازی و همچنین تله‌های انفجاری کار گذاشته را کشف و خنثی کنند.

به گزارش مشرق، با تکمیل پیشروی‌ها در محورهای شرق و غرب، گروهک‌های تروریستی باقی مانده در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربعی محاصره شده‌اند.

به گفته برخی از منابع میدانی، در لیست گروهک‌های تروریستی محاصره شده در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه نام «جمیل صالح»، فرمانده گروه تروریستی جیش العزه و شماری از نیروهای تحت فرمانش دیده می‌شود.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش ترکیه مستقر در ایستگاه مراقبتی حومه شهر مورک (جنوب استان ادلب) تصمیمی برای خروج از منطقه نگرفته‌اند و باید منتظر ماند و دید آنکارا در نهایت به چه جمع بندی خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماشین عروس متفاوت زوج عراقی+تصاویر

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو در عربستان، ناتوانی سامانه‌های متنوع پدافند هوایی آمریکایی همچون پاتریوت و هاوک که در عربستان مستقر هستند، به خوبی آشکار شد. برنامه «سلام صبح بخیر» به موضوع حمله پهپادی کمیته‌های مردمی و نیروهای مقاومت یمن به تاسیسات نفتی آرامکو پرداخته است. بیشتر بخوانید: درخواست توقف فروش سلاح‌های فرانسوی به عربستان و امارات + فیلمانتهای پیام/

ویدیو / خنده روحانی و ظریف از کنایه پوتین به سعودی

انتخابانتخاب7 ساعت قبل
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به احتمال فروش سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ به عربستان آیه‌ای از قرآن را یادآوری کرد. پوتین گفت: قرآن یادآور می‌شود که خشونت قابل قبول نیست مگر اینکه از مردم خود حمایت کنید. او افزود: ایران با تصمیم هوشمندانه اس ۳۰۰ خرید؛ حاضریم اس ۴۰۰، پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی را به عربستان بدهیم.

زمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ناگفته هایی از ماجرای حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، توان پهپادی یمنی‌ها، چالشی برای عربستان سعودی ایجاد کرده که ریاض با تسلیحات گرانقیمت هم توان مقابله با آن را ندارد. بیشتر بخوانید: سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر