تمرکز فعالیت‌های بنیاد مسکن به حمایت از مناطق محروم استان ایلام است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
تمرکز فعالیت‌های بنیاد مسکن به حمایت از مناطق محروم استان ایلام است

تمرکز فعالیت‌های بنیاد مسکن به حمایت از مناطق محروم استان ایلام است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام گفت: تمرکز فعالیت‌های بنیاد مسکن به حمایت از مناطق محروم استان ایلام است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام (ره) و در قالب حساب ۱۰۰ امام وارد عرصه سازندگی و توسعه روستاهای کشور شد و نقش ارزنده‌ای در توسعه و آبادانی مناطق روستایی کشور و خاصه استان ایلام را عهده دارد بوده است به جهت بررسی تاثیرگذاری این نهاد انقلابی در جهت توسعه روستاهای استان ایلام و اقدامات انجام شده در سیل اخیر حبیب‌الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در هفته اخیر میهمان خبرگزاری تسنیم در ایلام بود و ضمن بازدید از روند کار خبرگزاری تسنیم در ایلام به سوالات خبرنگاران این دفتر پاسخ که ماحصل آن تقدیم خوانندگان تسنیم می‌‌شود.

حبیب الله محبی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در ایلام، ابتدا به بیان خدمات بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد ارزشی و جهادی اشاره و اظهار داشت: هدف و ماموریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بازسازی و نوسازی مناطق محروم و بافت‌های عشایری و روستایی است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن ایلام گفت: اجرای طرح هادی یکی از اقدامات مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که به جهت فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی انجام و این طرح مناطق محروم را در برنامه خود دارد.

محبی، در این نشست با تاکید بر محرومیت زدایی در مناطق محروم اظهار داشت: با توجه به محرومیت استان ایلام برآن هستیم تا مشارکت بیشتری در توسعه زیر ساخت‌های استان ایلام را به انجام برسانیم.

وی بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین ایجاد فضای سبز برای روستاهای استان را اقدامی در جهت پایداری زیر ساخت‌های روستایی و ماندگاری روستائیان در روستا و پرهیز از مهاجرت دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح هادی در سال ۱۳۶۶ تاکنون، این طرح در ۳۲۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان ایلام اجرا شده است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن ایلام گفت: میزان اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرح هادی ۲۵۰ میلیارد ریال فقط در سال ۹۷ بوده است.

محبی، اجرای طرح هادی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان ایلام را مستمر دانست و افزود: طرح هادی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان ایلام تا انجام طرح در تمام روستاها ادامه دارد و این طرح در مجموع ۶۰۷ روستای استان ایلام در بر می‌گیرد.

سیل اخیر در ایلام ماموریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را مضاعف کرد و حجم بزرگی از نوسازی، بازسازی و ساخت و ساز را به ماموریت‌های این نهاد جهادی افزود: به نحوی که محبی به خسارت وارده به ۱۸ هزار و ۹۰۰ باب منزل در روستاهای استان بر اثر سیل اشاره و یادآورشد: از تعداد ۱۸ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی شهری، روستایی و تجاری خسارت دیده در سیل ایلام، ۱۶ هزار و ۴۰۰ واحد نیازمند تعمیر است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن ایلام گفت: در فاز اول ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به واحدهای خسارت دیده ابلاغ شده که از این میزان بیش از ۵۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده و مابقی نیز در در حال پرداخت است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث روز ایران و جهان

محبی افزود: در فاز اول پرداخت خسارت سیل همچنین ۱۶ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن ایلام تصریح کرد: برای فاز دوم پرداخت تسهیلات به متقاضیان به تازگی ۱۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شده و این میزان اعتبار بین واحدهای خسارت دیده که برای آنها پرونده تشکیل شده به مرور پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام افزود: پرداخت تسهیلات در مناطق سیل‌زده استان خوشبختانه طی یک هفته اخیر روند بسیار خوبی گرفته و حدود ۴۹۰۰ نفر برای دریافت آن به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

محبی در ادامه گفت: از این تعداد بالغ بر ۲ هزار نفر تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و اولویت پرداخت تسهیلات با مناطق ماژین دره‌شهر و چم‌شیر سیروان است.

پرداخت وام ارزان قیمت ۴۰ میلیونی و وام بلا‌عوض ۱۰ میلیونی به روستائیان سیل زده ایلامی از موارد مطرحه شده توسط مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام ایلام بود که گفت: به جهت افزایش توان مالی خسارت دیدگان از سیل اخیر در ایلام، به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی افزود: اخذ قرارداد خسارت دیدگان سیل با بانک‌ها انجام و بانک‌های عامل نیز انتخاب و تعیین شده است و تمام خسارت دیدگان از وام‌های با سود کم برخوردار شده‌اند و تا دریافت تسهیلات توسط خسارت دیدگاه این روند ادامه دارد.

محبی، پرداخت سیمان رایگان به تعداد ۱۶۰ کیسه به خسارت دیدگان سیل را از دیگر کمک‌های انجام شده به سیل زدگان عنوان و یادآورشد: خسارت دیدگان سیل در استان ایلام که در حوزه کاری بنیاد مسکن قرار دارند تا تکمیل منازل خسارت دیده و بازسازی و نوسازی منازل خود از حمایت بنیاد مسکن برخوردار خواهند بود.

جابه جایی روستای چم شیر شهرستان سیروان سئوال خبرنگار تسنیم در ایلام از مدیرکل بنیاد مسکن ایلام بود که در پاسخ گفت: زمین برای استقرار روستای چم شیر که در عقبه سد سیمره قرار دارد، مشخص و اقدامات زیرساختی آن انجام و مهیای انتقال روستا به محل جدید است.

وی در ادامه افزود: این مهم به زودی انجام و ساکنان روستای چم شیر با استقرار در محل جدید روستا با ایمنی لازم به ساخت وساز اقدام و تلاش شده است در جانمایی جدید روستا تطابقات فرهنگی و چشم اندازی روستا حفظ شود.

مدیر کل بنیاد مسکن ایلام، اقدامات مرتبط با حوزه ساخت و ساز منازل تخریب شده و نیازمند به بازسازی در مناطق سیل زده را تمام شده دانست و یادآورشد: صدور پروانه، تهیه نقشه، پیاده کردن، نظارت و تمامی خدمات به واحدهای احداثی انجام و تاکنون پی‌کنی ۵۹۰ واحد احداثی، آرماتور بندی و فونداسیون ۳۲۰ واحد، دیوارچینی حدود ۷۰ واحد و اجرای سقف ۲۰ واحد به اتمام رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آخرین تصاویر ثبت شده از کودک ناپدید شده در ورامین

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا حسینی شیرازی که یک سال و ۸ ماه سن دارد، غروب دوشنبه (۲۵ شهریور) به همراه خواهر ۸ ساله خود برای بازی از خانه شان واقع در منطقه قلعه نو ورامین خارج می‌شوند، اما هنگام بازگشت، او وارد خانه نشده و مجدد به کوچه ‏برگشته است و در عرض چند ثانیه ناپدید می‌شود. تصاویری از یک دوربین مداربسته‌ منتشر شده است که فقط ۲۰ ثانیه از حضور وی در کوچه را نشان می‌‎دهد. بیشتر بخوانید: جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله/ این دختر بچه را ندیده‌اید؟ + تصاویرانتهای پیام/تصاویر دوربین مداربسته از زهرا حسینی گمشده

انفجار وحشتناک کامیون هنگام سوخت گیری + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، یک کامیون در جایگاه سوخت در شهر چلیابینسک (روسیه) مشغول سوخت گیری بود که مخزن آن به دلیل نقص فنی، منفجر شد و آتش سوزی وحشتناکی شکل گرفت. این حادثه Incident تلفات جانی شدیدی در پی نداشت و فقط به مجروحیت یک تن منجر شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان از تصادف منجر به مرگ یک مادر و کودک در پیاده رو حاشیه بلوار عبدالکریمی لنگرود خبر داد. سرهنگ امیر طالبی صبح پنجشنبه افزود: چهار نفر از اعضای یک خانواده در پیاده رو حاشیه بلوار عبدالکریمی لنگرود که خودروها در مسیر آن تردد می‌کردند، متوقف شده و در حال استراحت بودند که یک باره یک دستگاه خودرو تعادل خود را از دست داد و به اعضای این خانواده برخورد کرد. وی با ابراز تاسف از این حادثه اظهار کرد: براثر این تصادف، مادر ۳۴ ساله و کودک دو ساله کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند. وی علت این حادثه رانندگی را عدم توانایی در کنترل خودرو عنوان و تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه پلیس، قرص هایی از این خودرو کشف شد که به دستور پزشک معالج، تا دو ساعت بعد از مصرف، فرد بایستی از رانندگی خودداری کند. سرهنگ طالبی ضمن تاکید به رانندگان برای برخورداری از هوشیاری کامل در هنگام رانندگی، به مسافران و شهروندان توصیه کرد که از توقف در حاشیه راه‌ها پرهیز کنند چرا که گاهی رانندگانی بر اثر موارد مختلف از جمله سرعت بالا و یا مصرف دارو، در کنترل خودرو توانایی خود را از دست می‌دهند و موجب مجروح و جان باختن افراد دیگر همچون اعضای این خانواده می‌شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پلیس ایالت‌‌‌ ایلی‌نوی آمریکا٬ پس از مرگ یک پزشک در آمریکا موفق به یافتن ۲۲۴۶ جنین در خانه او شد. به گزارش ‌نیویورک تایمز، خانواده این پزشک پس از فوت او توانستند بقایای متعلق به این تعداد جنین را در خانه پیدا کنند؛ این پزشک مدیر یک کلینیک سقط جنین بوده که از سال ۲۰۱۶ به دلیل باطل شدن مجوزش ظاهرا فعالیتی نداشته‌ است. همچنین این پزشک در سال ۲۰۱۵ در دادگاهی در ایالت ایلی‌نوی به عدم گزارش سقط جنین یک دختر نوجوان ۱۳ ساله متهم بوده‌ است. بررسی جزئیات بیشتر این پرونده در حال انجام است.

مرگ دو سرنشین تریلی پس از واژگونی در نزدیکی فیروزکوه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه تریلی که از تهران عازم فیروزکوه بود، در محدوده «هرانده» واژگون شد. این خودرو دو سرنشین داشت که طبق گزارش‌ها، هر دو تن در دم جان باختند. انتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
وجود جسدی خون آلود در پذیرایی منزل، در حالی درستی اظهارات زوج مذکور را اثبات می‌کرد که متهم ۳۴ ساله سعی داشت انگیزه قتل دوستش را پنهان کند. او که دیگر همه راه‌های داستان سرایی را بسته می‌دید، این بار حقیقت قتل هولناک دوستش را فاش کرد و راز این جنایت را به یک ارتباط کثیف گره زد! حتی یک بار در خانه‌ام شنود گذاشتم چرا که احساس یک ارتباط کثیف! در همین هنگام بود که افکارم به هم ریخت، تردید داشتم، ولی بالاخره موضوع «ارتباط کثیف» را بر زبان جاری ساختم. زن ۳۳ ساله متهم به قتل نیز در بازجویی‌ها گفت: محمد (مقتول) به خانه ما رفت و آمد داشت و من هم با او رفتاری دوستانه داشتم!

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1