مشکل ما با آمریکا استراتژیک و بر سر جهان بینی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
مشکل ما با آمریکا استراتژیک و بر سر جهان بینی است

مشکل ما با آمریکا استراتژیک و بر سر جهان بینی است

برناخبرگزاری برنا |
رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ حسن روحانی، رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی گفت: فشار اقتصادی به ما وارد کردند که در واقع این فشار بر زندگی مردم بود اما در عین حال فرصت‌های خوبی برای ما به وجود آمد. آمریکا در هیچ برنامه‌ای در این منطقه موفق نیست.

روحانی در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی خطاب به آمریکا بیان داشت: همه‌ی آرزوهای آمریکا برباد رفت. شما چه کردید؟ آیا جایگاه خود را در منطقه تثبیت کردید؟ آیا توانستید اسراییل را در جایگاه جدید قرار دهید؟ در کجا شما موفق بودید؟

وی افزود: شما گفتید ما از عراق خارج می‌شویم اما دروغ گفتید، چند سال است که می‌گویید می‌خواهید از خلیج فارس خارج شوید و به نوچه خود انگلیس واگذار کنیم اما نرفتید و در همه کارها کمک حال متخلفین بودید.

روحانی ادامه داد: ما مشکل تفکر جهان بینی و استراتژیک با آمریکا داریم. آمریکایی‌ها می‌گویند هرچه ما می‌گوییم درست است اما در دنیای امروز این مسئله قابل پذیرش نیست و هیچکس حتی دوستان خود آمریکایی‌ها نیز این نوع جهان بینی را قبول نمی‌کنند. تفکر اینها این است که عالم را یا می‌خریم یا تصرف می‌کنیم که این تفکر جایی ندارد.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی عنوان کرد: در روزگاری زندگی می‌کنیم که همه ملت‌ها قابل احترام هستند، ما معتقدیم که مردم هر کشور محترم هستند نه کس دیگری. مبنای ما رای و نظر مردم است التبه نه تنها در داخل کشور بلکه در همه جای دنیا است. امروز ما مواجه هستیم با کشور هایی که این مسائل را قبول ندارند. وقتی می‌خواهند افغانستان را اشغال کنند از دولت و مردم اجازه نمی‌گیرند، اگر در یمن کشتار می‌کنند از مردم نظر خواهی نمی‌کنند

رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها دموکراسی را قبول ندارند. ایران می‌گوید آبراه‌های بین المللی باید برای همه امن باشد. سالها ایران از کشتی‌های ایران در باب المندب محافظت می‌کرده است. ایران به دنبال منفعت خود در مبارزه با تروریسم نیست و اگر دوستان ما از ما بخواهند به آنها کمک می‌کنیم و یقینا در کنار آنها خواهیم بود. منطق ما با آمریکا تفاوت دارد. مشکل ما با آمریکا استراتژیک و بر سر جهان بینی است.

این خبر در حال تکمیل است ….

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کسی که قرار بود جنگ را به داخل خاک ایران بکشاند اکنون امنیت کشورش با یک عطسه فروپاشید + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران15 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شاهزاده جوان سعودی که به گمانش عربستان قدرتمندترین کشور منطقه بود، در سال ۲۰۱۷ طی اظهاراتی گفت که این کشور نه تنها با خسارت جنگی روبه رو نخواهد شد، بلگه جنگ را به داخل خاک ایران هدایت خواهد کرد اما اکنون پس از دو سال جهان شاهد آن است که خرید گران‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های دنیا هم نتوانسته است از عربستان در برابر نیروهای مردمی کشوری فقیر چون یمن محافظت کند و اکنون پهپادهای یمنی امنیت و اقتصاد عربستان را به چالشی جدی کشانده است و اکنون این بن سلمان است که باید خسارت‌های جنگ را در داخل کشورش تحمل کند. بیشتر بخوانید: تحقیر ولیعهد آل سعود توسط کارشناس قطری با به رخ کشیدن قدرت ایرانانتهای پیام/جمله‌ای تاریخی که به تاریخ پیوست + فیلم

ویدیو / خنده روحانی و ظریف از کنایه پوتین به سعودی

انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به احتمال فروش سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ به عربستان آیه‌ای از قرآن را یادآوری کرد. پوتین گفت: قرآن یادآور می‌شود که خشونت قابل قبول نیست مگر اینکه از مردم خود حمایت کنید. او افزود: ایران با تصمیم هوشمندانه اس ۳۰۰ خرید؛ حاضریم اس ۴۰۰، پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی را به عربستان بدهیم.

فیلم/ اعلام لیست اموال حجت‌الاسلام رئیسی به رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر1 روز قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر