رسانه‌ها و مطبوعات باید درباره اهداف و عملکرد احزاب و تشکل‌ها توضیح بخواهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
رسانه‌ها و مطبوعات باید درباره اهداف و عملکرد احزاب و تشکل‌ها توضیح بخواهند

رسانه‌ها و مطبوعات باید درباره اهداف و عملکرد احزاب و تشکل‌ها توضیح بخواهند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش احزاب پاسخگو در انتخابات و بعد از آن گفت: احزاب در کشور ما از آن جایگاه و کارکردهایی که احزاب در سایر کشورها دارند، برخوردار نیستند، علت آن هم برمی گردد به اینکه نظام انتخاباتی ما بر مبنای حزب نیست.

وی افزود: حتی در مناسبت‌های مختلف در برخی موضع گیری‌ها شاهد هستیم که می‌گویند فرد نباید متعلق به حزب یا جریان خاص باشد. مثلا این گفتمان ترویج می‌شود که وابستگی به حزب درست نیست افراد را محدود می‌کند و افراد بایدبرای مردم کار کنند. این برای مردم کار کردن را درست در تقابل با تعلقات حزبی قرار می‌دهند و این خودش یک سری مشکلات را ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:برخی در انتخابات راهنمای چپ می‌زنند، ولی به راست می پیچندوقتی مردم لیستی رای می‌دهند، حاکمیت باید به احزاب در انتخابات نقش بدهد

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه یکی از ضعف‌هایی که احزاب و تشکل‌های سیاسی در کشور ما دارند این است که حرف زیاد می‌زنند و صرفا کلی‌گویی می‌کنند، مطرح کرد: وقتی به انتخابات نزدیک می‌شویم واقعیت این است که خیلی از کاندیداهایی وارد عرصه رقابت می‌شوند، حزبی نیستند و به عنوان فرد مستقل شرکت می‌کنند و وقتی مجلس تشکیل می‌شود ما تقریبا با یک طیف مستقلی در مجلس مواجه هستیم.

وی ادامه داد: افرادی که بیشتر روی وعده و وعیدهای محلی کار کردند؛ در سطح کلان به کسی پاسخگو نیستند، وارد مجلس می‌شوند نهایتا در دور بعد که می‌خواهند نامزد انتخابات مجلس شوند با عدم اقبال مردم مواجه می‌شوند و پرونده آنها بسته می‌شود.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

عضوکمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: حزب، یک تشکل، احزاب یا انجمن‌ یا جناح‌های سیاسی نمی‌توانند در قبال کسانی پاسخگو باشند که آنها خودشان را مستقل تعریف کردند و مستقل به رقابت ورود کردند.

وی با بیان اینکه کار حزبی در کشور ما متاسفانه به دلایل مختلف جا نیافتاده است و فرهنگ آن هنوز در بین افراد وجود ندارد، تاکید کرد: در این مجلس که یک موازنه‌ای بین طیف‌ها بوده است؛ هم مستقلین، هم اصلاح طلبان و هم طیف اصولگرایان وجود داشتند تقریبا هیچ کدام در اکثریت نبودند.

حزب، یک تشکل،، انجمن‌ یا جناح‌های سیاسی نمی‌توانند در قبال کسانی پاسخگو باشند که آنها خودشان را مستقل تعریف کردند و مستقل به رقابت ورود کردند.

میرزایی خاطرنشان کرد: به نظر من اینکه هرکدام از احزاب و تشکل‌های سیاسی باید به نوبه خودش کارنامه‌اش را ارائه بدهد، عملکرد خود را برای مردم تشریح کند و توضیح بدهد و به نوعی ابهاماتی که راجع به عملکرد احزاب است باید پاسخ بدهند و این یک انتظار معقول و کاملا درست است.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رویکردی که رسانه‌ها و انتظاری که سایر مطبوعات دارند معقول است و باید از احزاب و تشکل‌ها بخواهند که عملکرد خودشان را توضیح دهند، اگر انتقادی است جواب به این انتقادات را بدهند، به نظرم تا الان که در حال نزدیک شدن به ثبت‌نام و شروع رقابت‌های انتخاباتی هستیم، این کار، کار به جا و درستی است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

روحانی خطاب به آمریکا: اگر به دنبال مذاکره هستید باید صداقت خود را نشان دهید و همه فشارها را متوقف کنید/ تا حالا فشار اقتصادی حداکثری بود، اکنون شاهد تهمت‌های حداکثری هستیم که هیچ پایه و اساسی ندارد/ عربستان، امارات و امریکا در منطقه جنگ راه انداخته اند/ یمنی‌ها بیمارستان یا مدرسه‌ای را در عربستان نزدند، آن‌ها یک مرکز صنعتی را برای هشدار هدف قرار دادند

انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به تهاجم به کشور یمن گفت: ملت یمن ملت بزرگ، هوشیار و بیداری است. به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری‌ها؛ روحانی در جلسه امروز هیئت دولت در سخنانی افزود: ما نمی‌خواهیم در این منطقه درگیری باشد، اما باید دید که آغازگر درگیری چه کسی بوده است. رئیس جمهور با بیان این که یمنی‌ها آغازگر جنگ نبوده‌اند، گفت: عربستان سعودی، امارات، امریکا، برخی کشور‌های اروپایی و رژیم اشغالگر صهیونیستی در منطقه جنگ به راه انداختند و یمن را ویران کردند. رئیس جمهور گفت: اما اگر مردم یمن از خود عکس العمل نشان دادند آن‌ها ناراحت می‌شوند. روحانی با اشاره به عملیات اخیر یمنی‌ها افزود: این‌ها بیمارستان، مدرسه یا بازار را نزدند که شما ناراحتید بلکه به یک مرکز صنعتی حمله کردند برای این که به شما هشدار دهند و درس یاد بگیرید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
فرهیختگان در ادامه، «صدور بخشنامه نحوه احضار اشخاص حقوقی متهم، به نحوی که موجب توقف فعالیت کارخانه‌ها نشود»، دستورالعمل سازماندهی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و بازکردن مسیر برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل را از جمله اصلاحات انجام گرفته در دوره جدید و ریاست قوه قضائیه عنوان کرد. این روزنامه افزود: از اقدامات جالب توجه و بسیار مثبت سیدابراهیم رئیسی در کنار حضور سرزده درمجتمع‌های قضایی و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم، سفرهای استانی‌اش است. میانه شهریورماه بود که او با جمعی از معاونان و همکارانش عازم زنجان شد تا به مسائل قضایی شهرهای این استان رسیدگی کند. پرونده کارخانه «روغن‌نباتی جهان» که به‌دلیل مشکلات مالی تعطیل شده بود و چالش بزرگی هم میان مدیران این کارخانه و کارگران وجود داشت، با ورود رئیس قوه قضائیه شکل جدیدی به خود گرفت. در این بین حتی با تلاش‌های صورت‌گرفته، مشکل بیمه تأمین اجتماعی کارگران که برای مدت زمانی بیش از ۳۰ ماه معوق و پرداخته نشده بود هم حل شد.

ماجرای استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد. ولادیمیر پوتین که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود، در پاسخ به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است. پوتین گفت: «قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد. ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.» تعداد بازدید: ۱۹ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیرییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد. به گفته پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.» زمانی که رئیس‌جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.

روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئوصهیونیست‌ها با تقویت گروه طرفدار خود در لبنان (فالانژیست‌ها) به اردوگاه صبرا و شتیلا یورش بردند. فالانژها بعضا قبل از کشتن آنان را شکنجه می‌دادند، چشم‌هایشان را درمی‌آوردند و سپس آنها را می‌کشتند.

فیلم/ علت ترس سعودی‌ها از درگیری با ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1