شهرکرد تا پایان دولت دوازدهم به ریل سراسری متصل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
شهرکرد تا پایان دولت دوازدهم به ریل سراسری متصل می‌شود

شهرکرد تا پایان دولت دوازدهم به ریل سراسری متصل می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: طبق آنچه بیان شده تکمیل پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند حدود 350 میلیارد تومان اعتبار است ولی آنچه برآورد شده 550 میلیارد تومان است اگر این میزان اعتبار تامین شود تا انتهای دولت دوازدهم، شهرکرد به شبکه ریل سراسری متصل خواهد شد، شاید مهمترین کار در دو سال باقی مانده از دولت، اجرای این امر باشد.

به گزارش ایسنا، سید حمید پورمحمدی گل‌سفیدی ۳۱ مردادماه در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: از تمام استانداران درخواست شد که وزیر معین خود را معرفی کنند که تمام استان‌ها نوبخت رییس برنامه و بودجه را معرفی کردند ولی رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری را انتخاب کردند و وزیر معین این استان شدند، استانی که در شاخص‌های اقتصادی پایین است که این امر به زیرساخت‌های ناکافی برمی‌گردد.

وی افزود: اگر قرار باشد تحرکی به تولید و اشتغال استان داده شود، مهم‌ترین بحث زیرساخت، بحث ریل است.

پورمحمدی گفت: طبق آنچه بیان شده پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار است ولی آنچه برآورد شده ۵۵۰ میلیارد تومان است که اگر این میزان اعتبار تامین شود تا انتهای دولت، شهرکرد به شبکه ریل سراسری متصل خواهد شد، شاید مهمترین کار در دو سال باقی مانده از دولت، اجرای این امر باشد.

وی بیان کرد: در سفر ریاست جمهوری بحث خط آهن اصفهان- شهرکرد- اهواز مطرح شد ولی به دلیل اینکه به تحریم‌ها برخورد کردیم و دستگاه اجرایی نتوانست فاینانس آن را انجام دهد؛ به تعویق افتاد که امید است این امر به جایی برسد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: اگرچه این استان ۲٫۵ برابر متوسط بارندگی کشور را دارد ولی هنوز تعداد زیادی از روستاهای آن با تانکر آبرسانی می‌شود که وضعیت نامناسبی دارند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری، تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری آنچه مورد تاکید قرار گرفت تعداد زیاد مناطق دارای جایگاه مناسب از لحاظ گردشگری برای استان، استان همجوار و تمام کشور بوده که نیازمند تامین زیرساخت‌ها هستند.

پورمحمدی بیان کرد: در سال‌های اخیر در حوزه بهسازی مسکن روستایی با همکاری بنیاد مسکن و برنامه و بودجه اقداماتی انجام شد که ساخت دو هزار مسکن روستایی برای خانواده‌های روستایی و تحت پوشش کمیته امداد گام مهمی است که امید است این امر محقق شود.

وی اضافه کرد: جاده‌های استان موضوع مهمی است که برای محورهای شهرکرد- بروجن- لردگان به خوزستان اقداماتی انجام شده که گلوگاه‌های باقی‌مانده از آن باید انجام شود، دو مسیر به خوزستان و مسجد سلیمان و ایذه در دستور کار قرار دارد، همچنین نقاط حادثه‌خیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تامین زیرساخت‌ها برای منطقه ویژه اقتصادی استان لازم است تا بتوان از این ظرفیت استفاده کرد.

ساماندهی عشایر، مدارس استان در زمینه بازسازی، بهسازی آن‌ها، اجرای پروژه‌های درختکاری مثمر و اجرای چند پروژه خاکی و آبی از موارد مطرح شده دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو1 روز قبل

بیانات رهبر انقلاب خطاب به جوانانی که در کنکور قبول نشدند! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در یکی از سخنرانی‌های خود درباره قبول نشدن جوانان در کنکور صحبت کردند. ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان خاطره‌ای جالب از یک جوان مشهدی که تحصیلاتش را ادامه نداده بود، تعریف کردند. بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب خطاب به ورزشکاران: مبادا از تهدیدها بترسید + فیلمانتهای پیام/خاطره جالب آیت‌الله خامنه‌ای از یک جوان مشهدی که درس را ادامه نداده بود!

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس: ورود بانوان به ورزشگاه جرم نیست+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر