خالد طریق: برای همکاری با ایران اشتیاق زیادی دارم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

خالد طریق: برای همکاری با ایران اشتیاق زیادی دارم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- خالد طریق گفت: ما فیلم‌های درام زیادی را از کشور‌ ترکیه خریداری کردیم که می‌دانیم مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد. من به عنوان یک خریدار به ایران آمدم و برای همکاری با این کشور اشتیاق زیادی دارم. تاریخ انتشار: 15:43 - 31 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۳۵۴۲
خالد طریق: برای همکاری با ایران اشتیاق زیادی دارم - 0

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، پنل تولید مشترک بخش بین‌الملل با حضور ناریتا فرهان صبح امروز پنج‌شنبه ۳۱ مرداد در کتابخانه مرکزی شهر اصفهان برگزار شد.

ناریتا فرهان در ابتدای این نشست درباره سینمای پاکستان و زمینه فعالیت‌هایش توضیحاتی داد و گفت: من برای دولت پاکستان در بخش مرکزیت فیلم مشغول به فعالیت هستم. باید بگویم که دوره شکوفایی ما به زمان همکاری سینمای ما با هند بر می‌گشت، البته در دهه ۱۹۹۰ سینمای پاکستان کمی دچار افول شد اما از سال ۲۰۰۰ به بعد دوباره صنعت سینمای ما خودش را بازیافت و در مسیر رو‌به‌رشد قرار گرفت.

وی ادامه داد: اگر بخواهم درباره فیلم و عناصر فیلم‌سازی صحبت کنم باید بگویم که سینمای تجاری در پاکستان حرف اول را می‌زند. ما دوست داریم با پلتفرم‌های تجاری خود با کشور‌های دیگر تبادل آثار و همکاری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر بخواهم با شما صادقانه صحبت کنم باید بگویم که در شش تا ده درصد خاک کشور پاکستان شما بدون اجازه رسمی حکومت امکان تردد نخواهید داشت. شاید حوادث تروریستی در چند نقطه کوچک پاکستان اتفاق بیفتد اما در دیگر نقاط این کشور صلح، صفا و عشق وجود دارد.

فرهان همچنین درباره مالکیت فیلم به هنگام تولید مشترک گفت: در زمان تولید مشترک هفتاد درصد فیلم متعلق به پاکستان خواهد بود و فرقی ندارد که این درصد‌ در کدام بخش از تولید فیلم باشد. می‌توان لوکیشن‌ها را از پاکستان انتخاب کرد یا هفتاد درصد از عوامل فیلم از این کشور باشد.

فرهان اظهار داشت: زمانی که تولید مشترک شکل می‌گیرد در ابتدا تمام قرارداد‌ها باید مورد تایید مستقیم حکومت قرار بگیرد و بعد از آن شما ملزم به پرداخت مالیات همانند یک شخص پاکستانی خواهید شد. بعد دولت پاکستان با دولت ایران برای امنیت پروژه وارد مذاکره می‌شود و ضمانتی را مبنی بر ساخته شدن حتمی فیلم از ایران دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: کمیته‌‌ نمایش هم در این کشور با سیاست‌های مخصوص به خود وجود دارد. وقتی که فیلم به سرانجام برسد دو تا سه درصد از فیلم برای این کمیته خواهد شد و بعد توسط کمیته نمایش فیلم اکران خواهد شد.

فرهان گفت: قبل از این که من اینجا بیایم تعدادی از همکاران هنرمندم اعلام آمادکی کرده و اشتیاق خود را برای تولید مشترک نشان دادند. حکومت در کشور پاکستان روند پیدا کردن عوامل را برای شما تسهیل خواهد کرد. اگر سینمادار ایرانی علاقه‌مند باشد می‌تواند به کشور پاکستان برود و تعداد اکران‌های فیلم را در مدت پنج سال زیاد کند. این‌گونه می‌تواند یک درصدی هم از سود فیلم را برای خود کند.

در ادامه مراسم خالد طریق، پخش کننده پاکستانی اظهار داشت: همکارم درباره وضعیت قانونی تولید مشترک صحبت کرد. ما تولیدات مشترک زیادی با شرق دور داشتیم. ما فیلم‌های درام زیادی را از کشور‌ ترکیه خریداری کردیم که می‌دانیم مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی گفت: من به عنوان یک خریدار به ایران آمدم و برای همکاری با این کشور اشتیاق زیادی دارم. باید بگویم که در پنج سال اخیر سینمای پاکستان دوباره متولد شده است و مسیری رو به رشد دارد برای مثال کشور‌های چین، دانمارک و نروژ، کانادا و… فیلم‌های پاکستانی را اکران خواهند کرد.

طریق تاکید کرد: این مسئله‌ای که همکارم به آن اشاره کرد که برای تولید مشترک نیاز به اجازه حکومت هستید، تنها به کشور ما محدود نمی‌شود و می‌دانم که در اغلب کشور‌ها این قانون وجود دارد. ما موسسه‌های خصوصی هم داریم که می‌تواند این روند اجازه حکومتی را تسهیل کنند و عوامل حرفه‌ای این کار به شما معرفی کنند. من عاشقانه دوست دارم که برای تولید مشترک به کشور ما بیایید. پاکستان همه دنیا در یک کشور است و ما کوه، رود، جنگل، صحرا و دریا داریم.

سپس فرهان بیان کرد: وقتی می‌گوییم که فیلم‌های پاکستانی سطح کیفی بالایی دارد، هم به لحاظ محتوایی و هم از نظر ساختاری این را می‌گویم. اگر کشوری هم سینمای قوی‌ای دارد ما خوشحال خواهیم شد که به پاکستان بیایند و فیلم بسازند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

خالد طریق درباره بحث پست پروداکشن فیلم اظهار داشت: ما در بحث پست پروداکشن کمی مشکل داشتیم و برای مثال برای انجام کار به تایلند می‌رفتیم. اما حالا این مشکل رفع شده و ما حالا خودمان کارهای پست پروداکشن خودمان را انجام می‌دهیم.

فرهان نیز درباره این که چه‌قدر طول می‌کشد تا یک فیلم تولید مشترک در پاکستان ساخته شود گفت: برای شروع تولید مشترک شما باید به «ام‌. او. یو» مراجعه کنید و تعداد ضمانت‌نامه‌هایی که باید امضا کنید زیاد نیست و دولت پاکستان برای همکاری با شما تلاش خود را خواهد کرد. ۴۵ روز زمان لازم است تا یک فیلم سینمایی تولید مشترک شروع به ساخت کند.

طریق در بخش دیگری از این پنل درباره تولید مشترک کشورهای پاکستان و ایران در حوزه فیلم‌های گفت: تعداد فیلم‌های کودک و نوجوان در کشور ما زیاد شده‌اند و ما علاقه‌مند به تولید مشترک در این زمینه هستیم.

فرهان در پاسخ به این سوال که دولت پاکستان برای کار تولید مشترک سخت‌گیری زیادی دارد توضیح داد: دولت پاکستان به شما دستور نخواهد داد و کاری به مسائل هستی‌شناسانه فیلم شما نخواهد داشت و هر امکاناتی را که نیاز دارید در اختیارتان قرار خواهد داد. مسئله حکومت در این هست که دو کشور با هم ارتباط داشته باشند و قراردادی را امضا کنند. البته که ما دوست داریم شما آزادانه عمل کنید و دولت در جهت سهولت کار این ضمانت‌نامه‌ها را می‌خواهد.

وی ادامه داد: من به عنوان فردی که از حکومت آمده‌ام به شما قول می‌دهم که فیلم شما را خودم به «ام‌او. یو» ببرم و کارهای اداری آن را انجام دهم و شما با فراغ بال به پاکستان بیایید و مشغول به ساخت فیلمتان شوید. در سال‌های اخیر خواننده‌ها و بازیگران زیادی به این کشور آمدند و کار هنری خود را انجام دادند.

فرهان گفت: متاسفانه ما در کشور پاکستان هیچ جشنواره فیلمی مخصوص به کودکان نداریم اما دوست داریم که چنین جشنواره‌ای داشته باشیم. متاسفانه تولید فیلم کودک در کشور ما خیلی وجود ندارد و فیلم‌های کمی برای کودکان ساخته می‌شوند. پاکستان در زمینه کودک تولیدات انیمیشن بیشتری دارد.

طریق درپاسخ به این سوال که میانگین هزینه تولید یک فیلم در آن‌جا چه‌قدر است، گفت: برای یک فیلمی که تولیدش حدود چهل‌وپنج روز طول می‌کشد حدود هفتصد تا هشتصد هزار دلار هزینه لازم است. برای مثال یک مدیر فیلم‌برداری برای چهل‌وپنج روز حدود سی‌وپنج هزار دلار دستمزد می‌گیرد.

فرهان در پاسخ به این سوال که چگونه می‌شود در پاکستان کمپانی تولید فیلم راه‌اندازی کرد بیان کرد: اگر دوست دارید که در پاکستان یک کمپانی تولید فیلم ثبت کنید باید بگویم موسساتی هست که دو کشور ایران و پاکستان را به هم مرتبط می‌کند و چگونگی انجام این کار را در اختیار شما قرار خواهند داد. قرار ملاقاتی با مسئولان برایتان ترتیب داده خواهد شد و بعد شما می‌توانید کمپانی خود را ثبت کنید.

وی اظهار داشت: ما در پاکستان سه تا چهار دفتر تولید فیلم داریم. البته کلاس‌های آموزشی سینما هم داریم که آن‌ها نیز گاهی اوقات دست به تولید فیلم می‌زنند. پیش‌تر، پنجاه درصد کار فیلمسازی در شهر «لاهور» انجام می‌گرفت. اما در حال حاضر اصلی‌ترین شهر ما در حوزه فیلم‌سازی «کراچی» است.

طریق در پاسخ به این سوال که به هنگام تولید مشترک روند اکران فیلم به چه شکل خواهد بود گفت: ما در شهرهای بزرگ سینماهایی خوب و با امکانات داریم. در شهرهای کوچک کمی تعداد سینماها کمتر است.

وی ادامه داد: دو بخش خصوصی و حکومتی در پاکستان دست به دست هم می‌دهند تا فیلم‌ها به خوبی پخش و اکران شوند. اگر فیلمی کیفیت خوبی داشته باشد در تمام سینماهای پاکستان اکران خواهد شد. ما از اکران فیلم‌های خارجی به خصوص آثار ترکی و ایرانی استقبال می‌کنیم.

وی در پایان نیز یادآور شد: بحث طولانی و خوبی داشتیم و من بسیار خوشحالم که این‌جا هستم. مطمئن باشید که زمینه همکاری با پاکستان فراهم است و به همه شما خسته نباشید می‌گویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- نهادهای ناظر و برخی کارشناسان تأکید می‌کنند که تیم انتخاباتی «دولت ساز» برای حفظ قدرت از خزانه دولت استفاده می‌کند و به نظر اشرف غنی فشارهای اخیر وزارت خارجه آمریکا نیز کار «زلمی خلیلزاد» است. از سوی دیگر، برخی آگاهان نیز نگرانند که تیم «دولت‌ساز» به رهبری اشرف غنی خزانه این کشور را به سرنوشت سال ۲۰۱۴ روبرو کند. برخی از رؤسای ستادهای انتخاباتی اشرف غنی در گذشته در مقام‌های مهمی بودند و از پول و امکانات دولتی برای پیروزی رئیس جمهور کنونی استفاده می‌کردند. اکنون نیز نگرانی‌هایی وجود دارد که اشرف‌غنی خزانه دولت را برای حفظ قدرت و تبلیغات انتخاباتی خالی کند. این تیم معتقد است که به نظر خلیلزاد، رهبری دولت کنونی افغانستان و لابی‌هایش مقصر توقف مذاکرات قطر هستند.

افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز

مهرمهر17 ساعت قبل
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ‎؛ به نقل از خبرگزاری رویترز؛ زمین لرزه‌ای به قدرت ۵/۶ ریشتر منطقه‌ای در ۱۹ مایلی تیرانا پایتخت آلبانی را لرزاند.

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.
رکنارکنا17 ساعت قبل
جایزه ادبی «نلی زاکس» که به نام شاعر آلمانی برنده نوبل برگزار می‌شود امسال «کامیلا شمسی» نویسنده بریتانیایی-پاکستانی را به عنوان برنده نهایی خود اعلام کرده بود اما پس از چند روز و در تصمیمی عجیب هیات داوران آلمانی این جایزه ادبی اعلام کرد به سبب نقش این نویسنده در بایکوت اسرائیل و فعالیت‌هایش در حمایت از مردم فلسطین از تصمیم خود صرف نظر کرده‌ و جایزه ۱۵ هزار یورویی را به این نویسنده نخواهد داد. هیات داوران جایزه «نلی زاکس» دو هفته پیش «کامیلا شمسی» را برنده نهایی خود اعلام کرده و او را به عنوان نویسنده‌ای توصیف کرده بود که میان جوامع پیوند برقرار می‌کند، اما زمانی که از فعالیت‌های سیاسی او باخبر شده، زیر رای اولیه خود زده است. بنا بر اعلام، جایزه ادبی «نلی زاکس» به یاد شاعر برنده نوبل توسط شهر دورتموند آلمان به نویسندگانی تعلق می‌گیرد که در جهت ایجاد و بهبود ارتباط فرهنگی میان افراد فعالیت می‌کنند و «میلان کوندرا» و «مارگارت اتوود» از جمله برندگان مطرح پیشین آن هستند. «کامیلا شمسی» که سال گذشته برای نگارش رمان «آتش خانگی» موفق به کسب جایزه ۳۰ هزار پوندی ادبیات داستانی زنان شده، همچنین فاش کرد که شهر دورتموند آلمان از انتشار بیانیه او خودداری کرده است. او تصریح کرد که اجازه نخواهد داد کتابش در اسرائیل به چاپ برسد چون هیچ ناشری مستقل از دولت در آن‌جا وجود ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1