گیلان| هیچ برنامه‌ای برای اصلاح روند پرداخت یارانه‌های پنهان انرژی وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
گیلان| هیچ برنامه‌ای برای اصلاح روند پرداخت یارانه‌های پنهان انرژی وجود ندارد

گیلان| هیچ برنامه‌ای برای اصلاح روند پرداخت یارانه‌های پنهان انرژی وجود ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نبود یک برنامه‌ مشخص برای اصلاح روند پرداخت یارانه‌های پنهان انرژی در کشور خبر داد و گفت: سالانه بیش از هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انرژی پنهان در کشور پرداخت می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، الیاس حضرتی ظهر امروز در نشست کارگروه رفع موانع تولید با بیان اینکه سالانه بیش از هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان انرژی پنهان در کشور پرداخت می‌شود اظهار داشت: سهم بسیار زیادی از منافع پرداخت یارانه‌های پنهان انرژی به جای اقشار ضعیف و کم‌درآمد نصیب ثروتمندان می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مشکلات عدیده اقتصادی در کشور با ابتکار عمل مقام معظم رهبری تحت عنوان نرمش قهرمانانه و با یک تلاش برنامه‌ریزی شده تحت کنترل درآمد گفت: تلاش دولت در بحث برجام با تمام مخالفت‌های زیادی که در خارج و داخل کشور داشت مزایای زیادی برای کشور به ارمغان آورد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برجام مخالفان به شدت سرسخت و طوفانی در داخل کشور داشت که کفن‌پوشان حتی در مقابل آن ایستادگی کردند از طرف دیگر در خود دولت تدبیر و امید نیز آن انسجام لازم برای دفاع از این حرکت بزرگ و عظیم تاریخی مشاهده نمی‌شد.

حضرتی تأثیرات بسیار مثبت برجام در بحث رونق تولید، سروسامان دادن به واحدهای تولیدی، رونق اشتغال، کاهش نرخ تورم و برقراری آرامش نسبی در کشور را متذکر شد و ابراز داشت: در آن مقطع زمانی که برجام به تصویب رسیده و منعقد شد حتی صادرات نفت ایران در روز به بالای ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود.

وی به انزوا رفتن آمریکایی‌ها به علت توافقنامه برجام و کسب موقعیت خوب بین‌المللی برای ایران به سبب این قرارداد را مهم‌ترین دلیل بهانه‌گیری‌های آمریکایی‌ها برای خروج از برجام دانست و ابراز داشت: آمریکا برای تلافی موقعیت‌هایی که به جهت برجام برای ایران ایجاد شده بود تلاش کرد سه قطعنامه را علیه آن به تصویب برساند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عدم توفیق آمریکایی‌ها در بحث به ثمر رساندن هر سه قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت را متذکر شد و بیان داشت: آمریکا پس از توافق برجام ابتکار عمل خود در صحنه بین‌المللی را به نوعی از دست داد زیرا ایران اسلامی پس از این توافقنامه با قدرت مشغول پیشبرد اهداف خود شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تخریب و اقدام علیه منافع جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکایی‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: با روی کار آمدن ترامپ در صحنه سیاسی این کشور و تهدید برای پاره کردن توافقنامه برجام اقتصاد ایران با فعل و انفعالات بسیار زیادی مواجه شد.

حضرتی ایجاد و تشدید مشکلات اقتصادی، نابه‌سامانی در حوزه ارز، افزایش شدید قیمت دلار و ایجاد تلاطم اقتصادی در کشور به علت بدعهدی آمریکا را مورد تأکید قرار داد و افزود: افزایش ثانیه به ثانیه قیمت ارز، یأس و ناامیدی و بی‌اعتمادی که در مردم شکل گرفت از عواقب خروج یکی از طرف‌های برجام برای ما بود.

وی با بیان اینکه در ابتدای امسال مردم مقدار زیادی سکه، طلا و ارز خریداری کردند و مقدار زیادی سرمایه نیز از کشور خارج شد اظهار داشت: متأسفانه در سطوح مختلف نهادهای حاکمیتی کشور یک استراتژی مشخصی برای کنترل بازار ارز و حل معضلات اقتصادی وجود نداشت و مسئولان تنها به پراکنده‌گویی می‌پرداختند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیاست سکوت و عقب‌نشینی در برابر دشمن کارساز نبوده و او را برای اعمال فشار بیشتر علیه کشورمان مصمم کرد بیان داشت: تا قبل از چند ماه پیش دشمن هر روز یک برنامه و تهدید جدید را علیه کشورمان اعمال می‌کرد بنابراین لازم بود سیاست‌های ما هر چه زودتر تغیید کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه از ابتدای امسال و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری سیاست‌های مقابله‌ای ایران به طور کلی دستخوش تغییر شد افزود: دشمن درصدد دامن زدن به نارضایتی‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور بود و برای این هدف خود تلاش می‌کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

حضرتی اتخاذ سیاست مقاومت فعالانه توسط جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمن را بزرگ‌ترین گام کشورمان برای ایستادگی در برابر زورگویی‌های آمریکایی‌ها دانست و تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های برجام و تلاش برای عدم اجرای نقشه به صفر رسیدن صادرات نفت ایران از جمله ویژگی‌های مثبت این سیاست بود.

وی فعال کردن گروه‌ها و جریانات موافق با سیاست‌های کشور در منطقه را بخشی دیگر از سیاست مقاومت فعالانه جمهوری اسلامی ایران خواند و عنوان کرد: تثبیت و تقویت بحث استحکام و اتحاد داخلی مؤلفه بسیار مهمی است که در جریان این سیاست جدید کشورمان برای تحقق آن برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری انجام شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایران از آن شرایط کاملا انفعالی به یک وضعیت فعال و باثبات دست پیدا کرده است اظهار داشت: چند وقت گذشته سه کشتی ایران را توقیف کرده و اجازه حرکت به آن ندادند اما درست پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط کشورمان شرایط عوض شد و کشتی‌ها را فورا آزاد کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سرنگونی پهپاد آمریکایی غرور ملی برای کشورمان به ارمغان آورد خاطرنشان کرد: شرایط به گونه‌ای شده است که هم‌اکنون سران بسیاری از کشورهای اروپایی مانند امانوئل ماکرون دائما برای ارتباط با جمهوری اسلامی ایران پیغام می‌فرستند و برای گفت‌وگو با کشورمان پیام ارسال می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از تعمیق اختلافات داخلی و تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی را دو مؤلفه بسیار مهم در شرایط کنونی دانست و گفت: بحث اصلاح ساختار بودجه موضوع کلانی است که در دستور کار مجلس و دولت قرار گرفته و برای آن برنامه‌ریزی می‌شود.

حضرتی با بیان اینکه دشمن آرزو داشته و دارد که روزی صادرات نفت ایران را به صفر برساند خاطرنشان کرد: تحریم‌های دشمن و تهدید برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران فرصتی بسیار مغتنم برای ما است تا در این برهه حساس زمانی سازوکارهای تکیه اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را هر چه زودتر فراهم سازیم.

وی توسعه پایه‌های مالیاتی، جلوگیری از فرارهای مالیاتی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های این بخش برای تأمین درآمدهای کشور را از مؤلفه‌های تغییر ساختار بودجه خواند و تصریح کرد: بخش معدن به وجود تمام ظرفیت‌های موجود در آن از بخش‌های بسیار مظلوم کشور محسوب می‌شود به طوری‌که ایران با داشتن تنها یک درصد از جمعیت کل جهان مالک حدود ۷ درصد از معادن جهان است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عدم بهره‌برداری از بسیاری از معادن موجود در کشور را یک نقیصه بزرگ دانست و اظهار داشت: استفاده بیشتر و مطلوب‌تر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری نیز امری بسیار ضروری است زیرا گردشگران فرهنگی که وارد کشور می‌شود واقعا برای همین منظور به ایران آمده و دنبال فساد نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پرداخت بیش از هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان انرژی در کشور را موضوعی بسیار جدی و بحث‌برانگیز خواند و عنوان کرد: هیچ کسی در کشور به فکر اصلاح این وضعیت نیست و سهم زیادی از یارانه‌ انرژی سهم افراد ثروتمند می‌شود.

حضرتی با تأکید بر اینکه یک روستانشین از یارانه پرداختی به حوزه انرژی استفاده چندانی نمی‌کند خاطرنشان کرد: افرادی که در خانه‌ها و ویلاهای شخصی چندین هزار متری خود ساکن هستند به راحتی از این یارانه‌های پنهان انرژی استفاده کرده و بهره‌مند می‌شوند در حالی‌که این موضوع به شکاف طبقاتی در کشور دامن می‌زند.

وی عملکرد عجله‌ای در برخورد با موضوع تحریم و واردات مقدار زیادی کالاهای اساسی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در بحث لغو ممنوعیت واردات برنج خارجی طبق قانون و مطابق سنوات گذشته باید از واردات و توزیع آن تا ماه پس از برداشت محصول داخلی ممانعت به عمل آید که امیدواریم امسال نیز این موضوع رعایت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئوصهیونیست‌ها با تقویت گروه طرفدار خود در لبنان (فالانژیست‌ها) به اردوگاه صبرا و شتیلا یورش بردند. فالانژها بعضا قبل از کشتن آنان را شکنجه می‌دادند، چشم‌هایشان را درمی‌آوردند و سپس آنها را می‌کشتند.

همتی: تقویت سامانه‌های نظارتی، اولویت بانک مرکزی است

مهرمهر13 ساعت قبل
همتی رئیس کل بانک مرکزی در مراسم تودیع و معارفه معاونان فناوری نوین این بانک، نظارت و کنترل بخش‌های ارزی و ریالی از طریق سامانه‌های جدید را از جمله انتظارات خود از معاونین جدید اعلام کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
در این بخش از راهنمای سفر به تایلند قصد داریم تا نکات مهم سفر به تایلند را بیان کنیم. از این رو، اگر قصد دارید سفر ارزانی را تجربه کنید، این ماه بهترین زمان سفر به تایلند است. رفت و آمد با تاکسی راحت‌تر است، اما توک توک دید بهتری به بیرون دارد. به یاد داشته باشید که قبل از سوار شدن در تاکسی یا توک توک در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. -نکته‌ای که باید در بین نکات مهم سفر به تایلند توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، صحبت کردن در مورد پادشاه تایلند است.
خانه ملتخانه ملت13 ساعت قبل
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما با خانه هنرمندان و صنوف مختلف گفتگو و تعامل داشتیم، جلسات مشترکی با نمایندگان این صنوف در کمیته فرهنگ و هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کردیم، مسلما بدون مشورت صاحب نظران و ذینفعان اقدامی صورت نخواهد گرفت. همکاری دولت با طرح نظام صنفی هنرمندانمازنی در ادامه گفت: این طرح با همکاری و هفکری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و این اقدام باید زودتر صورت می‌گرفت؛ ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت گله مندیم؛ متاسفانه این بند از بخش مربوط به فرهنگ و بسیاری از وظایفی که در قانون برنامه برای آنها تعیین کردیم، انجام نشده است، خوشبختانه با شروع این کار دولت از این برنامه استقبال کرده و با همفکری و همراهی دولت این کار را انجام می‌دهیم. مدیریت نظام صنفی هنرمندان مانع شکل گیری هنر لاکچریوی در مورد فعالیت نهاد صنفی هنرمندان تاکید کرد: نظام صنفی زیرمجموعه نهادی نیست یک قانون است که صنف را «ذیل» خود صنف تعریف می‌کند؛ برای اینکه بتوانند کار خود و مسائل دیگر صنف را مدیریت کنند باید قانون حاکم بر امور هنرمندان باشد، برای مثال در حال حاضر نرخی برای حق الزحمه بازیگران و عوامل سینمایی مشخص نیست و گاهی مواقع مبلغ هنگفتی بابت حقوق هنرمندان پرداخت می‌شود و شائبه پولشویی مطرح می‌شود این موارد اگر از طریق نظام صنفی پیگیری شود دیگر حرف و حدیثی در آن نیست خود صنف هنرمندان آن را مدیریت می‌کند و مسائلی از قبیل تئاتر یا هنر لاکچری دیگر وجود نخواهد داشت. صنف هنرمندان می‌تواند پیگیر موانع هنر باشدنماینده مردم در مجلس دهم گفت: گاهی اوقات در اجرای هنری مثلا تئاتر یا کنسرت موانعی ایجاد می‌شود صنف با رایزنی و تعامل با نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ذینفعان، مجلس و دولت می‌توانند پیگیری کنند؛ در حال حاضر نظام صنفی این چنینی وجود ندارد و این نظام صنفی ذیل نهادهای دیگر تعریف نمی‌شود و نظام صنفی هنرمندان مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بیشتر بخوانید: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گامی در راستای اعتلای هنر و هنرمند/انتهای پیام

فیلمی از بقایای پهپاد و موشک‌های آرامکو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل

مذاکره ترفند است

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: الان مشاهده می‌کنید آمریکایی‌ها باز مسئله‌ی مذاکره را همین طور دارند دنبال میکنند؛ این یک ترفند است، این را باید همه بدانند، همه باید توجه کنند. یک سیاستی را دولت آمریکا در پیش گرفته است و آن، سیاست فشار حداکثری به جمهوری اسلامی است. فشار حداکثری هم همین است که مشاهده میکنید: انواع و اقسام تحریم‌های گوناگون، مدام تهدید، مدام یاوه‌گویی‌های مختلف در رسانه‌ها و غیره. چه جور میخواهد اثبات کند که فشار حداکثری تأثیر دارد؟ به این [صورت] که مسئولین جمهوری اسلامی را بکشاند پای میز مذاکره؛ بگوید ببینید، این‌ها که میگفتند ما با آمریکا مذاکره نمیکنیم، فشار حداکثری، این‌ها را مجبور کرد که بیایند پای میز مذاکره بنشینند؛ هدف این است؛ با این کار ثابت کنند به همه و تثبیت کنند در سیاست آمریکا که فشار حداکثری، تنها راه مواجهه‌ی با جمهوری اسلامی است. ۱۳۹۸/۰۶/۲۶پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه درس خارج فقه، نماهنگ «مذاکره ترفند است» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1