بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین-سرپرست فرمانداری شهرستان البرز گفت:با بگو مگوهای بی حاصل سیاسی، جنجال و حاشیه نمی توان مشکلات مردم را حل و به آنها خدمت کرد، اگر مدیران وارد حواشی شوند بدون شک از خدمت باز خواهند ماند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نصیری به همراه بخشداران شهرستان البرز ظهر پنجشنبه درجمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان که در محل فرمانداری البرز برگزار شد در خصوص افتتاح طرح‌های عمرانی در هفته دولت و مشکلات این شهرستان با خبرنگاران سخن گفت.

محمد نصیری در این نشست با گرامیداشت هفته دولت گفت: این هفته فرصتی است تا مردم از خدمات دولتمردان مطلع شوند و مدیران نیز با کمک رسانه‌ها می‌بایست گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارائه کنند تا رضایت مردم جلب شود.

افتتاح ۵۹ طرح در شهرستان البرز

وی بااشاره به شهدای شاخص دولت بویژه شهیدان باهنر و رجایی خاطر نشان کرد: افتخار داریم که یکی از شهدای دولت شهید رجایی از دیار ولایت مدار و شهید پرور استان قزوین است و در هفته دولت باید یاد این بزرگواران گرامی داشته شود.

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم - 5

نصیری اضافه کرد: همزمان با هفته دولت ۵۹ پروژه با ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان البرز افتتاح می‌شود که این طرح‌ها در بخش‌های کشاورزی، عمرانی، صنعتی، ورزشی و خدمات شهری اجرا شده و به بهره برداری می‌رسد.

حمایت از صنایع در اولویت است

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز یادآورشد: برای کمک به تولید در سال گذشته ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی و رونق تولید به تولیدکنندگان پرداخت شد و امسال هم در کنار تامین نقدینگی برای رفع موانع تولید اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

نصیری بیان کرد: در شهر صنعتی البرز حدود ۸ واحد دچار چالش جدی است از جمله شرکت کنتورسازی در وضعیت بحرانی قرار دارد و مدیر آن در زندان است و با کمک استانداری و دستگاه قضایی برای سلب مالکیت آن اقدام کرده‌ایم و اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

وی گفت: مواد اولیه برای تولید ۵۰ هزار دستگاه کنتور وارد گمرک شده و بزودی ترخیص خواهد شد تا بتوانیم تولید در این واحد را از سر بگیریم و بخشی از مشکلات حل شود.

کمبود مراکز درمانی از مشکلات شهرستان البرز

نصیری یادآورشد: یکی از مشکلات شهرستان البرز کمبود مراکز درمانی و بیمارستان است که برای حل آن اقدامات و پیگیری لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به تعطیلی بیمارستان خیریه رحیمیان اظهارداشت: این بیمارستان به دلیل هماهنگ نکردن تعرفه‌های خود با تعرفه دولتی و خیریه نتوانست تعامل لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد و فعالیت خود رامتوقف کرده که این رویه با نیت واقف نیز مغایر است.

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم - 14

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز بیان کرد: پس از پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد حدود ۳ میلیارد تومان کمک شود و در یک مقطع از تعطیلی آن جلوگیری شد اما امروز بیش از ۲۵ میلیارد تومان بدهی دارد و قادر به ادامه خدمت رسانی نیست

نصیری اضافه کرد: قرار شد در صورت پرداخت بدهی این بیمارستان به دولت واگذار شود البته یکی از شروط متولیان بیمارستان استخدام و بکار گیری کادر پزشکی آن است که برای استخدام کادر ممنوعیت قانونی وجود دارد که با رایزنی انجام شده با ریاست برنامه و بودجه قرار است تیم ارزیابی از تهران موضوع را بررسی کند و همه مسئولان استان اعم از استاندار، امام جمعه، نمایندگان، رئیس مدیریت و برنامه ریزی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین پیگیر هستند تا کار به نتیجه برسد.

وی در مورد بیمارستان سجادیه در شهر مهرگان هم گفت: قطعه زمینی برای احداث بیمارستان در مهرگان توسط راه وشهرسازی تحویل پیمانکار شد و کلنگ احداث این بیمارستان با حضور معاون وزیر بهداشت به زمین زده شد ولی تغییراتی ایجاد شد و قرارداد هم تغییر کرد و این مشکلات باعث به تعویق افتادن ساخت این بیمارستان شد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

نصیری گفت: پس از کلنگ زنی بیمارستان سجادیه، خواسته بانیان عوض شد و نحوه واگذاری تغییر کرد و قرارشد در مکان دیگری این بیمارستان احداث شود اما در حال حاضر برای تامین نیازها یک پزشک در الوند اضافه کردیم و در شهر شریفیه ساعات پذیرش بیماران بیشتر شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز اظهارداشت: با تمام مشکلات اقتصادی و مالی که براثر تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایجاد شده، دولتمردان با تلاش مضاعف توانستند علیرغم کمبود‌ها و تنگناهای اعتباری خدمات خوبی را به مردم ارائه دهند که امیدواریم شیرینی این خدمات در هفته دولت بتواند مردم را راضی کند.

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم - 21

حضور حداکثری مردم در انتخابات را رقم بزنیم

وی به مهمترین رویداد سیاسی کشور در شرایط حساس کنونی اشاره کرد و گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی از اتفاقات مهم پیش روی کشور است و همه باید با همدلی و وحدت شرایط حضور حداکثری مردم را در پای صندوق‌های رای فراهم آوریم و برگزاری یک انتخابات پرشور و در شان نظام مقدس جمهوری را کلید بزنیم که این امر با وحدت و همدلی مسئولان به دور از سیاسی بازی و جناح گرایی محقق خواهد شد.

با تعامل از مشکلات عبور خواهیم کرد

نصیری در ادامه خدمت رسانی به مردم را مهمترین رسالت مسئولان دانست و تصریح کرد: باید دانست در بگو مگوهای بی حاصل سیاسی و جنجال و حاشیه نمی‌توان مشکلات مردم را حل و به آنها خدمت کرد و اگر مدیران وارد حواشی شوند بدون شک از خدمت باز خواهند ماند.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز یادآورشد: در شهرستان البرز دنبال سیاه نمایی و زیر سوال بردن گذشته نیستیم و با سیاست هم کاری نداریم و دنبال خدمت هستیم تا مردم راضی شوند.

نصیری گفت: شعار ما کار، تعامل، اخلاق مداری است و باید ۱۸ ساعت کار کنیم تا عقب ماندگی‌ها جبران شود زیرا امروز جامعه و مردم فقط به کار و خدمت نیاز دارند و شعار دادن و سیاسی کاری مشکلات آنها را حل نمی‌کند.

وی اضافه کرد: برای خود ۱۸ ساعت کار تعریف کرده‌ام ولی از مدیران شهرستان انتظار حداقل ۱۰ ساعت کار را دارم و باید به گونه‌ای رفتار کنیم که شهروندان آثار خدمت را مشاهده کنند.

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم - 29

مدیران پاسخگوی مردم باشند

سرپرست فرمانداری البرز تصریح کرد: همه مدیران باید شرایط حساس کنونی کشور را درک کنند و ضمن خدمت پاسخگوی مردم باشند، هر چند کمبودها زیاد است اما با تلاش شبانه روزی می‌توانیم رضایت شهروندان را جلب کنیم.

وی بیان کرد: شاید برخی مدیران با فرماندار همسو نباشند اما وجه مشترک ما خدمت رسانی به مردم و دوری از حواشی است.

سرپرست فرمانداری االبرز در ادامه به نقش خبرنگار در جامعه اشاره کرد و گفت: خبرنگاران چشم بینای جامعه و سربازان عرصه خبر و اطلاع رسانی هستند که در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی نقش مهمی ایفا

می‌کنند و ما به کمک آنها برای رسیدن به اهداف خود نیازمندیم.

بگومگوهای سیاسی مشکلات مردم را حل نمیکند/دنبال خدمت صادقانه باشیم - 35

وی بیان کرد: خبرنگاران می‌توانند موجب امیدآفرینی و اعتماد سازی در جامعه شوند و انتظار می‌رود در این شرایط از بزرگ نمایی مشکلات که موجب نا امیدی می‌شود خودداری کنند.

در ادامه قندی بخشدار مرکز شهرستان البرز هم در خصوص نقش خبرنگاران در انعکاس مشکلات جامعه و کمک به مسئولان برای تسریع در حل چالش‌ها نکاتی را یادآور شد.

سرپرست فرمانداری البرز به همراه بخشداران این شهرستان در ادامه از جمعی از خبرنگاران استان قزوین تجلیل کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / تمرین رژه هوایی مشترک ارتش و سپاه

ایسناایسنا4 ساعت قبل
دومین مرحله تمرین مشترک رژه هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی ۳۱‌ شهریور، صبح امروز در بندرعباس برگزار شد. جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه از جمله اف ۴، میراژ و سوخو ۲۲، صبح جمعه (۲۹ شهریور) دومین مرحله تمرینی خود را انجام دادند. این تمرین به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی آغاز هفته دفاع مقدس انجام شده است. تصویربردار: محمدمهدی قدیمی / تدوینگر: امیرحسین طالبی

ماجرای استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد. ولادیمیر پوتین که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود، در پاسخ به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است. پوتین گفت: «قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد. ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.» تعداد بازدید: ۱۹ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیرییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد. به گفته پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.» زمانی که رئیس‌جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.

فیلم/ علت ترس سعودی‌ها از درگیری با ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.

پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی‌ها را خواهیم داد

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها باید سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. وی گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از رهبر خردمند و شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و البته سیاست ما صلح و امنیت پایدار در منطقه با خروج نیرو‌های متجاوز و بیگانه است. وی افزود: دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند ایران هیچ قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد و به دنبال صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حقوق ملت‌های اسلامی است. رحیم صفوی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس و حتی پیروزی مدافعان حرم را نشات گرفته از فلسفه و منطق عاشورای حسینی دانست و گفت: بعد از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس متحدان انقلاب اسلامی با توانمندی عظیم و با اهداف حق طلبانه از آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در منطقه قوی‌تر شده‌اند. وی افزود: آمریکایی‌ها و دوستانشان جریان سلطه‌گر و شیطانی هستند، اما متحدان انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و استقرار صلح و امنیت در منطقه هستند و جریان مردمی از آن‌ها حمایت می‌کند که خدا به آن‌ها وعده پیروزی داده است. وی گفت: سیاستمداران و تحلیلگران امروز قدرت نفوذ جمهوری اسلامی از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند را درک می‌کنند، اما بعد از ۳۰ سال از دفاع مقدس اهداف آمریکا و صهیونیست در منطقه با شکست مواجه شده است. رحیم صفوی افزود: آمریکا بعد از ۱۸ سال اشغال افغانستان نتوانسته امنیت و رفاه بیشتر را برای این کشور فراهم کند و راهبرد آمریکا در عراق و افغانستان با شکست مواجه شده است. وی گفت: ائتلاف آمریکایی‌ها برای براندازی بشار اسد و ایجاد داعش با خسارات فراوان وکشتار مسلمانان در عراق و سوریه به پیروزی نرسید. وی افزود: بوش پسر به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و چند ده هزار از مردم این کشور‌ها را کشت، اما نتوانست محبوبیت کسب کند. وی اضافه کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا که به نظر می‌رسد از عقلانیت رفتاری یک رئیس جمهور خارج شده است طرح معامله قرن او همان طور که طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد، شکست خورده است. وی گفت: آمریکایی‌ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند همانطور که ارتش سرخ شوروی بعد از ده سال مجبور به عقب نشینی از افغانستان شد. رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکایی‌ها در غرب آسیا رو به افول است و دوستان آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم شکست‌های زیادی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. وی افزود: دوستان کشور‌های غربی در راهبرد غلطی که صهیونیست‌ها برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در فکر آن‌ها کرده‌اند با تجاوز به یمن پنج سال مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیدند و با محاصره اقتصادی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را به آن‌ها نمی‌دهند، اما امروز این دو کشور عربی پیروز نشده‌اند و مجبورند عقب‌نشینی کنند و هیچ دستاوردی ندارند. وی با اشاره به تاریخ ایثارگری یمنی‌ها گفت: در سال ۱۹۶۷ یمنی‌ها هزاران متجاوز مصری را از کشورشان بیرون کردند و اگر هم اکنون مقابله به مثل می‌کنند این یک حق دفاع مشروع برای آنان است. وی افزود: آمریکایی‌ها و متحدان و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر نظامی و اقتصادی فرسوده و خسته شده‌اند و با سیاست‌های غلط و شکست خورده اعتبار آن‌ها از دست رفته است. وی گفت: جمهوری اسلامی امروز با اقتدار در منطقه در دل معادله و توازن منطقه‌ای است و حرف اول را می‌زند. رحیم صفوی افزود: قدرت نوظهور جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال شکل گیری و قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. وی افزود: آمریکایی‌ها هم در سیاست در قبال ایران با شکست مواجه شدند و هم در تک قطبی کردن قدرت در جهان به طوری که جهان به سمت چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند. وی گفت: همانگونه که ۶ رئیس جمهور قبلی امریکا نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند ترامپ نیز به سرنوشت آن‌ها دچار خواهد شد و با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی افزود: ملت ایران با تدبیر رهبری و یکپارچگی همه قوا سد تحریم‌های ظالمانه را می‌شکند و تکبر سیاستمداران آمریکایی را لگدمال می‌کند. رحیم صفوی گفت: ملت صبور ایران درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و در جریان ترور‌ها و فتنه‌ها حجم عظیمی از بحران‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته‌اند. رحیم صفوی افزود: جریان انقلاب اسلامی جریان حق طلب و آمریکایی‌ها یک جریان شیطانی و باطل است و ملت ایران از تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی عبور خواهد کرد و سیاست‌های آمریکا به جز شکست و انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. وی تأکید کرد: ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و با ظلم‌هایی که به مسلمانان و غیرمسلمانان کرده عاقبت بدی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با رهبری شجاع و با انسجام و ائتلاف با جبهه مقاومت قادر است از انقلاب و کشور و امنیت و منافع ملی خودش دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد. وی افزود: جمهوری اسلامی قادر است یک کشور مستقل، آباد، با امنیت و رفاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی را شکل دهد که رهبر معظم انقلاب آن را در ۵۰ سال آینده بشارت داده است. وی گفت: بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی و ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی بدون پشتوانه فلسفی و فکری شدنی نیست و باید بر پایه جهان بینی ارزشی، اخلاقی، انسانی و مبتنی بر فطرت بشری باشد که تحولات عمیق آینده بر این اساس خواهد بود و هر چه این ایدئولوژی قوی‌تر باشد نظام‌های برآمده از آن تأثیرگذار‌تر خواهد بود. وی گفت: انقلاب اسلامی و ۵۷ کشور مسلمان ظرفیت بی‌نظیری دارند که می‌توانند از الهام گرفتن از اسلام ناب محمدی و الگو گیری از جمهوری اسلامی و با همکاری و همگرایی هم، ​تمدن نوین اسلامی را محقق کنند و هندسه قدرت جهانی را به نفع کشور‌های اسلامی تغییر دهند و این قدرت تمدنی را بر اساس عدالت و صلح خواهی در مقیاس جهانی شکل دهند. وی گفت: امروز

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1