تعداد فلامینگوها بر فراز دریاچه ارومیه از مرز ۵۰ هزار قطعه گذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
تعداد فلامینگوها بر فراز دریاچه ارومیه از مرز ۵۰ هزار قطعه گذشت

تعداد فلامینگوها بر فراز دریاچه ارومیه از مرز ۵۰ هزار قطعه گذشت

مهرخبرگزاری مهر |
ارومیه – معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تعداد فلامینگوهای دریاچه ارومیه از مرز ۵۰هزار قطعه گذشته است.

حجت جباری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بهبود وضعیت نسبی دریاچه ارومیه اظهارداشت: امسال بعد از بهبود نسبی آب دریاچه ارومیه تعداد پرندگان مهاجر بخصوص فلامینگو به بیش از ۵۰هزار قطعه رسیده است

وی ادامه داد: تعداد فلامینگوها در طی سالهای اخیرتعداد پرندگان مهاجر بدلیل عدم وجود آب و کمبود و نبودن تامین مواد غذایی پرندگان بخصوص آرتمیا تقریبا به صفر رسیده بود.

جباری با اشاره به محل آشیانه سازی این گونه پرنده اظهار کرد: فلامینگوها معمولا سواحل دریاچه و رودخانه‌ها و محل ورود آب شیرین به دریاچه ارومیه را به دلیل کاهش غلظت شوری آب، افزایش تعداد ارتمیا و کاهش پدیده کریستالیزاسیون برای زندگی انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه فلامینگو از ارتمیا تغذیه می‌کند خاطر نشان کرد: فلامینگو پرنده‌ای اجتماعی است و معمولا در اردیبهشت ماه، زمان آماده شدن برای جوجه ریزی است. ۲۴ روز پس از تخم گذاری جوجه به دنیا آمده و پس از ۴۰ روز قدرت پرواز پیدا می‌کند.

این روزها علاوه بر پارک ملی دریاچه ارومیه تالابهای حسنلوی نقده و کانی برازان مهاباد نیز امسال میزبان ۲۰هزار قطعه فلامینگو هستند.

فلامینگو پرنده‌ای با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند و خمیده با بدنی بسیار کشیده و بالهایی به رنگ سفید و صورتی است.

این پرندگان از ۹۰ سانتیمتر تا یک و نیم متر بلندی دارند و از حلزون و گیاهان آبی تغذیه می‌کنند، فلامینگوها به صورت دسته جمعی و در دسته‌های چند هزار تایی زندگی و مهاجرت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خرید جنس غیرضروری با ۳ برابر قیمت

الفالف8 ساعت قبل
خرید جنس غیرضروری با ۳ برابر قیمتگروه ویدئو الف، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۰:۳۴ ۳۹۸۰۶۲۶۰۶۴دوربین مخفی جالب خرید جنس غیرضروری گران بدون توجه با بازار گرمی فروشنده.

نگاهی به رنگهای جدید «آیفون ۱۱» و «آیفون ۱۱ پرو» به روایت تصویر

4+
انتخابانتخاب1 روز قبل

زمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

ارباب حلقه‌ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
زیرا در آن زمان بود که آئودی مدل مفهومی پرولوگ را معرفی کرد. مفهومی پرولوگطراحیدر ادامه فیلمی را مشاهده می‌کنید که مراحل جالب طراحی جزئیات A۷ اسپرت بک را نشان می‌دهد. آئودی در مدل A۷ اسپرت بک از یک گریل (جلوپنجره) توسعه یافته در عرض و ارتفاع استفاده کرده که البته بافت ساده‌ای نیز دارد. شاید بگوئید ما با یک خودروی اسپرت سر و کار نداریم اما این یک کوپه چهار درب است که روح اسپرت در تمامی بخش‌های خودرو حضور دارد. با حرکت به سمت نمای جانبی A۷ اسپرت بک اولین چیزی که خودنمایی می‌کند خط شانه قوی در بدنه خودرو است.

جوی آرام و پایدار در اکثر نقاط

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: بر اساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی تا سه روز آینده جوی نسبتا آرام و بدون پدیده را پیشرو داریم و تنها در بخش‌هایی از شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر، بخش‌هایی از استان گیلان، مازندران، اردبیل و نواحی شمالی آذربایجان غربی و شرقی بارش خفیف و پراکنده اتفاق می‌افتد. وی گفت: در بخش‌های شرقی کشور همچنان پدیده وزش باد و گرد و خاک را داریم و در شمال استان سیستان و بلوچستان منطقه زابل، شرق استان کرمان و نواحی جنوبی استان خراسان جنوبی در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید است که می‌تواند منجر به خیزش گرد وخاک و کاهش دید و کیفیت هوا شود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: به لحاظ شرایط دمایی در بیشتر مناطق کشور به خصوص نیمه شمالی روند افزایش نسبی دما را تا پایان هفته پیشرو داریم. خانم احمدی ادامه داد: برای هفته آینده در بخش‌های شمالی کشور بارش‌های خوبی را پیشرو خواهیم داشت و کاهش قابل توجه دما را نیز برای هفته بعد پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: امروز آسمان تهران صاف پیش بینی شده و دمای هوا به حدود ۳۰ تا ۳۲ درجه می‌رسد.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
روسیه در مسابقات لیگ ملت‌ها با ۴ باخت قهرمان شد. سرمربی تیم والیبال نوجوانان یادآور شد: ما هم بد نباختیم و این تلنگری برای ما است تا چین و هند را ببریم. سرمربی تیم والیبال نوجوانان درباره پنجم شدن این تیم علی رغم اینکه در سال ۲۰۱۷ قهرمانی را به دست آورده بود، تاکید کرد: چون اعضای تیم نوجوانان جدید هستند، جابجایی مقام‌ها طبیعی است. ممکن است در ۲۰۲۱ تیم نوجوانان خیلی خوبی داشته باشیم. ۲۰۱۵ ما سوم شدیم، لهستان قهرمان شد و ۲۰۱۷ که ما قهرمان دنیا شدیم لهستان هفدهم شد و این نشان دهنده این است که صعود و سقوط در مسابقات نوجوانان زیاد است.

نظرها

اخبار بیشتر