امضای تفاهم‌نامه علمی سلامت محور میان سه دانشگاه بزرگ اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
امضای تفاهم‌نامه علمی سلامت محور میان سه دانشگاه بزرگ اصفهان

امضای تفاهم‌نامه علمی سلامت محور میان سه دانشگاه بزرگ اصفهان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
‌تفاهم‌نامه همکاری علمی شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت اصفهان، میان روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، اصفهان و صنعتی اصفهان امضا شد.

‌به گزارش ایسنا، این تفاهم نامه، همکاری علمی شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای سلامت محور با هدف تصویب و تشکیل شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت اصفهان و نیز تسهیل و گسترش همکاری‌های علمی در هر یک از هسته‌های پژوهشی موضوع محور مصوب این شبکه منعقد و مورد امضای روسای این سه دانشگاه قرار گرفت.

شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت اصفهان یک مرکز مجازی بر پایه مجموعه‌ای از ساز و کارها، قوانین تسهیل‌گر و حمایت‌های ویژه برای محققان اصلی دانشگاه‌های اصفهان، علوم پزشکی اصفهان و صنعتی اصفهان است که به منظور کمک به توسعه فعالیت‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت با موضوعات مشخص و هدفمند فعالیت می‌کند.

هسته پژوهشی موضوع محور، با محوریت یک موضوع پژوهشی بین رشته‌ای تعریف می‌شود و افراد موسس آن بین ۳ تا ۹ نفر از اعضای هیات علمی حداقل ۲ دانشگاه از ۳ دانشگاه عضو شبکه انتخاب می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

به منظور اجرای تفاهم نامه شورای عالی شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت اصفهان با عضویت روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، اصفهان و صنعتی اصفهان تشکیل و شورای راهبری شبکه پژوهش‌های بین رشته‌ای در حوزه سلامت اصفهان با عضویت، معاونین پژوهش و فناوری هر دانشگاه، حداقل سه عضو هیئت علمی منتخب از دانشگاه‌ها با سابقه پژوهش بین رشته‌ای در حوزه سلامت ایجاد می‌شود.

این تفاهم نامه در ۵ ماده و در ۵ نسخه به مدت سه سال میان سه دانشگاه منعقد شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، سپیده دولتی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه الگوی غذایی ناسالم، نخستین عامل بیماری‌های غیرواگیر است، به خبرگزاری تسنیم گفت: الگوی غذایی ناسالم به معنای افزایش دریافت قند، نمک، چربی و مصرف کم میوه، سبزی، فیبر و لبنیات است. وی افزود: بر اساس مطالعه سیمای مرگ، نخستین علت مرگ در ایران بیماری‌های قلبی و عروقی و دومین علت آن سرطان‌ها هستند. دولتی نسبت به بالا بودن مصرف روغن‌های ناسالم در جامعه هشدار داد و تصریح کرد: طبق آمار مطالعه بررسی مصرف خانوار، میزان روغن مصرفی هر فرد در ایران حدود ۴۶ گرم است که این میزان ۱۱ گرم بیشتر از میزان توصیه شده مصرف روغن (۳۵ گرم) است. لازم به یادآوریست، در حال حاضر بخش عمده روغن‌های مصرفی خانوارهای ایرانی را «روغن‌های مایع» تشکیل می‌دهند که تقریبا بیش از ۹۰ درصد روغن‌های مایع موجود در بازار کشورمان از «مواد اولیه تراریخته» مانند ذرت و سویای تراریخته (GMO) تهیه می‌شوند. با توجه به این واقعیات، باید بدانیم که در حال حاضر چه محصولاتی در بازار مصرف کشورمان «تراریخته» هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بخش عمده «روغن‌های مایع» موجود در بازار کشورمان تراریخته است، تقریبا بخش عمده ذرت‌ و سویای موجود در بازار مصرف کشورمان نیز تراریخته است.

نسخه خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی سرخرگ‌ها

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر انسان در جهان است. اگر چند قوطی نوشابه در روز مصرف می‌کنید، کاهش میزان مصرف یا جایگزینی آن با چای سرد را مد نظر قرار دهید. دارچین نیز ممکن است جریان خون را بهبود بخشیده و به تنظیم قند خون کمک کند. رژیم‌های غذایی سرشار از این چربی‌های مفید از تشکیل پلاک در سرخرگ‌ها پیشگیری می‌کنند. اگر چای نمی‌نوشید با مصرف روزانه یک فنجان این کار را آغاز کنید و به تدریج میزان مصرف خود را افزایش دهید.

نظرها

اخبار بیشتر