ارجاع ناعادلانه پروانه‌های کارشناسی به کارشناس رسمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
ارجاع ناعادلانه پروانه‌های کارشناسی به کارشناس رسمی

ارجاع ناعادلانه پروانه‌های کارشناسی به کارشناس رسمی

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: ارجاع ناعادلانه پروانه های کارشناسی به کارشناس رسمی مشکل ساز شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ایلام ضمن تشکر از اقدامات تحول آمیز در این استان گفت‌: حضور رزم در دادگستری استان به واسطه فعالیت‌ها وسوابق ایشان مایه خیر و برکت برای استان محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: مسئله ارجاع غیر عادلانه پروانه‌های کارشناسی به کارشناس رسمی مشکل زا بوده و است که الحمدالله در مرکز وکلا این مشکل درحال رفع شدن است.

بهادری جهرمی افزود: ارجاع هوشمند کارشناسی از طریق سامانه می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.

وی گفت: وکلا و کارشناسان این مرکز جزو خانواده قوه قضائیه محسوب می‌شود که این مسئله باعث می‌شود انتظار از آنان نسبت به نهادهای موازی بیشتر باشد.

محمد رزم رئیس دادگستری استان ایلام نیز از جوان گرایی آیت‌الله رئیسی پیرامون مدیریت مرکز وکلای قوه قضاییه تقدیر کرد و آن را مایه خیر و برکت دانست.

وی به اهمیت استراتژیک و جغرافیای استان ایلام پرداخت و گفت: این استان علیرغم محرومیت‌های شدید آن، آوازه دار رشادت در زمان جنگ بود.

رئیس دادگستری استان ایلام در ادامه از تلاش و عملکرد مرکز وکلا و مرکز کارشناسان رسمی تقدیر کرد و بیان داشت: وکلای معاضدتی مرکز وکلا در دادگستری استان موجب افزایش رضایت مردم از دستگاه قضایی در استان شده است.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی بر شرایط طرح‌ها و لوایح مربوط به وکلا درمجلس اشاره کرد و گفت: با هماهنگی‌های بین مرکز وکلای قوه قضائیه، کانون وکلا، مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت حقوقی قوه قضائیه می‌توان طرحی به نفع جامعه وکلا به تصویب رساند.

رئیس دادگستری استان ایلام، جوان گرایی آیت الله رئیسی درحوزه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده را موجب تقویت این مرکز دانست.

رزم همچنین به ارتقا جایگاه وکلااشاره کرد و قول حمایت از برنامه‌های آموزش‌های ضمن خدمت برای وکلای مرکز داد.

وی با بیان اینکه فعالیت هیچ وکیلی نباید منجر به تضعیف نظام شود، به مصوبات جلسات قبلی دادگستری و مرکز وکلا و مرکز کارشناسان رسمی اشاره کرد و گفت: دادگستری تمام توان خودرا برای حمایت از این دو مرکز به کار گرفته واین مصوبات را رعایت کرده است.

رزم از مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی به جهت تاسیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده نیز تقدیر کرد و بیان داشت این اقدام مرحوم شاهرودی تحولی در اشتغال زایی جوانان حقوقدان و دسترسی مردم به این خدمات ایجاد کرد.

در پایان مراسم همچنین از سرهنگ شفیعی، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان ایلام نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.

نظرها

اخبار بیشتر