کریم عبدالجبار از فیلم Once Upon a Time in Hollywood انتقاد کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. سرگرمی
کریم عبدالجبار از فیلم Once Upon a Time in Hollywood انتقاد کرد

کریم عبدالجبار از فیلم Once Upon a Time in Hollywood انتقاد کرد

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
کریم عبدالجبار که از دوستان قدیمی بروس لی به حساب می‌آید، از فیلم Once Upon a Time in Hollywood انتقاد کرد و گفت که کوئنتین تارانتینو به بروس لی توهین کرده است.

فیلمسازها زمانی که اثری را خلق می‌کنند، مسئولیت زیادی دارند؛ به‌خصوص اگر اثری براساس شخصیت‌های تاریخی و واقعی بسازند. با اینکه این آثار ساختگی هستند، اما آنها می‌توانند وقایعی را درون این فیلم‌ها خلق کنند که اصلا هیچوقت رخ نداده است. آنها با همین کار می‌توانند به طور کلی تصاویری را که این افراد در ذهن و خاطرات مردم به وجود آورده‌اند، نابود کنند. از همین‌رو فیلمسازان به طور مستقیم با درک و دیدگاه مردم نسبت به افراد تحسین‌برانگیز تاریخ ارتباط دارند و تاثیر بسیار زیادی روی ذهن مردم می‌گذارند. جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو یعنی فیلم Once Upon a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) چندی پیش به روی پرده سینماها رفت.از دیدن این نسخه بروس لی ناراحت می‌شوم؛ زیرا تارانتینو تصمیم گرفت که او را به عنوان یک شخصیت تک بعدی به تصویر بکشد

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، کریم عبدالجبار که از دوستان قدیمی بروس لی محسوب می‌شود، در طی مصاحبه‌ای که با گزارشگر سایت خبری هالیوود ریپورتر داشت، اعلام کرد که کوئنتین تارانتینو به دوست او بی‌احترامی کرده است. این اثر در تلاش بود تا نسخه‌ای از بروس لی را به تصویر بکشد اما آنطور که باید و شاید نتوانست براساس استانداردها عمل کند و پیش برود. البته که تارانتینو این حق هنری را دارد تا بروس لی را به هر شکلی که می‌خواهد، به تصویر بکشد. اما حالا اینکه این کار را از راه نامناسب و به‌نوعی نژاد پرستانه انجام دهد، نه به عنوان یک فرد هنری کار درستی است و نه به عنوان یک انسان. این اتفاق جنجال زیادی را به راه انداخته است. عبدالجبار در این مصاحبه اینگونه توضیح داد:

تارانتینو یکی از فیلمسازان محبوب من محسوب می‌شود؛ زیرا او جسور، سرسخت و غیرقابل پیشبینی است. یک انرژی خاصی در فیلم‌های او وجود دارد که تمام فیلم‌دوستان را به سمت خود جذب می‌کند. من تمام فیلم‌های تارانتینو را دیده‌ام و همانند یک رویداد بزرگ با آنها برخورد می‌کنم. اعتقاد دارم که آثار او که حول محور ماجراهای اکشن دهه ۶۰ و ۷۰ می‌گردد، خیلی بهتر و هیجان‌انگیزتر از آثار دیگر است. همین موارد باعث می‌شود که صحنه‌های بروس لی بسیار ناامیدکننده باشد؛ نه لحاظ واقعیت بلکه از لحاظ آگاهی فرهنگی. بروس لی دوست و معلم من بود.

کریم عبدالجبار از فیلم Once Upon a Time in Hollywood انتقاد کرد - 4

عبدالجبار اعتقاد دارد که بروس لی نباید به این شکل به تصویر کشیده شود و به روی پرده سینماها بیاید. او در ادامه صحبت‌های خود اینگونه گفت:

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

من اولین بار زمانی که یکی از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس بودم، با بروس لی ملاقات کردم. من به دنبال راهی بودم که بتوانم تحصیلات خود را در زمینه هنرهای رزمی ادامه دهم. او خیلی زود یک ارتباط دوستی و همچنین یک ارتباط معلم-دانش‌آموز را با من آغاز کرد. او به من نظم و انضباط و همچنین معنویت هنرهای رزمی را آموش داد. همین آموزه‌ها کمک بسیار زیادی به من کرد تا بتوانم ۲۰ سال در NBA بازی کنم و مصدومیت‌های بسیار کمی داشته باشم. در طی دوران دوستی چندین ساله‌ی ما، او با اشتیاق بسیار زیادی درباره اینکه چقدر نمایش آسیایی‌ها در فیلم و سریال‌ها کلیشه‌ای شده است، صحبت می‌کرد. تنها نقش‌هایی که در آن زمان به آسیایی‌ها داده می‌شد، یا شرورهای مرموز بود یا خدمتکاران سر‌به‌زیر. بروس مصمم بود که با استفاده از حرفه بازیگری و نویسندگی، این تصویر آسیایی‌ها را در نظر مردم تغییر دهد. او همچنین در ادامه انجام همین کار، نسخه خودش از هنرهای رزمی را با نام جیت کان دو ابداع کرد. به‌همین دلیل است که من از دیدن این نسخه بروس لی ناراحت می‌شوم؛ زیرا تارانتینو تصمیم گرفت که او را به عنوان یک شخصیت تک بعدی به تصویر بکشد.

کریم عبدالجبار در ادامه بیشتر از ناراحتی‌های خود درباره این نسخه از بروس لی گفت:

اگر صحنه‌های مسخره و بد بروس کم بود و جنبه‌های دیگر او هم به تصویر کشیده می‌شد، شاید می‌توانستم با آنها کنار بیایم؛ مثلا مشکلات بسیار زیادی که او داشت تا در هالیوود جدی گرفته شود. من چندین بار با بروس لی در ملاءعام بودم که برخی افراد خیابانی مدام با صدای بلند بروس را به چالش می‌کشیدند که با آنها مبارزه کند. او همیشه با احترام این چالش را رد می‌کرد و به حرکت خود ادامه می‌داد. اولین قانون باشگاه مبارزه‌ای بروس این بود که مبارزه نکنید، مگر اینکه دیگر هیچ راهی نداشته باشید. او اصلا نیازی نمی‌دید که خودش را اثبات کند. او می‌دانست که چه کسی است و مبارزه واقعی، روی تشک نیست؛ مبارزه واقعی روی صفحه نمایش بود که فرصتی را برای آسیایی‌ها به وجود بیاورد تا بیشتر از کلیشه‌هایی که نشان داده شده بود، خود را به تصویر بکشند. متاسفانه فیلم روزی روزگاری در هالیوود دقیقا همان روش‌های قدیمی و کلیشه‌ها را ترجیح داده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پهپاد‌های نورافشان در آسمان چین

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل1 نظر
به گزارش رکنا، پگاه آهنگرانی پس از چند سال سکوت درحالی که اخیرا حکم محکومیتی برایش صادر شده می‌گوید مردم از اظهار نظرهای سلبریتی‌ها خسته شده‌اند و بهتر است سکوت کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
پخش سریال «ستایش ۳» به عنوان ادامه‌ای بر «ستایش» و «ستایش ۲» اخیرا آغاز شده است. در ابتدای پخش این سریال، انتقاداتی از گریم نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش مطرح شده است؛ انتقاداتی که در فصل دوم سریال نیز مطرح شده بودند. وی درباره «ستایش ۳» ادامه داد: شما می‌گویید در فصل سه ستایش خیلی جوان شده است و من می‌گویم اینگونه نیست. البته من نمی‌دانم منظور این افراد برای انتقاد از گریم ستایش چیست؛ چون به نظر ما این گریم خیلی باورپذیر است. تهیه‌کننده سریال «ستایش» در انتها از دلایل انتخاب چهره و گریم جدید نرگس محمدی گفت: ستایش در فصل قبل مشکلات و نگرانی‌هایی داشت که در این فصل ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
او خیلی به من علاقه‌مند بود اما به طور ناگهانی متوجه شدم که با یکی از دوستان صمیمی من ارتباط برقرار کرده است. قاضی: چند وقت است که متوجه این موضوع شده‌اید؟ به تازگی متوجه شدم. اصلا باورم نمی‌شد که دوستم در حق من چنین‌کاری انجام دهد اما مهم‌تر این که باورم نمی‌شد که شوهرم به من خیانت کند. ‌قاضی: از کجا متوجه شدید که همسرتان با دوست تان رابطه برقرار کرده است؟ از مدت‌ها قبل به رفتارهای شوهرم شک کرده بودم. تحقیق کردم و متوجه شدم که موضوع کاملا جدی است و حقیقت دارد. ‌قاضی: آیا موضوع را به شوهرتان هم گفتید؟ بله، گفتم! دلم می‌خواست درسم را ادامه بدهم اما ندادم تا فقط زن زندگی باشم.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پارس نیوز، به گزارشدر پی اشتباه فاحش علیرضا علیفر در گزارش بازی امروز رئال مادرید و لوانته، روابط عمومی شبکه ورزش سیما اعلام کرد به منظور بررسی بیشتر درباره دلایل بروز این اشتباه، او تا اطلاع ثانوی از گزارش مسابقات در این شبکه محروم خواهد بود و پس از بررسی بیشتر موضوع، مدت زمان قطعی محرومیت ایشان اعلام خواهد شد. گفتنی است علیفر در بازی امروز رئال مادرید و لوانته اعلام کرده بود که سید جلال حسینی هافبک تیم لوانته است!

آخرین روز‌های سفر‌های تابستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در آخرین هفته تابستان، تردد در جاده‌های کشور به ویژه در محور‌های زیارتی و سیاحتی پرحجم گزارش شده است. رئیس پلیس راهور کشور می‌گوید میزان سفر‌ها در دو ماه نخست تابستان امسال در مقایسه با سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. براساس پیش بینی پلیس، شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در تابستان امسال حدود ۷ دهم درصد افزایش پیدا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر