سازمان بازرسی شهرداری پیگیر تخلفات پیمانکار نقاهتگاه کهریزک است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
سازمان بازرسی شهرداری پیگیر تخلفات پیمانکار نقاهتگاه کهریزک است

سازمان بازرسی شهرداری پیگیر تخلفات پیمانکار نقاهتگاه کهریزک است

مهرخبرگزاری مهر |
پیش از ظهر امروز ۳۱ مرداد نشست مشترک انجمن های حامی حقوق حیوانات با اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این نشست با حضور ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران، ناهید خداکرمی عضو کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، حجت نظری رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی پلیس فاتب و مجید مجیدی نماینده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران برگزار شد. در این نشست تعدادی از اعضای انجمن‌ها به بیان نظرات خود درباره اتفاق اخیر پیرامون از بین رفتن سگ‌ها و ایجاد نارضایتی میان شهروندان پرداختند.

در ادامه حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید براینکه اتفاق به وقوع پیوسته باعث تأسف و تاثر شده است، اظهار کرد: در پی بروز این اتفاق بیشترین موضع گیری‌ها از سوی شورای شهر بوده است و ما این حرکت را محکوم می‌کنیم و معتقدیم این نوع رفتارها به هیچ وجه با حیوانات زیبنده نیست.

وی با اشاره به لزوم زندگی مسالمت آمیز حیوانات و انسان‌ها گفت: تا به امروز دوبار از مجموعه کهریزک بازدید کرده‌ام که در یکی از بازدیدها به همراه آقای مسجد جامعی از مجموعه نقاهتگاه نگهداری سگ‌ها بازدید کردم و به ظاهر مشکلی در آنجا وجود نداشت و برخی از حامیان آنجا حضور داشتند.

خلیل آبادی تاکید کرد: از اتفاقاتی که مقابل شهرداری به وقوع پیوست متاسفم و از نیروی انتظامی و دادستانی خواستار رفع بازداشت دستگیر شدگان هستیم.

ایده استفاده از سگ‌ها برای دیده بانی از محلات

ناهید خداکرمی عضو کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران در ادامه جلسه ضمن ابراز مخالفت با عقیم سازی سگ‌ها تصریح کرد: این کار دست بردن در چرخه طبیعت است و ما باید در ابتدا به این نتیجه برسیم آیا نسبت سگ‌های بلاصاحب در تهران زیاد است یا خیر؟

وی پیشنهاد کرد که از این سگ‌ها به عنوان دیده بان محلات استفاده شود و گفت: شاید رهاسازی سگ‌های تربیت شده برای این موضوع باعث ایجاد آرامش در اجتماع شود و شهرداری به جای صرف هزینه برای جمع آوری سگ‌ها از همین هزینه برای تربیت آنها استفاده کند.

عضو شورای شهر تهران برون سپاری برخی از اقدامات توسط شهرداری تهران را امری دیگر عنوان کرد و گفت: شرایط احراز پیمانکاران باید متفاوت باشد و افرادی انتخاب شوند که دوست دار حیوانات هستند.

شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه از واگذاری و احاله فرایند نظارت بر این موضوع به اداره کل محیط زیست شهرداری تهران خبر داد و گفت: از انجمن‌های حیوانات و نمایندگان آنها می‌خواهیم نظرات خود در این فرایند نظارتی و احصا گلوگاه‌ها را حتما با ما در میان بگذارند تا با انسجام در سطح تصمیم گیری‌ها به یک وحدت رویه برسیم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

جای خالی سایر دستگاه‌های متولی

در ادامه این جلسه مجید مجیدی نوا نماینده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن ابراز تأسف از انتشار این فیلم تصریح کرد: اگر چه بر اساس قانون شهرداری‌ها بخشی از کنترل حیوانات شهری بر عهده شهرداری‌ها است، اما جای خالی سایر سازمان‌ها از جمله سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های متولی دیده می‌شود.

وی با اشاره به قطع همکاری با پیمانکار مذکور اضافه کرد: کلیه پرسنل این نقاهتگاه تغییر کرده‌اند و تا اطلاع ثانوی کار به صورت امانی انجام می‌شود و سازمان بازرسی پیگیر تخلفات پیمانکار است.

مجیدی نوا با اشاره به مشاوره با مشاورانی در این زمینه برای تصمیم گیری در خصوص تعداد مراکز نگهداری سگ‌ها اضافه کرد: شرکت ساماندهی از دو ماه قبل این برنامه را آغاز کرده و تصمیم بر این است تا با هوشمندسازی از ابتدای زنده گیری تا واکسیناسیون و قرنطینه سگ‌ها در این سامانه ثبت و اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر این موضوع به اداره کل محیط زیست شهرداری تهران واگذار شده است، گفت: براساس قانون باید سگ‌ها پس از پایان قرنطینه در همان محل زنده گیری رها شوند اما این امر موجبات شکایت شهروندان را فراهم می‌کند و در برخی از موارد شهرداری مجبور به پرداخت دیه شده است. هم اکنون سگ‌ها در سه نقطه تلو، سرخه حصار و دهکده مهربانی در منطقه ٢٢ رهاسازی می‌شوند.

حجت نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، در پایان این جلسه با اشاره به اینکه بروز این اتفاق مورد خوشایند مدیریت شهری و شورای شهر تهران نبوده است، گفت: به منظور حل مشکلات این بخش پیشنهاد می‌کنم کارگروهی متشکل از ٢ پناهگاه دار، ۲ NGO فعال در این حوزه، ٢ حقوقدان، شرکت ساماندهی مشاغل، اداره کل محیط زیست شهرداری تهران، سازمان پسماند و ستاد توان افزایی تشکیل شود و در این کارگروه حمایت از حیوانات در ستاد توان افزایی بتوانیم از ظرفیت تمام دستگاه‌ها استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر لازم باشد می‌توانیم خروجی این جلسات را اطلاع رسانی کنیم و در صورت لزوم پیشنهادات را در قالب طرح به مجلس شورای اسلامی ارایه و به تصویب برسانیم.

به گفته رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران بازدید از نقاهتگاه‌ها، پیگری موضوعات محیط زیستی از فراکسیون محیط زیست مجلس و بررسی موضوعات مرتبط در کمیسیون محیط زیست شورای شهر می‌تواند بخشی از اقدامات این کارگروه باشد.

وی اضافه کرد: نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند پیشنهادات خود را به شورای شهر ارایه کنند تا در کمیته تنقیح مصوبات مورد بررسی قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اهدای اعضای بدن یک جانباز اهل شهرستان کازرون به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید. به گزارش ایرنا قلی دهقان جانباز شیمیایی ساکن روستای مشتان کازرون ظهر عاشورا پس از سکته مغزی به بیمارستان کازرون منتقل شد. با رضایت خانواده این جانباز والامقام، پیکر وی برای اهدای عضو به شیراز منتقل شد. به گفته خانواده وی، برخی اعضای بدن این جانباز ۵۶ ساله قرار است به پنج بیمار نیازمند اهدا شود. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

نظرها

اخبار بیشتر