فرزند «آتامبایف»: دولت فعلی قرقیزستان به دنبال حکومت قبیله‌ای است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
فرزند «آتامبایف»: دولت فعلی قرقیزستان به دنبال حکومت قبیله‌ای است

فرزند «آتامبایف»: دولت فعلی قرقیزستان به دنبال حکومت قبیله‌ای است

فارسخبرگزاری فارس |
فرزند رئیس جمهور سابق قرقیزستان گفت: خانواده «جن بیک اف» شرایط لازم برای برقراری رژیم حکومتی قبیله‌ای را فراهم کرده و پرونده‌های قضایی برای مخالفان دولت فعلی تشکیل داده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «قادر آتامبایف» فرزند رئیس جمهور سابق قرقیزستان با اشاره به تحولات اخیر در روستای «کایتاش» پیامی را منتشر کرد و در آن از هدف دولت برای کشتن «الماس بیک آتامبایف» خبر داد.

در این پیام آمده است: دولت در فضای رسانه‌ای به دنبال تخریب آتامبایف است و وی را به طور غیرقانونی بازداشت کرد و طرفدارانش از سوی نهادهای امنیتی کنترل می‌شوند.

طی ۲ سال گذشته نمایندگان پارلمان و مقامات دولتی از نقش آتامبایف در مشکلات قرقیزستان خبر دادند اما دولت فعلی در این مدت چه دستاوردهای را کسب کرد؟

برنامه مبارزه با فساد تبدیل به ابزار مقابله با مخالفان شد و پروژه‌های مربوط به گسترش فن‌آوری‌های دیجیتال در نهادهای مختلف دولتی متوقف شد و بستگان رهبران فعلی کرسی‌های مهم دولتی را گرفتند.

هنگام ریاست آتامبایف قرقیزستان به استقلال انرژی برقی رسید، جاده‌های جدید ساخته و شرکت‌های فعال در زمینه عمران و معماری تاسیس شدند.

قرقیزستان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و فعالیت انجمن توسعه قرقیزی- روسی راه‌اندازی شد.

رهبران فعلی در مراسم‌ افتتاحیه کارخانه‌های صنعتی و مراسم‌های فرهنگی بین‌المللی مانند «بازی‌های جهانی عشایر» شرکت می‌کنند اما تمام این پروژه‌ها به ابتکار آتامبایف اجرا شدند.

خانواده‌های «جین‌بیک‌اف» و «ماترایمواف» (رحیم میلیون) شرایط لازم برای برقراری رژیم حکومتی قبیله‌ای را فراهم کردند و پرونده‌های قضایی برای مخالفان دولت فعلی تشکیل دادند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

من هرگز هنگام ریاست جمهوری پدرم وارد عرصه سیاسی نشدم اما در حال حاضر دولت برای سرکوب کردن من هم تلاش می‌کنند.

روز هفتم آگوست دولت عمدا سربازان جوان را به ستاد طرفداران آتامبایف فرستاد و پس از شکست سربازان سلاح به دست طرفداران وی افتاد.

کشتن آتامبایف در این درگیری‌ها هدف اصلی دولت بود اما طرفداران پدرم عاقلانه سلاح‌ها را در یک اتاق جمع کردند و به دستور وی استفاده از سلاح ممنوع شد.

آتامبایف در نشست مطبوعاتی گفت که طرفداران وی از سلاح استفاده نکردند و تنها وی اسلحه گرم داشته ضمن اینکه رئیس جمهور سابق از طرفداران خود دفاع کرد.

دولت فعلی از جمله جین‌بیک‌اف عمدا قبل از صدور تصمیم دادگاه درباره غیرقانونی بودن حذف مصونیت سیاسی آتامبایف به وی حمله کردند و حالا دولت تمام مسئولیت را بر دوش وی انداخته است.

این در حالی است که در تاریخ هفتم آگوست در روستای کایتاش درگیری بین نهادهای امنیتی و طرفداران آتامبایف روی داد.

روز هشتم آگوست در نتیجه گفت‌وگوها آتامبایف تسلیم شد و مقامات کمیته امنیت ملی رئیس جمهور سابق را بازداشت کردند.

انتهای پیام/.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو1 روز قبل

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

بیانات رهبر انقلاب خطاب به جوانانی که در کنکور قبول نشدند! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در یکی از سخنرانی‌های خود درباره قبول نشدن جوانان در کنکور صحبت کردند. ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان خاطره‌ای جالب از یک جوان مشهدی که تحصیلاتش را ادامه نداده بود، تعریف کردند. بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب خطاب به ورزشکاران: مبادا از تهدیدها بترسید + فیلمانتهای پیام/خاطره جالب آیت‌الله خامنه‌ای از یک جوان مشهدی که درس را ادامه نداده بود!

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت15 ساعت قبل
چنانکه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس پیرامون عملیات بازار باز بانکی حاکی است اجرای این قانون نیازمند شرایط و بسترهای ویژه‌ای از جمله استقلال بانک مرکزی از دولت، التزام دولت به پیروی از قاعده مالی و اقتدار مقام ناظر بانکی است. از سوی دیگر عدم تعیین تکلیف و بانک‌های ناسالم و بانک‌هایی که وضعیت ترازنامه نامناسب دارند شرایط نامناسبی را ایجاد کرده است که دولت را ملزم می‌کند به منظور جبران کسری بودجه خود اقدام به اجرای این راهکار کند. یوسفی با اشاره به زیرساخت‌های این عملیات می‌گوید: عملیات بازار باز از طریق خرید و فروش اوراق، بازار سازی ذخایر بانکی را به عهده بانک مرکزی خواهد گذاشت و برای تضمین اجرای موفق آن نیز باید بازار عمیق دولتی وجود داشته باشد تا بازار ثانویه اوراق را بازار سازی کند. سیستم بانکی هم اکنون آماده اجرای عملیات بازار باز بانکی نیستاکنون مشخص است که دولت با کسری بودجه جدی روبه‌رو شده و هر چند می‌تواند سناریوهای مختلفی برای جبران کسری بودجه خود داشته باشد اما اجرای آنها نباید هزینه‌های اضافه به اقتصاد شکننده امروز تحمیل کندغلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادیعضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت همچنین معتقد است: اجرای عملیات بازار باز بانکی نیازمند بسترهایی است که هم اکنون در سیستم بانکی کشور آماده نیست و به نظر می‌رسد نگرانی‌های مرکز پژوهشهای مجلس برای اجرای این تصمیم کارشناسی شده و بجاست. این نماینده مجلس تصریح کرد: عدم اصلاح نظام بانکی که سابقه چند ساله در اقتصاد کشور دارد، یکی از مهمترین ابزار هایی است که باید پیش از اجرای چنین سیاست‌های مالی به کار گرفته شود تعیین ساختار نظام بانکی، چگونگی مدیریت بانک‌های خصوصی و سهامداری آنها از جمله اقداماتی است که پیش از اجرای عملیات بازار بانکی باید مورد توجه قرار گیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

موشک‌های روسی اس ۴۰۰ تا شش ماه دیگر در ترکیه عملیاتی می‌شود

مهر10 ساعت قبل

عکس| آخرین تصویر فغانی در فرودگاه امام خمینی پیش از ترک تهران به مقصد استرالیا

خبر فوری17 ساعت قبل

مقابله حشد الشعبی با یک پهپاد ناشناس در مرکز عراق

مشرق‌نیوز4 ساعت قبل

خلاصه بازی منچستریونایتد ۱-۰ لسترسیتی (لیگ برتر انگلیس - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری1 روز قبل

روزنامه اسرائیلی: روسیه چندین بار اسرائیل را از حملات به سوریه منع کرد

انتخاب1 روز قبل

ادامه پرداخت حقوقهای نجومی در دستگاههای اجرایی/ سوء استفاده از بند «فوق العاده‌ها»

تسنیم1 روز قبل

یک پرنده فروش دیگر در پرسپولیس / تکرار سناریو پائولو دی‌کارمو؟!

رکنا1 روز قبل

وضوی خون امیر آقایی

پارس نیوز1 روز قبل

۱۰۰ میلیون چینی در آفریقا مستقر هستند/ باید افراد مورد اعتماد را برای تجارت به آفریقا بفرستیم/ در این مناطق براحتی می‌توان با صراف‌ها کار کرد

ایلنا1 روز قبل

امکان ابتلا به کبد چرب در افراد دیابتی

همشهری1 روز قبل