روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
تراکتوری ها در آخرین اقدام نقل و انتقالی شان، مهاجمی را جذب کردند، برخی از رسانه های فرانسوی از حضور او در فوتبال ایران ابراز شگفتی کرده اند.

به گزارش «ورزش سه»، کوین فورچونه، مهاجم ۳۰ ساله با سابقه حضور در لیگ‌های دسته سه و دوی فرانسه عصر روز پنج شنبه پس از توافق با مسئولان باشگاه تراکتور آذربایجان، سرخ پوش شد. او در حالی با تایید دنیزلی به تراکتور پیوست که سرمربی سرخ پوشان با وسواس زیادی، عملکرد بیش از صد مهاجم خارجی را مورد بررسی قرار داده بود. به این ترتیب هواداران تراکتور امیدوار هستند که مهاجم منتخب دنیزلی که از فیلترهای سختگیرانه او با موفقیت عبور کرده، گل‌های حساس و متعددی برای تیم شان به ثمر برساند. مهاجم گرانقیمت اما ناشناخته تراکتوری‌ها همراه با مدیرعامل باشگاه به ایران سفر خواهد کرد تا به جمع سرخ پوشان فوتبال آذربایجان ملحق شود.

در این مطلب می‌خواهیم شما را با خرید جدید تراکتوری‌ها بیشتر آشنا کنیم:

از کشوری با یک چهارم جمعیت تبریز

کوین فورچونه در تاریخ ششم آگوست سال ۱۹۸۹ در پاریس، پایتخت فرانسه به دنیا آمد. او اصالتا اهل کشور مارتینیک است. مارتینیک جزیره ‌ای در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی، جنوب دومینیکا، شمال سنت لوسیا و ۴۸۳ کیلومتری شمال شرق ونزوئلا است که حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شهر تیم جدید فورچونه بالای یک میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد و این بدین معناست که کشور آبا و اجدادی این بازیکن، یک چهارم شهر تبریز که یکی از شهرهای بزرگ ایران به شمار می‌رود، جمعیت دارد. کشور مارتینیک جزو مستعمرات بوده و جمعیت فعلی آن حاصل آمیزش فرانسویان مهاجر و بردگان سیاه آفریقایی است. پایتخت مارتینیک، شهر شهر فور دو فرانس است که جمعیت آن را می‌توان در ورزشگاه آزادی تهران جای داد.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 6

زندگی خصوصی آقای کوین با اتفاقات جالب توجه

کوین در کودکی زندگی سختی داشته است. او در خانواده‌ای به دنیا آمد که پدر آن همسر و فرزندانش را ترک کرده بود. مادر کوین که آشپز یک بیمارستان بود، در غیاب پدر که یک نظامی بود، وظیفه نگهداری از فرزندانش را بر عهده داشت. او یک خواهر به نام سابین و یک برادر به نام میکائیل دارد. زمانی که کوین برای ادامه فوتبال حرفه‌ای مجبور به ترک خانه شد، برادرش میکائیل مشکلاتی را به وجود آورد. این موضوع باعث شد تا کوین به محل زندگی خانواده‌اش بازگشته و نزد برادرش برود. او در این مورد گفته است: «وظیفه خودم می‌دانستم که برادرم را نسبت به ارزش مادرم آگاه کرده و به او بفهمانم که نفر اول خانواده اوست. من او را به خارج از خانه برده و در حالتی که می‌توانست به دعوا ختم شود، در مقابل دوستانش توجیه کردم. میکائیل اینک قصاب است و در کنار خانواده، زندگی خوبی دارد.»

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 9

وب سایت رسمی باشگاه لنس در مورد کوین نوشته است:

کوین در محله‌ای بزرگ شد که بزهکاری، فروش مواد و کارهای غیر قانونی رایج بود. زندگی در چنین محله‌ای همچون دو روی سکه است. در آنجا، یا شما سقوط می‌کنید یا با مشکلات روبرو و با آن مقابله کرده و نشان می‌دهید که می‌توانید موفق شوید. آنچه باعث ایجاد تفاوت در کوین شد این بود که وی در زندگی هدف داشت؛ تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای. «من به خودم انگیزه دادم. اگر من می‌ماندم، اشتباه می‌کردم پس به سوی هدفم رفتم.»

او زمانی که ۱۶ سال داشت، بدون اطلاع مادرش مدرسه را کنار گذاشت. در حالی که مادر خانواده تصور می‌کرد، کوین به مدرسه می‌رود، او همراه با دوستانش فوتبال بازی می‌کرد! کوین از دوستان آن دوره خود به عنوان خانواده دومش یاد می‌کند. هنوز هم از آن جمع ۵-۶ نفر هستند که با کوین در ارتباط هستند. فرانک ژولین یکی از فوتبالیست‌های حرفه‌ای فرانسه که در رن و له مانس بازی کرده یکی از همین دوستان است که به گفته کوین، بیش از ۴۰۰ عکس دونفری باهم دارند.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 13

در جست جوی زادگاه پدری

قدرت کوین پیوند محکمی با خانواده خود دارد که منشاء آن در زادگاه پدری اش مارتینیک است. کوین در این مورد می‌گوید: «وقتی جوان بودم، هر سال در تعطیلات تابستانی به مارتینیک می‌رفتم. وقتی فوتبال حرفه‌ای را شروع کردم، سفر به آنجا کمی دشوارتر بود. ژوئن سال گذشته من با پسرم کلوین به مارتینیک رفتیم. عالی بود! مارتینیک فرهنگ، خاستگاه، خانواده، موسیقی، غذا، میوه، خورشید، ساحل در فاصله ۲ دقیقه از خانه و چیزهای زیادی دارد که در فرانسه آنها را نمی‌یابم. در آنجا زندگی لذت بخش‌تر است! بسیاری از مردم دچار مشکل هستند اما آن را نشان نمی‌دهند. در مارتینیک ما هرگز کسی را در بدبختی نخواهیم دید. جزیره کوچک من بسیار دوست داشتنی است.»

کوین فورچونه یک مسیحی معتقد به شمار می‌رود. دین در ذهن و قلب او جای ویژه‌ای دارد. کوین در این مورد گفته است: "وقتی صبح یکشنبه تمرین ندارم، به کلیسا می‌روم. من

اغلب دعا می‌کنم و قبل از بازی‌ها از خدا می‌خواهم به من کمک کند. "

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 18

آغاز فوتبال به بهترین شکل ممکن

کوین فوتبال خود را از سارسلز آغاز کرد. سارسلز در حومه شمالی شهر پاریس قرار داشته و با پایتخت فرانسه ۱۶ کیلومتر فاصله دارد. بعد از حضور در مدارس فوتبال پایه و بازی در لیگ‌های محلی، در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ کوین به تیم آ اس بزییرس در لیگ دسته سوم فرانسه ملحق شد. اولین تجربه حضور در یک تیم حرفه‌ای، برای کوین بسیار خوب و موفقیت آمیز بود. او موفق شد در آن فصل در ۳۳ بازی حضور یافته و ضمن زدن ۱۷ گل، ۶ پاس گل هم بدهد.

خبری: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

عملکرد قابل قبول در بزییرس باعث شد تا کوین مورد توجه چند تیم از لیگ دسته دو قرار بگیرد. از میان پیشنهادات متعددی که به این بازیکن ارائه شد، پیشنهاد تیم لنس مورد قبول کوین قرار گرفت. کوین به مدت سه فصل پیراهن لنس را به تن کرد. ۳۹ بازی و ۱۰ گل زده، حاصل کار کوین در اولین فصل حضورش در لنس بود. او ۸ گل از ۱۰ گل خود را در لیگ دسته دو فرانسه به ثمر رساند و دو گل دیگر را نیز در جام حذفی وارد دروازه حریفان کرد.

فصل دوم حضور در لنس، همراه بود با ۴۴ بازی و ۹ گل زده برای کوین که تقریبا مشابه فصل گذشته بود. در فصل سوم، کوین پس از انجام ۶ بازی از لنس جدا شد. مقصد بعدی او تیم دسته دومی ترویس بود. از نظر قدرت، ترویس در شرایط بهتری نسبت به لنس قرار داشت. ترویس در حضور کوین یکی از مدعیان قهرمانی آن فصل به شمار می‌رفت اما در نهایت با ۷۱ امتیاز و ۱۰ امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین در مکان سوم جدول رده بندی لیگ دسته دوم فرانسه قرار گرفت. ۳۴ بازی و ۱۱ گل زده، حاصل کار کوین در تیم جدیدش بود.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 24

اولین تجربه خروج از فرانسه

با توجه به عملکرد مناسبی که کوین در ترویس داشت، شاهد تداوم حضور او در این تیم بودیم. پس از انجام ۳ بازی در فصل جدید لیگ دسته دوی فرانسه اما کوین با پیشنهاد باشگاه تراکتور آذربایجان مواجه شد. پیشنهاد تراکتوری‌ها به گونه‌ای بود که این مهاجم برای ترک فرانسه ترغیب شده و تصمیم به ادامه فوتبال خود در خارج از خاک فرانسه گرفت.

کوین در حالی به تراکتور پیوست که برخی از رسانه‌های فرانسوی از حضور او در فوتبال ایران ابراز شگفتی کرده‌اند. وب سایت مرکاتو ۳۶۵ با اشاره به حضور کوین در تراکتور نوشته است: «عجیب است که فورچونه تصمیم گرفته تا فوتبال حرفه‌ای اش را در ایران دنبال کند.» این وب سایت در ادامه با پرداختن به به موقعیت خوب باشگاه تراکتور در فوتبال ایران به همبازی شدن کوین با ستاره هایی چون شجاعی و دژاگه اشاره کرده است.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 28

آیا کوین گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است؟

وب سایت معتبر ترانسفر مارکت، ارزش خرید جدید تراکتوری‌ها را ۱٫۵ میلیون یورو اعلام کرده است. این در حالی است که رسانه‌های فرانسوی رقم انتقال او به تراکتور را در حدود ۵۰۰-۴۰۰ هزار یورو تخمین زده‌اند. ضمن اینکه این رسانه‌ها مدت قرارداد بازیکن جدید تراکتور را سه سال عنوان کرده‌اند.

بر اساس ارقام اعلام شده توسط وب سایت ترانسفر مارکت، کوین فورچونه در کنار مهدی ترابی و پایین‌تر از علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و دیاباته از استقلال، سومین بازیکن گرانقیمت لیگ برتر ایران محسوب می‌شود. وی همچنین گرانقیمت‌ترین بازیکن تراکتور است. جالب اینجاست که کوین با رقم اعلام شده از سوی ترانسفر مارکت، سومین بازیکن گرانقیمت کشورش نیز به شمار می‌رود.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 32

چند نکته جالب در مورد کوین فورچونه:

* گوش دادن موسیقی محلی یکی از تفریحات کوین به شمار می‌رود. او معتقد است که این کار ریشه هایم را به من یادآور می‌شود.

* او یک گیمر حرفه‌ای است و بازی‌های فیفا و NBA جزو بازی‌های محبوبش هستند.

* کوین سابقه بازی بسکتبال را هم دارد. او جزو طرفداران پر و پا قرص NBA است و همواره دوست دارد در سالن برگزاری بازی‌های بزرگ بسکتبال NBA حضور داشته باشد.

* کوین فورچونه تا کنون ۵ بازی ملی برای تیم ملی مارتینیک انجام داده است.

*در تاریخ ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۸ و بازی مقابل پورتوریکو، کوین اولین و آخرین گل ملی خود را به ثمر رساند.

* پسر عموی کوین نیز یک فوتبالیست حرفه‌ای در دهه ۸۰ بود که سابقه بازی در لنس را دارد.

* یکی از تراژدی‌های تلخ زندگی کوین از دست دادن جولیا رز، دختر ۱۷ ماهه‌اش به طرز بسیار غم انگیزی است. این اتفاق در سال ۲۰۱۷ رخ داد. تصویر رز، روی سینه کوین خالکوبی شده است.

* در ۵ سال اخیر که آغاز فوتبال حرفه‌ای کوین به شمار می‌رود تا به امروز، او در مجموع ۱۶۰ بازی انجام داده است.

*۴۸ گل زده و ۳۶ پاس گل، حاصل کار کوین در ۱۶۰ بازی است. بر اساس این آمار او هر ۲۵۰ دقیقه یک بار موفق به گلزنی می‌شود.

روایت زندگی سرشار از ماجری خرید جدید تراکتور - 43

سعید عبدی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلم

فارسفارس12 ساعت قبل
کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلمبه گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، در حالی که مسابقات جهانی کشتی و گزینشی المپیک از صبح روز گذشته در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده است، عصر امروز مراسم افتتاحیه این مسابقات برگزار شد. در ابتدای مراسم هنرمندان و ورزشکاران قزاق به اجرای مراسم نمادین و آئین‌های سنتی کشور خود پرداختند و سپس پرچم کشورهای شرکت‌کننده در این رقابت‌ها توسط میزبان روی تشک آمد. پیام تبریک و خوشامدگویی رئیس جمهور قزاقستان قرائت شد و رئیس فدراسیون کشتی این کشور نیز از حاضران بابت حضورشان در این مسابقات تشکر و قدردانی کرد. کلیپی از قهرمانان گذشته و حال کشتی قزاقستان از مانیتور بزرگ سالن مسابقات پخش شد که با تشویق‌های حاضران همراه بود. از نکات جالب توجه مراسم افتتاحیه بازهم صندلی‌های خالی سالن مسابقات بود که خالی‌تر از قبل توی ذوق می‌زد.

گاف سرهنگ علیفر؛ متلک به پرسپولیسی‌ها یا سوتی از نوع ویکی‌پدیا؟ /فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

سرهنگ علیفر و گاف جدید از نوع ویکی‌پدیا

مهرمهر1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
این تصمیم در حالی است که تنها چند روز به بازی حساس پرسپولیس مقابل استقلال مانده استدروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که قصد خداحافظی از فوتبال ایران را دارد. به گزارش تابناک ورزشی، پس از اعلام رای محرومیت یک جلسه‌ای علیرضا بیرانوند که ساعتی قبل توسط کمیته انضباطی صادر شد، این دروازه بان معروف و ملی پوش در تصمیمی سریع و احتمالا احساسی و شتابزده در گفت و گو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد که از فوتبال ایران می‌رود! در همین رابطه علیرضا بیرانوند با بیان اینکه از فوتبال ایران خداحافظی می‌کند، در جملات مختصری به ادعای ایسنا، گفته است که: «من از فوتبال ایران خداحافظی می‌کنم و همین الان می‌خواهم موبایلم را خاموش کنم و به شهرستان بروم!» هنوز مشخص نیست منظور بیرانوند جدایی فوری است یا در پایان قراردادش چنین تصمیمی خواهد گرفت. حالا در آستانه برگزاری دربی شماره ۹۰ جدایی بیرانوند از تمرینات می‌تواند بحران بزرگی برای قرمزها باشد چرا که تنها چند روز تا بازی بعدی پرسپولیس مقابل استقلال باقی مانده است. تاج رییس فدراسیون فوتبال پیش از این عذرخواهی بیرانوند را کافی دانسته بود اما حسن زاده رییس کمیته انضباطی چنین نظری نداشت.

عملکرد ضعیف آزمون در زنیت زیر ذره بین روس‌ها

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، شب گذشته در هفته نهم مسابقات لیگ برتر فوتبال روسیه تیم فوتبال زنیت در حضور ۷۵ دقیقه‌ای سردار آزمون، مهاجم ملی‌پوش ایرانی به مصاف تیم آرسنال تولا رفت و به پیروزی ۳ بر یک دست یافت. در این دیدار سردار آزمون ۷۵ دقیقه برای زنیت بازی کرد. در دقیقه ۲۲ یک ضربه پنالتی در اختیار مهاجم تیم ملی ایران قرار گرفت که وی این فرصت را از دست داد. سایت «اسپورت دیلی» روسیه به روزهای کم فروغ سردار آزمون به همراه زنیت پرداخت. این سایت روس نوشت: آزمون در ۶ بازی گذشته زنیت نتوانسته گلزنی کند.

نظرها

اخبار بیشتر