دارو‌های ترک اعتیاد را با قیمت مناسب و ارزان در داخل تولید می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سلامت

دارو‌های ترک اعتیاد را با قیمت مناسب و ارزان در داخل تولید می‌کنیم

خبرگزاری میزان- رئیس سندیکای مواد موثره دارویی گفت: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد توانسته ایم به صادرات دست یابیم؛ علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. تاریخ انتشار: 12:36 - 01 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۳۶۳۹
دارو‌های ترک اعتیاد را با قیمت مناسب و ارزان در داخل تولید می‌کنیم - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مراسم رونمایی از ۸ محصول جدید دارویی و تجلیل از فعالان حوزه صنعت دانش ترک اعتیاد در سیزدهمین کنگره بین‌المللی دانش و اعتیاد در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی با حضور غلامحسین مهرعلیان مدیرکل جدید امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو برگزار شد. در این مراسم از هشت قلم محصول دارویی ترک اعتیاد رونمایی شد.

مدیرعامل تولید مواد اولیه داروپخش در حاشیه این کنگره در جمع خبرنگاران گفت: سه محصول از این هشت محصول در حوزه ترک اعتیاد است.

حمیدرضا علیپور گفت: قرص متادون ۲۰ میلی گرم، قرص متادون ۴۰ میلی گرم و قرص بوپرونورفین ۲ میلی گرم، شربت گایاکدین، از جمله دارو‌های ضد اعتیاد هستند و کاملا تولید داخل هستند.

وی افزود: شربت گایاکدین است که نخستین بار در کشور تولید شده و ضد سرفه و خلط آور و برای درمان بیماری سرماخوردگی و آلرژی است. همچنین ۴ محصول کپسول امپرازول، پنتاپرازول، لنسوپرازول و اس امپرازول رونمایی شد که این محصولات برای رفع مشکلات معده و گوارشی استفاده می‌شود.

وی گفت: در سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد در کنار رونمایی از این محصولات، کتابی با عنوان ۵ سوال شایع در خصوص پیشگیری و درمان اعتیاد در جامعه کار و تولید تالیف هومان نارنجی‌ها با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر رونمایی شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

همچنین در این کنگره از آقایان مکری، اختراعی و نارنجی‌ها به عنوان سه فعال حوزه دانش اعتیاد و صنعت تولید مواد موثره در حوزه ترک اعتیاد تجلیل شد.

فرامز اختراعی، رئیس سندیکای مواد موثره دارویی نیز گفت: دارو‌های ترک اعتیاد که در داخل کشور تولید می‌شود کاملا برای مدل اعتیاد‌های داخل کشور ساخته شده است. تنها داروی مشترک ما با خارج از کشور در زمینه ترک اعتیاد از مشتقات هروئین است، اما دارو‌های تولید داخل از خانواده تریاک هستند بنابراین شربت تریاک یکی از مهمترین دارو‌هایی است که به بیمار کمک می‌کند بدون اینکه دچار بحران‌های ناشی از کمبود مواد مخدر شود به آرامی آن را ترک کند و به زندگی عادی برگردد. در کنار آن دارو‌های دیگر مانند متادون وجود دارد که برای درمان بیماران معتاد استفاده می‌شود.

اختراعی افزود: در حوزه دارو‌های مرتبط با ترک اعتیاد همچنین توانسته‌ایم به صادرات دست یابیم علاوه بر اینکه همه نیاز‌های داخل را با قیمت مناسب و ارزان تامین می‌کنیم. تا سال ۱۳۸۵ سومین کشور از نظر ظرفیت تولید دارو‌های ترک اعتیاد بودیم و موفقیت‌های بیشتری را پیش رو خواهیم داشت.

سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد چهارشنبه ۳۰ مرداد در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد و تا امروز جمعه اول شهریور ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
مهرمهر1 روز قبل
وی گفت: نقشه برداری از مغز در هیچ جای دنیا جنبه درمانی ندارد، این علم رادیولوژی نیست و نباید با ام آری ای و …، اشتباه شود، مشاهده می‌شود که برخی پزشکان با ادعاهای عجیب و بدون آگاهی کافی، برای انجام نقشه برداری مغز از بیماران هزینه می‌گیرند که درست نیست. رئیس ششمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران ادامه داد: در حال حاضر تمام خدمات پزشکی برعهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است در حالی که باید دانشگاه‌ها به آموزش و پژوهش بپردازند. نقشه برداری مغز به نوعی یک تکنولوژی محسوب می‌شود و برای تمام گروه‌های هدف مانند بیماران افسرده یا افرادی دچار اختلالات روانی هستند موثر هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد نقشه برداری مغز مانند بسیاری از روش‌های تصویر برداری و تشخیصی، ضرری برای این عضو حیاتی ندارد. زارعی با اشاره به برگزاری ششمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز، تصریح کرد: این همایش دارای ۳۵ سخنرانی و ۳۵ پوستر بوده و ارتباطات جدید بین المللی را هموارتر می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر برخی مواد غذایی اگر کمی زیاده روی شود مشکلی پیش نمی‌آید ولی اگر به حد افراط برسد علاوه بر افزایش وزن می‌تواند موجب آسیب جدی بر بدن باشند. مصرف بیش از حد یک نوع غذا می‌تواند اثر منفی بر سلامت شما بگذارد. بدن ما برای گوناگونی و تنوع ساخته شده است، میل بیش از حد به یک نوع غذا یا حذف به طور کامل یک گروه از مواد غذایی کاری بسیار اشتباه است. اخبار اجتماعی-اگر اشتهای زیادی دارید و می‌خواهید همیشه در حال خوردن باشید می‌توانید با خوردن برخی مواد غذایی سیر شوید. همانند آب، جو دوسر، آلوئه ورا و از همه مهم‌تر مغزها مانند بادام که می‌تواند شما را کاملا سیر کند بدون این که خطری داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
در این بخش قصد داریم تعدادی از کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد را به شما عزیزان معرفی کنیم. حتما شنیده‌اید که سنگاپور کشور بسیار تمیزی بوده و بهداشت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس، انداختن آشغال در خیابان یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور بوده و جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. براساس قانونی که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، برهنه بودن یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور محسوب شده و ممنوع هست. سیستم حمل و نقل عمومی سنگاپور بسیار منظم بوده و خدمات کامل و گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مهاجرنیا: طبق بیانیۀ گام دوم، هر کس می‌خواهد مسئول شود، باید طهارت اقتصادی داشته باشد

انتخاب19 ساعت قبل

کسب رتبه شاخص در کاهش مرگ و میر مادران

ایمنا3 ساعت قبل

مدیر اجرایی شرکت آرامکو: حمله به تاسیسات نفتی عربستان قربانی نداشت

صدا و سیما1 روز قبل

داوری برای کمانداران سالم یا معلول هیچ فرقی ندارد/ این امکان وجود داشت که برای قضاوت در المپیک انتخاب شوم

اعتمادآنلاین16 ساعت قبل

اصولگرایان کارزار انتخاباتی ۱۴۰۰ را آغاز کرده‌اند؟

فرارو15 ساعت قبل

خبرهای ضد و نقیض درباره مرگ بن علی

صدا و سیما15 ساعت قبل

اسپانیا قهرمان جام جهانی بسکتبال شد

تسنیم11 ساعت قبل

بلند شدن برخی صدا‌ها برای مبارزه با فساد، برای رد گم کردن است/ با نه گفتن به مطالبات جوانان مشکلات حل نمی‌شوند

ایلنا1 روز قبل

وقتی بسته‌های لوازم‌التحریر جایگزین تاج‌های‌گل‌ در مراسم ترحیم می‌شود

ایسنا16 ساعت قبل

پل میرزا رسول؛ خشتی از تاریخ در دل آذربایجان غربی+ تصاویر

تسنیم3 ساعت قبل