بهره برداری از ۲۵ طرح فرودگاهی در هفته دولت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

بهره برداری از ۲۵ طرح فرودگاهی در هفته دولت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
همزمان با هفته دولت، ۲۵ طرح عمرانی در ۹ فرودگاه کشور به ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهره برداری از ۲۵ طرح فرودگاهی در هفته دولت - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای سیاوش امیرمکری گفت: ترمینال پرواز‌های خارجی فرودگاه اردبیل، توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه‌های تبریز و لارستان، سه طرح عمرانی فرودگاه مشهد و دو طرح عمرانی فرودگاه مهرآباد از جمله این طرح‌ها است.

وی طرح‌های عمرانی و بهسازی فرودگاه‌های شیراز، ارومیه، بوشهر و رشت و سیستان و بلوچستان را از دیگر طرح‌های عمرانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در هفته دولت دانست که قرار هست با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری برسد.

آقای میرمکری در خصوص میزان پرواز‌های عبوری از کشور هم گفت: بصورت عادی روزانه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پرواز عبوری خطوط هوایی جهان از فضای امن ایران اسلامی عبور می‌کنند اگرچه، بعد از سقوط پهپاد آمریکایی در فضای خلیج فارس و بعد از اطلاعیه اداره هوانوردی آمریکا در خصوص ناامن بودن فضای ایران برای ایرلاین‌ها، چند روزی این پرواز‌ها تا حدود یکصد پرواز کاهش یافت اما، دوباره با توجه به اقتصادی و مقرون بودن استفاده از فضای ایران برای ایرلاین‌ها و امن بودن آن، این میزان به عدد قبلی بازگشته و روزانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ هواپیما برای عبور از فضای ایران استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص آمار عملکرد فرودگاه‌های کشور در یک سال گذشته نیز افزود: در سال گذشته بیش از ۳۹۰ هزار نشست و برخاست برای جابجایی ۴۷ میلیون مسافر در ۵۳ فرودگاه مالکیتی و ۸ فرودگاه غیر مالکیتی این شرکت انجام شد که در مقایسه با سال ۹۶، حدود ۱۵ درصد در نشست و برخاست و ۱۷ درصد در اعزام مسافر کاهش داشتیم که ناشی از افزایش نرخ بلیت هواپیما بود.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار یاتا، ۲۸ هزار هواپیما در قالب ۱۵ هزار ایرلاین تجاری فعال هستند که در ایران، ۳۱۰ فروند هواپیما وجود دارد که ۱۵۳ فروند آن عملیاتی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

به گفته آقای امیرمکری در بخش هوانوردی عمومی، ۴۴۸ هزار فروند هواپیمای سبک و فوق سبک در این بخش وجود دارد که سهم ایران فقط ۲۶۶ فروند است.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در دوره مدیر یت جدید شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بخصوص در یک سال گذشته با همراهی وزارت راه و شهرسازی، معاونت علمی و فناو‌ی ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی کشوری دنبال می‌شود، توسعه بخش هوانوردی عمومی است که موجب استفاده بیشتر از ظرفیت خالی فرودگاه‌های کشور هم خواهد شد.

آقای امیرمکری در خصوص تامین تجهیزات هوانوردی هم گفت: برای تامین تجهیزات هوانوردی ۴۱ طرح تا پایان سال ۹۹ برنامه ریزی شده است و تجهیز اتوماسیون ۵ فرودگاه اصلی کشور از جمله فرودگاه مهرآباد و دو طرح مهم دیگر در ادامه تجهیز راداری منطقه کوشک بزم قم که در یک ماه گذشته به بهره برداری رسید، برای مرکز کنترل فضای کشور در دستور کار ما قرار دارد.

وی همچنین در خصوص کاهش مناطق ممنوعه پروازی افزود: خوشبختانه در سال‌های گذشته با همکاری ستادکل نیرو‌های مسلح، اقدامات خوبی در این بخش انجام شد تا مسیر‌ها برای خطوط هوایی کشور و پرواز‌های عبوری خارجی با مستقیم و کوتاه‌تر شدن مسیر، اقتصادی‌تر و مقرون به صرفه شود ضمن اینکه هیچ محدودیت پروازی در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز برای پروازها، اعمال نشده است و همه خطوط هوایی جهان می‌توانند از فضای امن ایران اسلامی استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، مسعود بادین، مدیرعامل و فرمانده پایگاه بسیج بیمه آسیا در گردهمایی فرماندهان بسیج حوزه‌ها و پایگاه­‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی که در سالن اجتماعات شرکت بیمه آسیا برگزار شد، وظیفه اصلی بسیج را مبارزه اقتصادی عنوان کرد. فرمانده پایگاه بسیج بیمه آسیا در این گردهمایی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های پایگاه بسیج بیمه آسیا در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت و افزود: ۸۱ درصد برادران و ۶۱ درصد خواهران شاغل در بیمه آسیا در تهران بسیجی هستند. علیرضا زمانی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این همایش، ضمن قدردانی از میزبانی بیمه آسیا و با اشاره به حادثه عاشورا، انتظار از بسیجیان را عمل و برنامه ریزی به موقع در راستای وظایف و تکالیف بسیج عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه ریزی دشمن در راستای عملیات جنگ روانی، گردان‌های سایبری در فضای مجازی باید مستحکم و فعال باشند. وی در ادامه به بررسی برنامه‌های انجام شده در سطح وزارتخانه، از قبیل برگزاری مسابقات قرآن، ورزشی و استقرار میز خدمت در مصلی تهران (محل برگزاری نماز جمعه) پرداخت و از پایگاه‌های فعال در برگزاری این برنامه‌ها تقدیر و تشکر کرد.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.

نسوختن مشعل‌های گاز در میادین مشترک تا سه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وزیر نفت در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: ما برخی میادین داریم که نفت و گاز در آن مشترک است و مشعل‌های گاز هم وجود دارد که روشن است، اما با سرمایه گذاری‌های صورت گرفته بین ۲ تا ۳ سال آینده هیچ مشعل گازی در این میادین نخواهد سوخت و این مهم باعث صرفه جویی نیز می‌شود. آقای بیژن زنگنه افزود: با سرمایه گذاری‌هایی که به بالای ۶ میلیارد دلار می‌رسد و در حال انجام است، برای خوراک پتروشیمی‌ها اقدامات جدی صورت خواهد گرفت و این مهم باعث افزایش تولیدات پتروشیمی می‌شود البته هم اکنون از نظر تولید میعانات گازی در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم. وی گفت: در جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی برنامه‌های صنعت نفت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین رونق تولید تشریح و بر این اساس تاکید شد که می‌توان با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان تولید گاز و فرآورده‌های مرتبط با آن را افزایش داد. وی تصریح کرد: هم اکنون روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود که بنزین خوب و سازگار با محیط زیست است. وزیر نفت گفت: ما مطمئنا از کالای ایرانی حمایت خواهیم کرد و به مدیران هم در وزارتخانه تاکید کردیم که از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌ها بهره گیرند. زنگنه اشاره‌ای به شائبه‌ها در خصوص کاهش سهمیه بنزین به خودرو‌های شخصی کرد و گفت: رانندگان در استفاده از کارت سوخت شخصی برای بنزین مشکلی نخواهند داشت، اما در استفاده از کارت سوخت جایگاه محدودیت‌هایی قائل شدیم. وی افزود: پیش از این در یک جایگاه هر فرد با استفاده از کارت سوخت جایگاه می‌توانست ۶۰ لیتر بنزین دریافت کند که اکنون به ۳۰ لیتر رسیده است و در آینده کمتر نیز خواهد شد چرا که اصل بر استفاده از کارت سوخت شخصی است. آقای زنگنه تصریح کرد: روزانه ۵۰ هزار کارت سوخت جدید صادر می‌شود و اگر کسانی کارت سوخت خود را گم کرده و یا دریافت نکرده‌اند می‌توانند به سامانه‌ای که در این خصوص تعریف شده است مراجعه کنند. وزیر نفت اشاره‌ای هم به وضع گازرسانی به مناطق مختلف کشور کرد و گفت: هم اکنون ۹۵ درصد مناطق مختلف و همچنین ۸۲ درصد جمعیت روستایی به طور مستقیم از گاز طبیعی برخوردارند که این در دنیا بی سابقه است. آقای زنگنه افزود: سرمایه گذاری برای بهره مندی مناطق شهری و روستایی باعث شده است تا مصرف فرآورده‌های نفتی هم به شدت کاهش پیدا کند. وی خاطر نشان کرد: تولید گاز در ۶ سال گذشته به ویژه در میادین مشترک رشد خوبی یافته است، به عنوان نمونه در غرب کارون تولید به ۵ برابر و در پارس جنوبی به ۳ /۲ دهم برابر رسیده است به گونه‌ای که سال آینده تولید گاز در روز به ۷۵۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
رگولاتوری نیمه شب دوشنبه و ساعاتی پس از معرفی مدیرعامل رایتل هم اطلاعیه‌ای منتشر کرد و براساس مصوبه صبح خودش این انتصاب را غیرقابل‌قبول خواند. تعیین صلاحیت فنیمصوبه کمیسیون تنظیم مقررات اجرای این مسیر جدید را به موادی از قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات مرتبط کرده است. سمت‌هایی که مشمول این تعیین صلاحیت می‌شوند اعضای هیات‌مدیره، مدیرعامل و قائم‌مقام مدیرعامل و معاونان فنی آنها هستند. تغییر در مدیرعامل اپراتور رایتلزمان انتشار مصوبه رگولاتوری هم قابل توجه است. روابط عمومی رایتل و همچنین سایت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی روز دوشنبه از آغاز به کار مدیرعامل رایتل جدید خبر دادند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

نظرها

اخبار بیشتر