حباب سکه تمام به ۵۰هزار تومان کاهش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
حباب سکه تمام به ۵۰هزار تومان کاهش یافت

حباب سکه تمام به ۵۰هزار تومان کاهش یافت

یک کارشناس بازار طلا و سکه با بیان اینکه با آغاز ماه محرم حباب سکه بیش از گذشته تخلیه خواهد شد و در حال حاضر حباب سکه تمام به ۵۰ هزار تومان رسیده است، گفت: در روزهای پایانی هفته در پی کاهش ارزش انس جهانی و ثبات ارزش دلار قیمت طلا و انواع سکه روند نزولی به خود گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای در رابطه با بازار طلا و سکه در هفته گذشته گفت: در هفته گذشته ارزش انس جهانی در محدوده ۱۴۹۸ تا ۱۵۳۰ دلار در نوسان بود که در مجموع ارزش متوسط یک هفته گذشته انس جهانی ۱۵۰۵ دلار بوده است.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: قیمت طلا و سکه تا روز سه‌شنبه بدون تغییر ماند و از روز چهارشنبه روند نزولی به خود گرفت که تا پایان روز پنج‌شنبه این روند ادامه داشت.

وی بیان کرد: در دو روز پایانی هفته گذشته ارزش دلار بدون تغییر بود و در کنار کاهش ارزش انس به کمتر از ۱۵۰۰ دلار و همچنین کاهش تقاضا برای سکه، ارزش طلا و سکه روند نزولی به خود گرفت و حباب سکه‌های کوچک‌تر به‌جز سکه یک گرمی با تخلیه همراه شد.

کشتی آرای با اشاره به اینکه با آغاز ماه محرم و کاهش تقاضا برای سکه، حباب سکه‌های گرمی نیز تخلیه خواهد شد، یادآور شد: ارزش طلای خام ۱۸ عیار در هفته گذشته در محدوده ۴۱۵ هزار تا ۴۱۹ هزار تومان در نوسان بوده که حجم قابل‌توجهی از این نوسان متأثر از ارزش‌گذاری بازار جهانی طلا بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی بیان کرد: در مجموع در هفته گذشته ارزش طلا ثبات نسبی به خود گرفته بود و از حباب سکه‌های خرد کاسته شد که بیشترین میزان تخلیه حباب در سکه‌ها به میزان ۱۰۰ هزار تومان مربوط به نیم‌سکه بود و حباب سکه تمام در حال حاضر ۵۰ هزار تومان است.

این کارشناس بازار طلا و سکه آخرین قیمت انس جهانی را ۱۵۰۳ دلار، سکه تمام طرح قدیم را ۴ میلیون و ۷۰ هزار، سکه تمام طرح جدید را ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار، ربع‌سکه را ۱ میلیون و ۳۶۰ هزار، سکه یک گرمی را ۹۶۰ هزار، هر مثقال طلا را ۱ میلیون و ۷۹۵ هزار و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار را ۴۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
عزیزالله شهبازی، استاندار البرز، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار صادرات از البرز به ثبت رسیده است. اعتمادآنلاین| عزیزالله شهبازی، استاندار البرز، صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعامل سازنده با بانک‌های استان، دستاوردهای بزرگی را در راستای تحقق شعار سال رقم زده است، گفت: اکنون البرز با پرداخت ۱۰ فقره تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جایگاه نخست کشور قرار دارد. وی ادامه داد: این امر با برقراری ارتباط موثر با بانک‌ها، رصد و احصاء دقیق وضعیت تولید در استان و برگزاری منظم جلسات و برقراری بازدیدهای مستمر میدانی از واحدهای تولیدی و صنعتی محقق شده است. ایجاد ۲۹ هزار شغل با جذب اعتبار تبصره ۱۸استاندار البرز گفت: این توفیق در شرایطی حاصل شده که بسیاری از استان‌ها یک یا دو مورد پرداخت تسهیلات داشته‌اند. شهبازی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار صادرات از البرز به ثبت رسیده که با بسترسازی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود این رقم به ۵۰۰ میلیون دلار برسد.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
کارشناسان می‌گویند این حجم اندک حتی در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ که بازار مسکن در رکود قرار داشت نیز مشاهده نشد. بدین ترتیب بازار مسکن در شهریورماه که آخرین مهلت فصل جابه‌جایی محسوب می‌شود در مسیر افت قرار داشته است. قیمت مسکن در سراشیبیپس از کاهش معاملات، قیمت‌های پیشنهادی و قطعی هم نزولی شده است. جزئیات کاهش قیمت مسکن در مناطق مختلف تهراننبض بازار مسکن در ۱۸ منطقه‌ تهران متوقف و قیمت ماهیانه منفی شد. آرامش بازار مسکن مشروط استمهدی سلطان‌محمدی، کارشناس بازار مسکن می‌گوید: هم‌اکنون می‌توان با اطمینان از پایان دوره رونق مسکن صحبت کرد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه، پس از این که با افزایش قیمت‌های انرژی و تشدید تنش‌های ژئوپولیتیکی حال‌وهوای محتاطانه‌ای به سرمایه‌گذاران حاکم شد، سهام آسیایی دچار نوسان شدند. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰٫۶ درصد افت کرد، در حالی که نیکی ژاپن ۰٫۱۴ درصد افزایش یافت. کامپوزیت شانگهای ۱٫۰۵ درصد سقوط کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۱٫۱۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی، به ترتیب به سود اندک ۰٫۰۵ درصدی و ۰٫۱۵ درصدی دست یافتند. در بازار ارز، با آرام شدن وحشت اولیه بازارها نرخ برابری دلار در مقابل ین ژاپت ۰٫۰۶ درصد تقویت شد و به ۱۰۸٫۱۸ واحد رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
به گفته نبی‌زاده مشکلاتی که اکنون بر سر تولیدکنندگان تخم ماهی چشم زده آمده نتیجه کار خود آنها است، آنها در اوج خودکفایی کشور مسیر واردات را به غلط انتخاب و اجرا کردند. یعنی با سرمایه شرکت واردکننده و با همکاری واردکنندگان در داخل کشور کار اصلاح تخم ماهی چشم زده انجام شود که هیچکدام از اینها انجام نشد. قاچاق ماهی تخم چشم زده از ترکیه، عراق و ارمنستانوی با بیان اینکه افزایش قیمت تخم ماهی چشم زده در داخل باعث قاچاق از ترکیه، عراق و ارمنستان می‌شود گفت: در سال‌های گذشته هم قاچاق تخم ماهی چشم زده از این کشورها بود و از طریق مرزها و توسط کولبران وارد کشور می‌شد که به تخم چشم زده سمندی معروف بودند. به گفته نبی‌زاده در حال حاضر هم واردات تخم ماهی چشم زده از این شرکت آمریکایی انجام می‌شود. از بین رفتن ۶۰ هزار تن ماهی با سوغات بیماری واردات غیر رسمی و قاچاقنبی‌زاده ادامه داد: زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات تخم ماهی چشم زده اختصاص یافته بیماری تا حدود زیادی کم شده است.

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

نظرها

اخبار بیشتر