علم الهدی: مسئولان ذیربط پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

علم الهدی: مسئولان ذیربط پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد کنند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
علم الهدی: مسئولان ذیربط پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد کنند - 0

امام جمعه مشهد گفت: مسئولان فرهنگی از جمله ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر، وزارتخانه‌های علوم، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش باید پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد کنند.

به گزارش ایرنا؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: برای مقابله با ترویج ولنگاری‌ها و تهاجم فرهنگی دشمن باید از نعمت خدایی هنر در جهت تربیت فرهنگی و دینی جامعه استفاده شود و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این راستا قدم بردارد.

وی اظهار داشت: ما معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم اما با جریان ولنگاری و ترویج فضای لاابالی‌گری در جامعه مخالفیم.

امام جمعه مشهد گفت: ابراز نگرانی نسبت به حجاب و برخی هنجارشکنی‌ها در این زمینه بسیار مهم است و نگرانی از این بابت در راستای مخالفت رهبری با ولنگاری فرهنگی است.

وی افزود: اقتدار دفاعی ما دشمن را از هر نوع اقدامی در این زمینه نا امید کرده لذا به دنبال صدمات اقتصادی و فرهنگی و کشیدن سفره دین از زیر دست مردم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: برای رفع مشکلات اقتصادی نیازمند کارگزارانی هستیم که با اتکا به رهنمودهای رهبری به میدان اقتصاد بیایند و لازمه عمل در این زمینه نیز نیروی انسانی، سرمایه و فناوری است.

وی گفت: جوانان مستعد جامعه نیروی انسانی داخلی کشور را تامین می‌کنند و از طرفی نقدینگی داخلی نیز وجود دارد لذا کشور از نظر سرمایه انسانی و مالی مشکلی ندارد.

آیت الله علم الهدی افزود: صاحبان نقدینگی باید رهنمود‌های حکیمانه رهبری را بپذیرند و سرمایه خود را به جای تفرجگاه‌ها و عیاشی‌ها در تولید مصرف کنند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی اظهار داشت: مشکل مشهد این است که با وجود سالانه ۳۵ میلیون زائر داخلی و چند میلیون زائر خارجی برخی فکر می‌کنند سرمایه خود را در مشهد و در زمینه‌های عیاشی و تفریح به کارببندند تا سود کلان ببرند در حالی که این کار مقابله با حضرت امام رضا (ع) و هویت شهر امام رضا (ع) است، این افراد باید سرمایه خود را به مصرف فعالیت‌های اقتصادی برسانند.

امام جمعه مشهد از فعالیت استاندار خراسان رضوی حول محور توسعه اقتصاد مقاومتی قدردانی کرد و گفت: اقدامات چند ماهه استاندار ۸۰ شرکت معین را در روستاها وشهرهای استان به کارانداخته و بیش از ۹۲ هزار میلیارد تومان سرمایه از نقدینگی‌های مردم این استان را به کار گرفته است.

وی افزود: استاندار خراسان رضوی این اقدامات را با استفاده از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب انجام داده و عملیاتی کرده است و شایسته است این برنامه در دیگر استانها نیز به کار گرفته شود.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه در تامین فناوری برای توسعه اقتصادی نیز مشکل نداریم اظهار داشت: پیش از این می‌خواستند سامانه اس ۳۰۰ را تحویل ما بدهند که به خاطر معاملاتی که با آمریکا داشتند تحویل ما نشد، اما دیدیم با اتکا به فناوری داخلی سامانه مافوق اس ۳۰۰ و حتی نزدیک به اس ۴۰۰ در کشور تولید و رونمایی شد لذا در بخش فناوری نیز از خارج کشور بی نیاز هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو1 روز قبل

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر10 ساعت قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

فلسطینی‌ها یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی را منهدم کردند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر